Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • 12 жовтня 2017 року о 11 год. у залі засідань Вченої ради Інституту відбулися збори представників наукового колективу установи
  за участю членів експертної комісії НАН України та запрошених осіб
  з установ-партнерів, на якій директором Інституту д.е.н., професором Кравцівим В.С. було представлена доповідь про діяльність Інституту за період 2012-2016 рр. (доповідь додається).

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  оголошує конкурс на заміщення посад
  Термін подачі документів -
  місяць з дня оголошення

 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2017 рік
  до 10 вересня 2017 р. в аспірантуру
  до 15 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2017 р.
  в докторантуру

 • до 10 вересня 2017 року
  ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2017 р.


 • 19 квітня 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (економічний та філософський факультети)
  відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція

  «Філософсько-психологічні аспекти духовності
  в економіці та управлінні»


 • 11-12 травня 2017 року
  у Львівському торговельно-економічному університеті
  відбулася наукова конференція ПВСА

  “Актуальні проблеми інноваційного розвитку України в контексті глобальних економічних і політичних перетворень”

  Докладніше тут

 • 18-19 травня 2017 року
  у Національному університеті «Львівська політехніка»
  відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція

  «Проблеми формування та розвитку інноваційної інфраструктури: виклики постіндустріальної економіки

  з нагоди 200-річчя Львівської політехніки (безкоштовна)

 • 21-22 вересня 2017 року
  у Національному університеті "Львівська політехніка" (м. Львів) відбулася V Міжнародна науково-практична конференція

  "Проблеми формування та реалізації конкурентної політики"


 • грудень 2017 року
  у Львівському національному університеті імені Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу)
  відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція

  «Державна фінансова політика України в умовах євроінтеграції: погляди науковців та практиків»

 

2017.02.07. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, звіт департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва
7 лютого 2017 року у Львівській ОДА відбулося звітування департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва за 2016 рік перед громадськістю. Про роботу департаменту розказала очільник департаменту Поліна Лі, яка зупинилася на проблемах та перспективах розвитку міжнародного міжрегіонального і транскордонного співробітництва за участі Львівської області, можливостях залучення міжнародної технічної допомоги, організованих та проведених заходах у 2016 році та основних пріоритетних напрямках роботи в 2017 році.
У заході від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» взяли участь представники сектору проблем транскордонного співробітництва в.о. завідувача сектору, д.е.н., с.н.с. Христина Притула, молодший науковий співробітник сектору Ярослава Калат та провідний інженер сектору Ольга Демедюк. Науковцями з представниками департаменту було обговорено можливості подальшої співпраці та тіснішої інтеграції роботи науковців і представників органів місцевої виконавчої влади.
Детальнішу інформацію про захід дивіться тут, тут та тут.

13.02.2017

9 лютого 2017 року відбулося публічне звітування про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації. На звіт були запрошені представники громадської ради, створеної при департаменті, експертного середовища, науки, громадськості та керівники профільних підрозділів райдержадміністрацій і міст обласного значення. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» у заході взяли участь: вчений секретар Інституту к.ф.-м.н. Демченко В., сектор просторового розвитку на чолі з д.е.н., проф. Мельник М. (с.н.с., к.е.н. Щеглюк С., с.н.с., к.е.н. Кушнірецька О., н.с., к.е.н. Ткач С., м.н.с., к.е.н. Казьмір Л., м.н.с. Синюра-Ростун Н.), а також с.н.с. відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. [...]

10.02.2017

2017.02.02. Телеканал «Перший Західний», Проект «Фракція», Сторонянська І.З.
2.02.2017 р. заступник директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України», д.е.н., проф. Ірина Сторонянська взяла участь у проекті «Фракція» на Першому західному, де разом із першим заступником голови Львівської обласної ради Параскою Дворянин та заступником голови Львівської обласної ради Володимиром Гірняком обговорили «Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області». Не зважаючи на те, що ця Програма є одним із найбільш успішних проектів на Львівщині, навколо неї не стихають політичні баталії. Ірина Сторонянська вже другий рік поспіль виступає експертом з оцінювання мікропроектів, які подаються на конкурс громадами та ініціативними групами.
Відео телепередачі тут та детальніше фото тут.

08.02.2017

2017.01.25. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, звіт департаменту економічної політики, Сторонянська І.З.
25 січня 2017 року департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації звітував про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік. Участь у заході взяли участь заступник директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України», д.е.н., проф. Сторонянська І.З., завідувачі відділів д.е.н., проф. Іщук С.О., д.е.н., проф. Мельник М.І., д.е.н., проф. Садова У.Я., д.е.н., проф. Шульц С.Л.
Представляючи звіт департаменту економічної політики Львівської ОДА за 2016 рік, директор цього департаменту Роман Филипів заявив, що у 2016 році Львівщина у рейтингах Міністерства регіонального розвитку вийшла на четверте місце в державі.
Докладніше тут та тут.

08.02.2017

2017.01.23. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, звіт департаменту фінансів, Сторонянська І.З.
23 січня 2017 року з департаменту фінансів розпочався цикл звітів структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації про результати роботи у 2016 році та завдання на 2017 рік. Участь у заході взяла участь заступник директора ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України», д.е.н., проф. Сторонянська І.З., яка наголосила на основних проблемах місцевих бюджетів громад Львівщини в умовах бюджетної децентралізації та передачі повноважень на місцевий рівень та акцентувала на необхідності врахування суттєвого поглиблення диференціації громад за рівнем податкоспроможності впродовж 2015-2017 рр.
Публічні звіти усіх департаментів адміністрації, де має місце прямий діалог між керівниками департаментів та експертним середовищем щодо результатів роботи за попередній рік та окреслення основних проблем, відбуваються у Львівській обласній адміністрації вже другий рік поспіль, а їх результатом є вибудовування напрямків і завдань розвитку регіону на перспективу.
Детальніші інформація тут та фото тут.

