Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Сологуб Юлія Олегівна



Сологуб Юлія Олегівна

аспірант, Інститут агроекології і природокористування НААН України

Контакти: happ1ness8@ukr.net

Сторінки:



Співавтори



Дребот Оксана Іванівна



Публікації



УДК 502.17:33; JEL L66, O17, Q13
Дребот О. І., Сологуб Ю. О. Інституційне забезпечення лікарського рослинництва в Україні. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 1(129). С. 116-120. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.01.120_u.

Літер.: 13


У статті досліджено стан інституційного забезпечення лікарського рослинництва в Україні, виявлено основні його проблеми та недоліки. Виявлено та систематизовано інституційну структуру, досліджено базисні, фінансово-економічні, ринкові інститути та нормативно-правове забезпечення. Досліджено еколого-економічні фінансово-організаційні особливості регулювання даної галузі. Обґрунтовано основні напрями розвитку інституційного забезпечення збалансованого лікарського рослинництва в Україні. Проаналізовано позиції та особливості впливу інституціонального підходу на розвиток механізму регулювання лікарського рослинництва. Запропоновано механізм інституційного розвитку лікарського рослинництва в Україні. 
інституційне забезпечення, збалансований розвиток, інституціональні фактори природокористування, лікарські рослини, інституціональна перебудова, економічна діяльність 



УДК 502.17:33
Сологуб Ю. О. Стратегічні напрями збалансованого розвитку лікарського рослинництва. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2017. Вип. 6(128). С. 91-94. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2017.06.094_u.

Літер.: 8


У статті досліджено сучасний стан лікарського рослинництва в Україні, та його взаємозв’язок з іншими галузями національної економіки. Виявлено основні проблеми еколого-економічного характеру вирощування лікарських рослин, збору дикорослих трав, охорони зникаючих видів. Досліджено сутність збалансованого розвитку лікарського рослинництва, виявлено основні його пріоритетні напрями. Розглянуто глобальні тенденції, розвиток та перспективи принципів збереження та сталого використання лікарських рослинних ресурсів, що забезпечує їх поступове відновлення. Досліджено екологічні, економічні та соціальні фактори впливу та обґрунтовано необхідність переходу лікарського рослинництва в Україні на принципи збалансованого розвитку. 
збалансований розвиток, лікарське рослинництво, економічні важелі, екологічна стабільність, об’єми виробництва, інноваційні технології, регіональний розвиток 


Веб-майстер П. Попадюк