Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Цільник Олег Ярославович



Цільник Олег Ярославович

директор ПП «Укрзахідпостач» (Львів)

Контакти: oleg.c28@gmail.com

Сторінки:



Співавтори



Бордун Олеся Володимирівна

Коркуна Іван Іванович

Коркуна (Масна) Орислава Іванівна



Публікації



УДК 336.77.336.6; JEL
Коркуна О. І., Коркуна І. І., Цільник О. Я. Нормативно-правове забезпечення розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 2(136). С. 16-19. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-2-3.

Літер.: 17


Проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення реформування місцевого самоврядування в Україні в умовах децентралізації влади. Встановлено, що одним з найголовніших елементів стратегії управління об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в Україні є самостійність, ефективність, управлінські інновації, швидкість та обґрунтування прийняття рішень. Встановлено, що загалом законодавче забезпечення децентралізації місцевого самоврядування відповідає європейським вимогам і створює надійне підґрунтя для практичного етапу реформи. Визначено питання, які потребують подальшого законодавчого врегулювання. 
децентралізація, закон, місцеве самоврядування, нормативно-правове забезпечення, територіальні громади, розвиток 



УДК 338.48:[336.14:352/354](477); JEL E23, L83, O13, O18, R58
Коркуна О. І., Цільник О. Я., Бордун О. В. Розвиток зеленого туризму в умовах формування об’єднаних територіальних громад. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 1(135). С. 24-28. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-1-5.

Літер.: 6


Охарактеризовано перспективи розвитку зеленого туризму у сільських населених пунктах. Розкрито проблеми та перспективи розвитку зеленого туризму в об’єднаних територіальних громадах. Визначено ендогенний потенціал і можливості його залучення для розвитку зеленого туризму. Встановлено, що зелений туризм може бути додатковим чинником наповнення дохідної частини бюджету об’єднаних територіальних громад. Проаналізовано світовий досвід і розглянуто перспективи його використання для розвитку зеленого туризму в Україні. Здійснено SWOT-аналіз щодо розвитку зеленого туризму в регіонах України. Охарактеризовано пріоритетні регіони для розвитку сільського зеленого туризму. Визначено, що зелений туризм може відіграти роль каталізатора структурної перебудови економіки, забезпечити демографічну стабільність і розв’язати соціально-економічні проблеми, які виникають при формуванні об’єднаних територіальних громад. 
зелений туризм, сільська місцевість територіальна громада, бюджет, послуги, економічна стабільність 



УДК 336.77:336.6; JEL H52, I28
Коркуна О. І., Коркуна І. І., Цільник О. Я. Сучасні процеси розвитку дуальної освіти: запорука стабільності кадрового потенціалу. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 4(132). С. 90-94. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.04.094_u.

Літер.: 7


У статті охарактеризовано роль дуальної системи освіти в підвищенні якості кадрового потенціалу. Досліджено особливості розвитку дуальної системи навчання в деяких країнах світу. Визначено зв’язок теорії та практики у підготовці висококваліфікованого фахівця. Окреслено шляхи впровадження дуальної освіти у навчальних закладах України та визначено заходи, які необхідно провести на законодавчому рівні. Розглянуто фактори впливу дуальної освіти на міграційні процеси в Україні. Обґрунтовано необхідність запровадження нових підходів в організації підготовки фахівців на основі соціального партнерства підприємств і навчальних закладів. Запропоновано схему дуального навчання в Україні. 
дуальна освіта, дуальна система, вищі навчальні заклади, кадровий потенціал, навчання 



УДК 336.77.336.6
Коркуна О. І., Цільник О. Я. Напрямки імплементації контролю за використанням бюджетних коштів в умовах реалізації медичної реформи на рівні територіальних громад. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2017. Вип. 6(128). С. 38-41. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2017.06.041_u.

Літер.: 17


У статті охарактеризовано проблеми фінансування системи охорони здоров’я. Проаналізовано структуру медичних закладів. Досліджено світовий досвід та розглянуто перспективи у використанні світової практики. Визначено роль телемедицини, як якісного обслуговування пацієнтів в online-режимі. 
сільський лікар, територіальні громади, послуги, первинна допомога, електронна карта, телемедицина 


Веб-майстер П. Попадюк