Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Гуріна Олена Валентинівна



Гуріна Олена Валентинівна

доктор економічних наук, доцент

доцент кафедри менеджменту організацій та зовнішньоекономічної діяльності, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського

Контакти: gurina161277@gmail.com

Сторінки:



Співавтори



Іртищева Інна Олександрівна

Іщенко Олена Анатоліївна

Нікон Дмитро Євгенович

Огієнко Микола Миколайович

Работін Юрій Анатолійович



Публікації



УДК 330.341; JEL O18
Іртищева І. О., Гуріна О. В., Нікон Д. Є., Іщенко О. А. Методичні підходи до оцінювання процесів економічного розвитку: національні та регіональні особливості. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 6(134). С. 3-7. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.06.007_u.

Літер.: 12


Метою дослідження є обґрунтування основних методичних підходів до оцінювання процесів економічного розвитку регіонів в умовах соціалізації. Розглянуті окремі методичні підходи до оцінювання рівня розвитку регіону в умовах соціалізації не дозволяють повною мірою оцінити основні критерії, а саме співставність економічної ефективності та соціальної справедливості у розподілі ВВП, забезпечення відтворення соціально-економічної системи та її соціально-економічної безпеки, рівня конкурентоспроможності регіону. Встановлено, що в Україні необхідна цілеспрямована політика щодо зменшення територіальних розбіжностей розподілу економічних і соціальних ресурсів між регіонами. 
регіон, рівень розвитку, соціалізація, економічний розвиток, ефективність 



УДК 330.341
Гуріна О. В., Огієнко М. М., Работін Ю. А. Соціалізація економіки: сутність та категоріальний апарат. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2017. Вип. 6(128). С. 123-126. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2017.06.126_u.

Літер.: 12


Метою нашого дослідження стало обґрунтування основних теоретичних підходів до соціалізації економіки. Визначено, що в Україні існують усі потенційні можливості для побудови соціально орієнтованої національної моделі, але, слід особливо підкреслити, на основі змін в економічній стратегії, що полягають у важливості структурної та промислової політики, з урахуванням функціональної цілісності ринкової системи, та проведенні приватизації як фактора підвищення економічної ефективності. 
регіональна політика, принципи, соціалізація економіки, державне регулювання, економічні системи, регіональні системи 


Веб-майстер П. Попадюк