Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Збірник СЕПСПУ -- sep2017.05.003

УДК 316.42
Давимука С. А., Федулова Л. І. Дискурс щодо сучасної ролі культури та формування культурних індустрій. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2017. Вип. 5(127). С. 3-9. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2017.05.009_u.php.
Літер.: 12

Автори



Давимука Степан Антонович

доктор економічних наук, професор, Заслужений економіст України

провідний науковий співробітник відділу регіональної фінансової політики, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України»

Контакти: davymuka.s@gmail.com, ird_kozoriz@i.ua

Сторінки:



Федулова Любов Іванівна

доктор економічних наук, професор

завідувач відділу технологічного прогнозування та інноваційної політики, ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України"; професор кафедри менеджменту, факультет економіки, менеджменту та психології, Київський національний торговельно-економічний університет; керівник центру, центр досліджень економічної політики, інститут експертно-аналітичних та наукових досліджень, Національна академія державного управління при Президентові України

Контакти: sveta_fedulova@ukr.net, fedulova2010@gmail.com

Сторінки:

Анотація

На основі еволюційного підходу розкрито сутність точок зору щодо сучасної ролі культури в контексті розбудови креативних індустрій і формування креативної економіки та виявлено особливості цього процесу в Україні. Обґрунтовано, що упродовж останніх десятиліть культура все більше набуває ознак, характерних для економічних видів діяльності. Причина виняткової ролі культури при переході від сировинної до інноваційної, а потім і до креативної економіки полягає у підвищенні професійних вимог до кадрів, розширенні та поглибленні їх компетентностей, що дозволяє усвідомити цілі і етичні орієнтири розвитку суспільства. Узагальнення досвіду показало, що креативна економіка в Україні, яка лише формується на основі розвитку культурних індустрій, має низку принципових особливостей, що перетворюються на суттєві конкурентні переваги регіональної (більш конкретно – міської) економіки. У цьому контексті державна політика повинна бути спрямована на реалізацію наявних соціальних ресурсів і культурної спадщини, а також застосування механізмів створення гармонійного співвідношення між культурними традиціями і креативними інноваціями.

Ключові слова:

креативна економіка, культура, культурні індустрії, креативні інновації


Веб-майстер П. Попадюк