Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   Збірник СЕПСПУ -- sep2018.05.064

Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 336.143:338.24.021.8:339.92(477+4-672ЄС); JEL М40, E23, Q18, R58
Карп’як М. О. Механізм секторальної бюджетної підтримки ЄС у сфері регіональної політики: досвід реалізації в Україні. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 5(133). С. 64-69. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.05.069_u.
Літер.: 3

АвториКарп’як (Гусєва) Марія Олександрівна

кандидат економічних наук

старший науковий співробітник відділу регіональної економічної політики, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України»

Контакти: marimusic@meta.ua

Сторінки:

Анотація

У статті здійснено аналітичну оцінку вітчизняного досвіду реалізації механізму секторальної бюджетної підтримки ЄС у сфері регіональної політики. Зокрема, визначено основні напрями реалізації цього механізму відповідно до затверджених урядом програм регіонального розвитку, здійснено аналіз нормативно-правової бази для реалізації програм секторальної бюджетної підтримки в Україні, проаналізовано активність регіонів у підготовці та поданні проектів на конкурс за програмами секторальної бюджетної підтримки у 2017 р. Основну увагу зосереджено на оцінці структури проектів за кількістю, обсягом фінансування та напрямами секторальної бюджетної підтримки у 2017 р. на прикладі Львівської області, оскільки вона є лідером за кількістю поданих і виграних проектів серед усіх регіонів України. Виявлено основні проблеми реалізації механізму, які потребують удосконалення, з метою більшої адаптації та ширших можливостей застосування для України.

Ключові слова:

секторальна бюджетна підтримка ЄС, механізм співпраці, державна регіональна політика, фінансова допомога ЄС

Посилання

    
  1. Максименко С. Бюджетна підтримка ЄС. Інформаційно-експертний огляд. Всеукраїнська мережа фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку: сайт. 2016. URL: http://regionet.org.ua/ua/Byudzhetna_pidtrumka_ES_Informatsiynoekspertnuy_oglyad_2124.html
  2. Секторальна бюджетна підтримка ЄС: напрями, фінансування, підготовка проектів. Департамент економічної політики Львівської ОДА та ГО «Європейський діалог». Львів, 5 жовтня 2018.
  3. Логіко-структурний підхід у підготовці проектної заявки: практичний посібник / уклад. О. Софій; Громадська організація «Європейський діалог». Львів, 2018.


Веб-майстер П. Попадюк