Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Моделі місцевого розвитку – локальна просторова політика

Міжнародна конференція «Моделі місцевого розвитку – локальна просторова політика»
(14 червня 2016 року у Лодзькому університеті (м. Лодзь, Польща))

14 червня 2016 р. у м. Лодзь відбулася міжнародна конференція на тему: «Моделі місцевого розвитку - локальна просторова політика». Конференція організована Кафедрою господарювання середовищем та просторової політики Географічного факультету Лодзького університету у співпраці з Європейським дослідницьким центром локального розвитку і просторової політики Університету в Лодзі. Метою проведення конференції був обмін міжнародним досвідом міждисциплінарної групи вчених і фахівців в галузі тенденцій та можливостей місцевого розвитку в світлі завдань просторової політики на різних адміністративних рівнях прийняття управлінських рішень.

У конференції взяли участь науковці та практики з Польщі, Угорщини, Франції, Нідерландів, Ізраїлю, Греції та України. У рамках конференції було проведено два тематичні семінари, на яких були представлені та обговорені питання: адміністративної реформи у Франції, ревіталізації міських центрів на прикладі Нідерландів, нерівномірного розвитку та просторової політики Угорщини, викликів та можливостей просторового планування м. Афін, практики та проблем делімітації Лодзького метрополійного ареалу, визначення функції простору як причини виникнення локальних конфліктів, оцінки якості життя мешканців сільських територій та ін.

У рамках конференції працівники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», завідувач сектором просторового розвитку д.е.н., проф. Мельник М.І. та с.н.с. сектору, к.е.н. Кушнірецька О.В., доповіли на тему: «Розвиток перспективних форм просторової організації ділової активності в контексті метрополізації», у якій наголосили, що формування та розвиток міст-метрополій як потужних полюсів економічного зростання, поширення їх впливу на соціально-економічний розвиток прилеглий територій, а також включення у мережу наднаціональних соціальних, фінансових, інституційних зв’язків є необхідними передумовами побудови обґрунтованих та ефективних механізмів просторової політики розвитку регіонів. У презентації доповідачами було обґрунтовано, що розвиток просторової організації бізнесу і вибір її оптимальних форм виступає одним з основних чинників конкурентоспроможності регіональної економіки, оскільки сприяє локалізації ділової активності, формуванню «точок зростання», забезпечення розвитку міжрегіонального та внутрірегіонального співробітництва, активізації місцевої (локальної) підприємницької ініціативи.

У заключній частині конференції організатори та учасник висловили взаємні слова вдячності та сподівання на подальшу наукову співпрацю у реалізації спільних науково-дослідних проектів у сфері локального розвитку та просторової політики.

Матеріал підготувала Кушнірецька О.В.


Веб-майстер П. Попадюк