Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Щербан Ореста Ярославівна



Щербан Ореста Ярославівна

кандидат економічних наук

доцент кафедри фінансів, обліку і аналізу, інститут підприємництва та перспективних технологій, Національний університет «Львівська політехніка»

Контакти: mppjavir@ukr.net

Сторінки:



Співавтори



Квасній Любов Григорівна

Хома Тарас Володимирович

Цубов Леонід Володимирович



Публікації



УДК [338.45:61](477); JEL I11, M12, M38
Квасній Л. Г., Щербан О. Я., Хома Т. В. Оцінювання системи охорони здоров’я в Україні в контексті якості надання медичної допомоги. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 3(137). С. 37-41. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-3-6.

Літер.: 8


Визначено особливості системи охорони здоров’я в Україні. Доведено, що вітчизняна система охорони здоров’я застаріла, оскільки ґрунтується на радянській моделі Семашка на фоні високого рівня корупції, відсутності належної модернізації, невідповідності потребам населення, що спричинило її неефективність. Оцінено основні показники системи здоров’я в динаміці та виділено періоди очікуваної тривалості життя. Встановлено, що низька середня тривалість життя в Україні головним чином пов’язана з кардинальною різницею європейських та українських стандартів життя, рівня добробуту населення та якості послуг медичного обслуговування. Запропоновано здійснити перехід до фінансування медицини за страховим принципом, що дозволить розподіляти ризики хвороби та витрати на лікування між застрахованими особами і спрямовувати зібрані кошти на виплати за страховим випадком у разі хвороби. Це можна вважати єдиним способом забезпечити якісний медичний захист без фінансового стресу для громадян України. 
охорона здоров’я, якість медичної допомоги, показники здоров’я, реформування системи охорони здоров’я, фінансування медицини за страховим принципом 



УДК 330.341.1:004; JEL O30, O33, O38
Цубов Л. В., Квасній Л. Г., Щербан О. Я. Драйвери глобальних промислових змін у контексті поведінкової економіки. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 1(135). С. 15-17. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-1-3.

Літер.: 8


Визначено основні драйвери глобальних промислових змін у контексті поведінкової економіки. Розглянуто сутнісні ознаки і зміст четвертої промислової революції як рушійної сили розвитку світової економіки та економіки України. Адже саме вони найбільш ефективно адаптуються до умов, що змінюються, маючи можливість маневрувати на ринку. Доведено, що еволюція промисловості є безперервним процесом, який змінюється відповідно до викликів глобалізації та поведінки споживачів на кожному окремому етапі промислового розвитку, що перебувають у певному взаємозв’язку та взаємозалежності. Запропоновано можливі напрями розвитку бізнесу для українських підприємств на основі оцінювання основних тенденцій розвитку світової економічної системи. 
поведінкова економіка, промислові зміни, глобальний розвиток 



Цитування



Квасній Л. Г., Щербан О. Я. Підходи до аналізу економічної безпеки туристичних підприємств. Вісник Одеського національного університету. Серія: Економіка. 2015. Т. 20. Вип. 5. С. 162-166. {sep2018.06.132.006}


Веб-майстер П. Попадюк