Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Коркуна (Масна) Орислава Іванівна



Коркуна (Масна) Орислава Іванівна

кандидат економічних наук

доцент кафедри готельно-ресторанного бізнесу, Львівський державний університет фізичної культури

Контакти: grafskayaorislava@gmail.com

Сторінки:



Співавтори



Бордун Олеся Володимирівна

Коркуна Іван Іванович

Смовженко Тамара Степанівна

Хром'як Уляна Вікторівна

Цільник Олег Ярославович



Публікації



УДК 332.2.021.8:352/354; JEL H72, Q15
Смовженко Т. С., Коркуна О. І., Коркуна І. І., Хром'як У. В. Вплив земельної реформи на розвиток об’єднаних територіальних громад. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2020. Вип. 1(141). С. 29-33. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2020-1-4.

Літер.: 9


У статті розглянуто вплив земельної реформи в Україні на господарську діяльність новостворених ОТГ. Зазначено етапи проведення земельної реформи та досліджено хід земельної реформи в Україні, стратегію її впровадження. Охарактеризовано розбіжності інтегрованої супутникової карти з даними земельного кадастру України в частині незареєстрованих земель. Оцінено величину збільшення дохідної частини бюджету ОТГ внаслідок проведеної реформи. Проаналізовано статистичні дані дрібного, середнього та великого орендаря та їх зацікавленість у проведені земельної реформи. Розглянуто умови продажу землі іноземним інвесторам та умови участі їх земельних аукціонах. Запропоновано механізм купівлі, продажу та оренди землі згідно земельної реформи. 
земельна реформа, земельний кадастр, бюджет, ОТГ, облігація 



УДК 352/354:330.34; JEL R58
Коркуна О. І. Формування понятійно-категоріального апарату територіальних громад. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 3(137). С. 26-29. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-3-4.

Літер.: 10


Здійснено системний аналіз і визначено основні дискусійні питання щодо формування понятійно-категоріального апарату територіальних громад. Сутність територіальної громада розглянуто не тільки з з точки зору суспільного, але й правового явища. Встановлено, що правовий статус територіальної громади – це система закріплених прав та обов’язків об’єднаних територіальних громад – об’єднаних сіл, селищ, міст, які є самостійними адміністративно-територіальними одиницями з одним адміністративним центром. Визначено основні види територіальних громад в Україні. Встановлено права та обов’язки територіальних громад. 
адміністративно-територіальні одиниці, адміністративно-територіальна реформа, територіальна громада, місцеве самоврядування 



УДК 336.77.336.6; JEL
Коркуна О. І., Коркуна І. І., Цільник О. Я. Нормативно-правове забезпечення розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 2(136). С. 16-19. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-2-3.

Літер.: 17


Проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення реформування місцевого самоврядування в Україні в умовах децентралізації влади. Встановлено, що одним з найголовніших елементів стратегії управління об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в Україні є самостійність, ефективність, управлінські інновації, швидкість та обґрунтування прийняття рішень. Встановлено, що загалом законодавче забезпечення децентралізації місцевого самоврядування відповідає європейським вимогам і створює надійне підґрунтя для практичного етапу реформи. Визначено питання, які потребують подальшого законодавчого врегулювання. 
децентралізація, закон, місцеве самоврядування, нормативно-правове забезпечення, територіальні громади, розвиток 



УДК 338.48:[336.14:352/354](477); JEL E23, L83, O13, O18, R58
Коркуна О. І., Цільник О. Я., Бордун О. В. Розвиток зеленого туризму в умовах формування об’єднаних територіальних громад. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 1(135). С. 24-28. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-1-5.

