Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Фера-Клемонца Оксана Юріївна



Фера-Клемонца Оксана Юріївна

здобувач кафедри економіки і підприємництва, ДВНЗ "Ужгородський національний університет"

Контакти: feraklemontsa@gmail.com

Сторінки:



Публікації



УДК 338.43:332.1; JEL O18, Q18
Фера-Клемонца О. Ю. Особливості формування концепції регулювання системи продовольчого забезпечення регіону. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 6(134). С. 75-80. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.06.080_u.

Літер.: 4


Обґрунтовано потребу державного управління системою продовольчого забезпечення регіону як важливої ланки продовольчого ринку шляхом ведення відповідної політики. Доведено, що від збалансованості та дієвості системи забезпечення населення продовольством залежить якість його життя, економічна безпека держави та регіонів, конкурентоспроможність вітчизняного сільгоспвиробника на світових ринках. Продовольча система зазнає впливу різних чинників середовища, тому управління нею є прямою відповідальністю держави як інституції, яка зобов’язана дбати про населення та власну продовольчу безпеку. Розроблено та обґрунтовано концепцію регулювання системи продовольчого забезпечення регіону, узгоджену з головними нормативно-правовими і програмно-стратегічними документами центрального і регіонального рівнів. 
Закарпатська область, продовольче забезпечення, продовольча безпека, стратегія сталого розвитку, стратегічне управління 



УДК 338.43:332.1; JEL F14, L66, Q18
Фера-Клемонца О. Ю. Зарубіжний досвід регулювання продовольчого забезпечення. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 5(133). С. 44-53. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.05.053_u.

Літер.: 34


Проаналізовано нормативно-правову базу регулювання продовольчого забезпечення населення зарубіжних країн і визначено основні пріоритети для України. Визначені функції регулювання продовольчого забезпечення та система заходів їх реалізації. Встановлено, що основну роль у всій системі державного регулювання продовольчого забезпечення в досліджених зарубіжних країнах має підтримка відповідного рівня цін і цінової рівноваги. Проаналізовано механізм тарифних квот Європейського Союзу для українських виробників продовольчої продукції. Визначено основні проблеми та переваги такої співпраці. Запропоновано можливості використання зарубіжного досвіду регулювання системи продовольчого забезпечення у вітчизняній практиці. 
аграрна політика, Європейський Союз, зарубіжний досвід, нормативно-правове регулювання, продовольче забезпечення, сільське господарство 


Веб-майстер П. Попадюк