Міжнародна науково-практична конференція «Brain Drain – Brain Gain: світовий контекст та українські реалії» (8 жовтня 2014 р.)

Інститут регіональних досліджень НАН України виступив співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Brain Drain – Brain Gain: світовий контекст та українські реалії», яка була організована за ініціативи Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».

Захід присвячений проблемі відтоку кваліфікованих фахівців з України. Метою його проведення була розробка рекомендацій щодо застосування важелів державної політики для протидії втрати інтелектуального потенціалу України, а також отримання переваг від кваліфікованої міграції.

Слід відзначити високий представницький рівень заходу. Зокрема в роботі конференції взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних менших і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан, голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі, ректор НУ «Львівська політехніка» Юрій Бобало та ін.

Ключові доповіді представляли: науковий співробітник Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Оксана П’ятковська (Україна); професор Центру Міграційної Політики і Суспільства Оксфордського університету Франк Дювель (Великобританія); науковий співробітник Центру Міграційної Політики і Суспільства Оксфордського університету, доцент кафедри Львівської комерційної академії Ірина Лапшина; професор Університету Північної Кароліни Олег Воловина (США) (програма завантажити).

Одна з доповідей була виголошена д.е.н., проф., завідувачем відділу соціально-гуманітарного розвитку Інституту регіональних досліджень НАН України Уляною Садовою. Доповідь була присвячена питанням модернізаційного потенціалу трудової міграції України і охоплювала проблематику як теоретико-методологічного плану, так і результати статистичного аналізу міграційних процесів, соціологічного опитування трудових мігрантів, проведеного відділом.

Участь у роботі конференції також взяли інші працівники Інституту – з поданням своїх пропозицій у рекомендації конференції.

Інформація про роботу конференції була відображена на багатьох інформаційних носіях, зокрема сайтах Національного університету «Львівська політехніка» (http://lp.edu.ua/node/6601), інформаційної агенції Zik (http://zik.ua/ua/news/2014/10/08/zapobizhnyk_vidtoku_mizkiv_z_ukrainy__reformy__mizhnarodna_konferentsiya_u_lvovi_530118) та ін.

<<< Новини