Файл Adobe Reader УДК 316.334.2:316.3
Вовканич С. Й. Нетрадиційні технології удосконалення суспільних структур : препринт наукової записки / С. Й. Вовканич ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2013. – 76 с. (фрагмент)

Книжка про нетрадиційні технології творення образу Президента України та удосконалення інституту президентства в системі суспільних структур відродженої молодої держави - Україна. Про те, як моєму і, вірю, наступним поколінням - надзвичайно важливо, аби ці знакові структурні новоутворення первісно починалися не лише на ґрунтовних науково-методологічних засадах і ефективних соціально-економічних началах, а й високих духовно-інтелектуальних та патріотично-моральних вимірах. Наводиться робочий соціологічний інструментарій для активізації всеукраїнського діалогу та залучення духовно-інтелектуального потенціалу молоді, аби, нарешті, розпочати пізнавати справжніх, а не засланих лідерів нації. На основі аналізу застосування передвиборчих технологій показано, як допомогти титульній нації вийти із економічних, духовно- моральних та інших сучасних криз; рівно ж - не повестися на піарі та макусі патріотизму «нових українців», розпізнати імітаторів втілення національної ідеї під камуфляжем січових стрільців, упівців та інших справжніх її подвижників.
Водночас висвітлюються суперечності між чинним урядом, який щораз більше волюнтаристським способом зміцнює президентську «вертикаль» влади, і суспільним загалом, що демократично «по-горизонталі» шукає ідеальні характеристики, якими мала б володіти особистість, аби вона удостоїлася найвищої в державі посади - Президента України як гаранта виконання її Конституції, прапора всеукраїнської злагоди і згуртування нації. За ситуації, коли влада недостатньо прислухається до насушних потреб українського соціуму, пересічним виборцям при нерозвинених громадських структурах державотворення, нічого іншого не залишається, як удосконалювати суспільні інститути та інституції за допомогою самодіяльних нетрадиційних засобів - гротескних передвиборчих казок, віртуального пошуку образу державних достойників, моральних авторитетів, які могли б високим рівнем знань, інтелекту, своїми професійними і духовними якостями, набутим досвідом змінити незадовільний існуючий стан на краще.
Книга, власне, про комплекс речей, які можна разом відобразити, застосувавши не лише традиційний бром, а і нотатки сучасного самашедшого та новітні прийоми галюцинаторського реалізму, що «змішує казку, історію й сучасність».
Ключові слова: суспільні структури, нетрадиційні технології удосконалення