Розкрито зміст, структуру основних форм просторової організації цифрової економіки – цифрових технологічних платформ. Визначено особливості їх формування й розвитку На основі зарубіжного досвіду діяльності ЦТП сформовано переваги, недоліки та ризики для економічного розвитку країни, регіону, міста та ринку праці. Обґрунтовано доцільність переходу вітчизняного статистичного супроводу й оцінки діяльності ЦТП на міжнародні критерії та індекси на зразок готовності діяльності у цифровій економіці та Індексу цифрової економіки та суспільства (Digital Economy and Society Index) та Індексу готовності до провадження цифрового бізнесу з метою інтеграції до Єдиного Цифрового ринку ЄС.
Оцінено особливості прояву шерінгової економіки у сфері надання послуг з кар-шерінгу та оцінено переваги й ризики імплементації такої моделі економіки у вітчизняний економічний простір. Розроблено рекомендації щодо розробки вітчизняних цифрових платформ та врегулювання їх діяльності на основі впровадження механізму державного регулювання цифрової економіки.
Ключові слова: цифрова економіка, цифрова платформа, шерінгова економіка, регулювання, технологічна готовність, цифрове підприємництво, дигіталізація