08.02.2017

27 січня 2017 року у конференц-залі «Панорама» готелю «Дністер» відбувся форум місцевого самоврядування «Бюджет участі: ефективне партнерство влади і громади», в рамках проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», що реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та ГО «Інститут регіонального розвитку». [...]

31.01.2017

20 січня 2017 року завідувач сектору просторового розвитку, професор Мельник М.І., вчений секретар Інституту Демченко В.В., старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. на запрошення директора департаменту О.В. Ткачук взяли участь у стратегічній сесії, присвяченій питанням розвитку містобудівного комплексу області на 2017 рік. [...]

26.01.2017

2016.12.21. Київ. Пленарне засідання Верховної Ради України. Парламентські слухання на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі», Залуцький І. Р.
21 грудня 2016 року старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. взяв участь у пленарних засіданнях на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі». Метою парламентських слухань було привернення уваги органів державної влади, органів місцевого самоврядування, науково-експертного середовища до проблемних питань законодавчого врегулювання обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні. У парламентських слуханнях взяли участь народні депутати України, представники місцевих і центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадські організації, профільні міжнародні організації, науковці та експерти. Залуцьким І. Р. внесено пропозиції щодо напрацювання дорожньої карти законодавчого забезпечення запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні з позиції пріоритетного забезпечення режиму особливої охорони цих земель та прав на них.

28.12.2016

2016.12.15. Львів-Брюховичі. Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, експертна зустріч у форматі відеоконференції з Кабінетом Міністрів України на тему «Законодавче забезпечення питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні», Залуцький І. Р.
15 грудня 2016 року старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Залуцький І. Р. взяв участь в експертній зустрічі з керівництвом Міністерства аграрної політики та продовольства України у форматі відеоконференції з Кабінетом Міністрів України на тему «Законодавче забезпечення питання щодо обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні». У конференції взяли участь представники Львівської обласної державної адміністрації, науковці та експерти.

28.12.2016

2016.12.16. Львів. Інформаційне агентство Zik, спілкування журналістів з керівниками області та експертами «Про підсумки 2016 року, здобутки і недопрацювання», Жук П.В.
16 грудня 2016 р. Новинний портал ZIK.ua опублікував матеріали спілкування журналістів Інформаційного агентства ZIK з керівниками області та експертами про підсумки 2016 року, здобутки і недопрацювання. Серед експертів – провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» Петро Жук. Читайте більше тут.

20.12.2016

2 грудня 2016 року у м. Львові в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України» відбувся Міжнародний круглий стіл «Транскордонне співробітництво України: реалії, перспективи розвитку та завдання економічної науки», головною метою якого було обговорення актуальних питань розвитку транскордонного співробітництва, напрямів та механізмів його активізації в контексті підвищення рівня конкурентоспроможності прикордонних регіонів та ефективної реалізації сучасної державної регіональної політики в Україні. [...]

13.12.2016

23 листопада 2016 р. у стінах Львівського торговельно-економічного університету кафедрою фінансів, кредиту страхування було проведено VІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів, аспірантів та молодих вчених на тему «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України», присвячену 200-річчю заснування ЛТЕУ. Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України» у конференції взяла участь к.е.н., н.с. сектору просторового розвитку Соломія Ткач, яка виступила із доповіддю на тему: «Нові форми просторової організації бізнесу як засіб покращення інвестиційної привабливості регіонів». [...]

12.12.2016

8-9 грудня 2016 року у Військово-технічній академії (Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie) відбулась наукова конференція «Сучасні концепції і методи управління» (Nowoczesne koncepcje i metody zarządzania). У конференції взяла участь докторант відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, к.держ.упр., с.н.с. Куліш Інна Михайлівна. [...]

12.12.2016

2016.11.30. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, круглий стіл «Визначення ключових потреб ОТГ з метою розвитку їх спроможності» (в рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка реформи децентралізації в Україні»), Жук П.В.
30 листопада у Львові в рамках проекту U-LEAD з Європою відбувся круглий стіл, головною метою якого була презентація програм U-LEAD з підтримки реформи децентралізації в Україні. Участь у його роботі взяли регіональний координатор проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Кетлін Крюгер, менеджери, координатори та радники проекту Анна Гайдучок, Артем Кренбок, Юрій Петраш, перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський, голови ОТГ Львівщини, науковці, експерти. У ході круглого столу обговорювалися головні проблеми, які стоять на шляху до утворення ОТГ, та шляхи їхнього вирішення. Учасник круглого столу, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Петро Жук в обговоренні висловив низку пропозицій з вирішення проблемних питань щодо створення й функціонування об’єднаних територіальних громад.

05.12.2016

2016.11.17. Науковому співробітнику ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”, кандидату економічних наук Мульскій О.П. присуджено премію Президента України для молодих вчених
Оприлюднено указ Президента України «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2016 року» №509/2016 від 17.11.2016. Їх отримують молоді науковці за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють дальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі.
Серед 40 премій Президента України 16 премій отримали наукові роботи молодих вчених, що були подані від наукових установ НАН України. У їх число увійшла науковий співробітник відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону Державної установи “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього Національної академії наук України”, к.е.н. Мульска Ольга Петрівна за роботу «Проблеми дитячої праці в умовах модернізації соціально-економічної сфери України».

21.11.2016Веб-майстер П. Попадюк