Літер.: 6


Охарактеризовано перспективи розвитку зеленого туризму у сільських населених пунктах. Розкрито проблеми та перспективи розвитку зеленого туризму в об’єднаних територіальних громадах. Визначено ендогенний потенціал і можливості його залучення для розвитку зеленого туризму. Встановлено, що зелений туризм може бути додатковим чинником наповнення дохідної частини бюджету об’єднаних територіальних громад. Проаналізовано світовий досвід і розглянуто перспективи його використання для розвитку зеленого туризму в Україні. Здійснено SWOT-аналіз щодо розвитку зеленого туризму в регіонах України. Охарактеризовано пріоритетні регіони для розвитку сільського зеленого туризму. Визначено, що зелений туризм може відіграти роль каталізатора структурної перебудови економіки, забезпечити демографічну стабільність і розв’язати соціально-економічні проблеми, які виникають при формуванні об’єднаних територіальних громад. 
зелений туризм, сільська місцевість територіальна громада, бюджет, послуги, економічна стабільність 



УДК 336.77:336.6; JEL H52, I28
Коркуна О. І., Коркуна І. І., Цільник О. Я. Сучасні процеси розвитку дуальної освіти: запорука стабільності кадрового потенціалу. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 4(132). С. 90-94. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.04.094_u.

Літер.: 7


У статті охарактеризовано роль дуальної системи освіти в підвищенні якості кадрового потенціалу. Досліджено особливості розвитку дуальної системи навчання в деяких країнах світу. Визначено зв’язок теорії та практики у підготовці висококваліфікованого фахівця. Окреслено шляхи впровадження дуальної освіти у навчальних закладах України та визначено заходи, які необхідно провести на законодавчому рівні. Розглянуто фактори впливу дуальної освіти на міграційні процеси в Україні. Обґрунтовано необхідність запровадження нових підходів в організації підготовки фахівців на основі соціального партнерства підприємств і навчальних закладів. Запропоновано схему дуального навчання в Україні. 
дуальна освіта, дуальна система, вищі навчальні заклади, кадровий потенціал, навчання 



УДК 336.77.336.6; JEL O18, R11
Коркуна О. І. Агломерації як полюси економічного зростання територій. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 1(129). С. 86-90. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.01.090_u.

Літер.: 10


У статті роботі охарактеризовано важливу роль агломерації у зростанні ВВП країни. Розглянуто аналіз «міських агломерацій» на практиці західних країн. Окреслено роль в агломераціях об’єднаних територіальних громад. Наведено технологічний процес створення спроможних об’єднаних територіальних громад. Обґрунтовано оперативні та стратегічні плани в управлінські діяльності об’єднаних територіальних громад. Визначено основну ціль об’єднаних територіальних громад в їхній економічній ефективності. Розглянуто систему мінімізації витрат бюджетів об’єднаних територіальних громад в частині управлінсько-виконавчих органах місцевого самоврядування. Запропоновано створення дорадчих рад в об’єднаних територіальних громад і окреслені їх основні завдання в системі соціально-економічного планування розвитку та функціонування спроможних об’єднаних територіальних громад в агломерації з розвинутими промисловими центрами. Доведено, що агломерація може бути полюсом економічного зростання і додавати до ВВП країни понад 30%, зокрема це може бути в країнах, які мають багато агломерацій, демонструють високі темпи економічного зростання і раціонально розподіляють валовий продукт. 
ВВП країни, агломерація, ОТГ, промислові центри, стратегічне планування, дорадча рада 



УДК 336.77.336.6
Коркуна О. І., Цільник О. Я. Напрямки імплементації контролю за використанням бюджетних коштів в умовах реалізації медичної реформи на рівні територіальних громад. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2017. Вип. 6(128). С. 38-41. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2017.06.041_u.

Літер.: 17


У статті охарактеризовано проблеми фінансування системи охорони здоров’я. Проаналізовано структуру медичних закладів. Досліджено світовий досвід та розглянуто перспективи у використанні світової практики. Визначено роль телемедицини, як якісного обслуговування пацієнтів в online-режимі. 
сільський лікар, територіальні громади, послуги, первинна допомога, електронна карта, телемедицина 


Веб-майстер П. Попадюк