Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Збірник СЕПСПУ -- sep2018.02.031

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 332.855; JEL L85
Садов’як М. С. Теоретичні засади функціонування дохідних будинків. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 2(130). С. 31-35. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.02.035_u.
Літер.: 5

Автори



Садов’як Михайло Степанович

аспірант, ДВНЗ «Університет банківської справи»

Контакти: doktorantura_ubs@ukr.net

Сторінки:

Анотація

Подано теоретичне обґрунтування дохідних будинків з позицій їхнього функціонування як інвестиційних проектів, а також як конкретного механізму розв’язання проблем на ринку оренди житлової нерухомості. Визначено, що дохідний будинок – це інвестиційний проект, управління яким передбачає повне або часткове надання в тимчасове користування власником житлових і нежитлових приміщень фізичним і юридичним особам із різним рівнем доходу на засадах комерційного та соціального найму, з метою отримання доходу власником за рахунок орендної плати та відшкодування вартості додаткових послуг або досягнення соціального ефекту(з правом подальшого викупу за доступною ціною). Визначено, що дохідні будинки повинні відрізнятися від житла, наданого в оренду на умовах соціального або комерційного найму, професійним рівнем управління та наданням мешканцям-орендарям високого рівня житлово-комунального обслуговування. Також важливою відмінністю є те, що проектування, будівництво та експлуатація дохідного будинку забезпечують дохід і ліквідність протягом усього терміну його експлуатації. Виявлено, що в Україні відсутня цілісна модель управління дохідними будинками, а також конкретні шляхи розв’язання проблем на ринку оренди житлової нерухомості.

Ключові слова:

дохідний будинок, інвестиційний проект, нерухомість, оренда, управління

Посилання

    
  1. Peiser Richard B., Frej Anne B. Professional Real Estate Develop ment: The ULI Guide to the Business. Second Edition. Washington, D. C.: Urban Land Institute, 2003.
  2. Schmitz Adrienne. Multifamily Housing Development Handbook. Urban Land Institute, 2000.
  3. Schmitz Adrienne. Residential Development Handbook. Urban Land Institute, 2004. 3rd edition.
  4. Кондрашова Г. П. Доходные дома: история становления и перспективы развития для решения жилищной проблемы России и Украины. Фінанси, банки, інвестиції: науковий вісник. 2013. № 3. С. 19–20.
  5. Чубук Л. П. Класифікація нерухомого майна для потреб оцінки та управління. Економіка. Управління. Інновації. 2015. Вип. 3(15). С. 54–69.


Веб-майстер П. Попадюк