Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Харченко Юлія Петрівна



Харченко Юлія Петрівна

кандидат наук з державного управління

доцент кафедри менеджменту та державної служби, Національний університет «Чернігівська політехніка»

Контакти: ycharhenkoyp@gmail.com

Сторінки:



Співавтори



Бутко Микола Петрович

Рассказов Олег Ігорович



Публікації



Харченко Ю. П. Методологічна конструкція імплементації фінансової децентралізації у практику модернізації процесів регіонального розвитку. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2023. Вип. 1(159). С. 12-16. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2023-1-2.



УДК 332.13; JEL Е20, Н22, L16, R11
Бутко М. П., Харченко Ю. П., Рассказов О. І. Європейський досвід інституціоналізації агропромислового комплексу у контакті з процесами розвитку сільських територій. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2022. Вип. 6(158). С. 14-19. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2022-6-2.

Літер.: 9


Досліджується сутність сучасної аграрної політики ЄС. На прикладі Італії, Нідерландів, Німеччини, Фінляндії та Франції аналізується сучасна європейська практика агропромислової інтеграції та її взаємозв’язків з процесами розвитку сільських територій. За результатами дослідження досвіду країн-членів ЄС в цій сфері виділено загальні тенденції: спрямованість на диверсифікацію виробництва задля розширення асортименту та номенклатури продукції; підвищення ефективності агропромислового виробництва внаслідок структурних змін шляхом створення та підтримки інтегрованих формувань; сприяння розвитку сільських територій шляхом стимулювання розвитку на них ефективних агропромислових виробництв, розвитку соціальної інфраструктури та підвищення добробуту сільських жителів, залучення їх у процеси виробництва та посилення їхнього соціального захисту; упровадження заходів із забезпечення сталого розвитку у сферах виробництва агропромислової продукції та розвитку сільських громад; упровадження інституційних змін шляхом трансформування нормативно-правового поля, використання інструментів підтримки на державному та регіональному рівнях, створення відкритої та доступної інформаційної сфери та формування інститутів сприяння розвитку. Наголошується на актуальності імплементації європейського досвіду в Україні, ураховуючи її національну та регіональну специфіку. 
інституціоналізація, інституція, регіональний розвиток, агропромисловий комплекс 


Веб-майстер П. Попадюк