Науковий семінар «Культура як етико-ціннісний двигун розвитку нації» (10 жовтня 2014 р.)

За ініціативи відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону в Інституті відбувся науковий семінар за участі доктора з демографії і соціології, професора Університету Північної Кароліни (США) Олега Воловини. У роботі семінару прийняли участь як працівники Інституту, так і інші зацікавлені особи.

Доповідь професора стосувалась питань культури міграції загалом та в прикладному аспекті – особливостей міграції українців до США. Зокрема розглядались основні міграційні хвилі – починаючи з кінця ХІХ століття, коли міграція здебільшого набувала політичного характеру, і до сьогодні – коли міграційні процеси є зумовлені переважно економічними причинами.

Йшла мова про тенденції асиміляції мігрантів українського походження. На основі даних Імміграційного бюро США, переписів населення, соціологічних обстежень увазі присутніх був представлений детальний аналіз характеристик українських мігрантів у розрізі представників «четвертної» і «не четвертої» хвиль. Розглядались питання володіння нерухомістю вихідців з України, специфіки розселення у різних штатах та зайнятості.

Дуже цінним було виголошення поглядів професора щодо головних завдань діаспори відносно України. Олег Воловина стверджує, що діаспора, насамперед, повинна впливати на політику уряду приймаючої країни, підтримуючи його високий інтерес до України, а також на засоби масової інформації, щоб ті подавали об’єктивну оцінку ситуації в країні походження. Прикладом потужних впливів на уряд є діаспора Канади. Відтак у США такий вплив діаспори є дещо меншим. Більше того, громадяни українського походження в США практично не займають посади в державних управлінських структурах, маючи таким чином більше важелів впливу з метою відстоювання інтересів України на міжнародній політичній арені.

Доповідь професора викликала жваву дискусію серед присутніх. Зокрема викликали інтерес погляди Олега Воловини щодо впливу глобалізації на націоідентичні характеристики населення, культуру міграції, методи збору статистичної інформації щодо мігрантів тощо.

Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону Інституту під керівництвом д.е.н., проф. Садової Уляни Ярославівни висловлює щиру вдячність пану Олегу Воловині за участь у семінарі і щиро сподівається на подальшу тісну співпрацю.

<<< Новини