У статті обґрунтовано теоретико-методологічні аспекти соціально-економічного розвитку регіонів України. Визначено напрями регіональної політики щодо реалізації потенціалу розвитку регіону. Виділено складові модернізаційного потенціалу соціально-економічного розвитку регіонів та надано їх характеристики.
соціально-економічний розвиток, регіон, економічний потенціал, модернізація
У статті розглянуто, проаналізовано та визначено суть поняття регіональної структурної політики та її місце серед складових державної політики. Здійснено порівняння функцій регіональної економічної політики та регіональної структурної політики. Визначено основні завдання та пріоритетні цілі регіональної структурної політики, а також виявлено напрями її здійснення. Проаналізовано механізм реалізації регіональної структурної політики, його інструменти та методи.
Визначені причини, які обумовлюють необхідність застосування значного обсягу інструментів державного регулювання до регіонального розвитку в Україні. Досліджуються напрями раціоналізації механізмів регіональної політики держави. Запропоновані підходи щодо шляхів оптимізації загальнодержавних та регіональних економічних інтересів.
держава, регіональна політика, механізми державного управління, розвиток регіонів
У статті визначено ієрархічні рівні державного регулювання міжрегіональної диференціації цін. Обґрунтовано необхідність застосування регуляторних методів з метою зниження міжрегіональної диференціації цін. Розглянуто стратегічні напрями регіональної політики щодо зменшення цінових диспропорції в державі.
Досліджено питання теорії і практики активізації процесів екологізації через розвиток кластерної політики. На основі ретроспективного аналізу досвіду країн ЄС-27 і сучасних політико-економічних умов запропоновано заходи для стимулювання еко-інновацій в Україні.
У статті аналізуються фактори формування техногенних збитків, спричинених просторовою концентрацією економічної діяльності. Проведено нечіткий кластерний аналіз областей України за показниками техногенного навантаження, природокористувацької та природоохоронної діяльності методом С-середніх. Зроблено висновки щодо напрямів державного регулювання техногенних збитків, спричинених економічною діяльністю, в регіонах України.
: техногенні збитки, кластерний аналіз, нечіткий метод С-середніх, просторова концентрація техногенного навантаження, регіональний розвиток
В статті охарактеризовано сучасний стан природних ресурсів, наявний та можливий рівень реалізації природно-ресурсного потенціалу регіону. Проаналізовано виробничий потенціал області. Висвітлено основні показники використання природно-ресурсного потенціалу регіону а саме земельного, водного, лісового, мінерально-сировинного. Виділено основні недоліки використання природних ресурсів та запропоновано основні шляхи їх вирішення. Охарактеризовано Стратегію економічного та соціального розвитку Рівненської області.
природно-ресурсний потенціал, природні умови, природні ресурси, оцінка, регіон, стратегія
Стаття присвячена проблемі поводження з твердими побутовими відходами на регіональному рівні та напрямам її вирішення в контексті євроінтеграційних процесів. З цією метою проаналізовано проект регіональної програми поводження з твердими побутовими відходами Львівської області на період 2007-2020 рр. та подано пропозиції щодо формування комплексної програми запобігання утворенню відходів, як того вимагає Рамкова угода щодо відходів ЄС.
тверді побутові відходи, поводження з відходами, обласна програма поводження з відходами, Рамкова угода ЄС щодо відходів
Підходи екологічної економіки до економічної політики зумовлюють потребу її реформування в еколого-економічну політику, або ж, якщо виходити з її мети – у політику сталого розвитку. Розвиток гірничопромислових районів, як і інших територій, повинен відповідати пріоритетам політики сталого розвитку, з тим щоб забезпечити стале землекористування після завершення вуглевидобутку. Для визначення оптимального способу землекористування після завершення гірничих робіт запропоновано застосування методів багатокритеріальної оцінки, заснованих на математичних підходах. Обґрунтовано можливості комбінування, залежно від характеру проблеми, існуючих технік дослідження, на прикладі застосування методу багатокритеріального прийняття рішень (МБПР) поряд із методом аналізу ієрархій (МАІ), для отримання більш надійних результатів.
На основі моніторингу населення гірських районів Закарпатської області, досліджено економічну стратифікацію прошарку його економічно активних представників, виокремлено моделі господарської стратегії і форми адаптації суб’єктів господарювання до ринкових відносин.
гірські території, стратифікація, населення, адаптація, моделі, програми
Розглянуто питання використання відновлюваних джерел енергії в Західному регіоні України з метою заміщення традиційних енергоносіїв. Проаналізовано сучасні тенденції щодо зміни витрат на генерацію енергії з відновлюваних джерел. Наведено приклад розрахунку економічної вигоди для об’єктів господарської діяльності від використання технологій з відновлюваної енергетики.
відновлювана енергетика, конкурентоспроможність, енергоефективність, енергоощадність, Західний регіон України
Досліджено особливості розвитку старопромислових регіонів України. Дано визначення дефініції “старопромисловий регіон”. Розглянуто особливості розвитку кластерів.
старопромисловий регіон, регіон, кластер, кластерна політика, галузь промисловості
Авторами обґрунтовано організаційно-економічний механізм інвестиційної діяльності органів місцевого самоврядування, дано рекомендації щодо визначення критеріїв добору земельних ділянок як окремих об’єктів інвестиційної діяльності, виокремлено критерії оцінки ефективності проектів.
інвестиції, інвестиційний проект, інвестиційна діяльність, ефективність проекту
Досліджено тенденції розвитку інвестиційної діяльності та ефективності використання інвестицій в регіоні. За допомогою побудови економетричних моделей множинного регресійного аналізу оцінено вплив факторів системи ризиків інвестиційної діяльності за ключовими сферами на ефективність інвестицій у Львівській області.
інвестиції, ефективність, інвестовіддача, ризик, регіон
Проаналізовано сучасний стан залучення прямих іноземних інвестицій у розвиток Західного регіону України. Виконано прогноз стосовно обсягів надходження прямих іноземних інвестицій у наступних роках та побудовано тренд за прогнозними даними.
У статті здійснено аналіз стану виробничої сфери в економіко-соціальних аспектах модернізації основного капіталу Львівської області в сучасних умовах. Досліджено динаміку показників основного капіталу виробничої сфери цього регіону. Вказано негативні та позитивні зміни у розвитку виробничої сфери економіки регіону.
виробнича сфера, основний капітал, регіон, матеріаломісткість виробництва, рентабельність основного капіталу
У статті проаналізовано стан, рух, ефективність використання основного капіталу у промисловості Львівської області. Визначено причини погіршення стану основного капіталу промисловості Львівської області. Запропоновано, що для підвищення техніко-технологічного рівня основного капіталу промисловості у Львівській області необхідно у інвестиційній політиці враховувати пріоритетність оновлення.
основний капітал, техніко-технологічний рівень, інвестиційна політика, промислова політика, локомотивні види економічної діяльності
У статті на основі розрахунку відповідних коефіцієнтів здійснено оцінку техніко-економічного стану та ефективності використання основного капіталу сфери транспорту Львівської області.
основний капітал, сфера транспорту, регіон, ефективність, модернізація
У статті досліджено техніко-технологічний стан основного капіталу виробничої сфери Львівської області за рядом показників. На основі проведеної оцінки окреслено напрями та форми проведення подальшої його модернізації для підвищення конкурентоспроможності підприємств промисловості, транспорту і будівництва області.
оцінка, основний капітал, виробнича сфера, показники, модернізація
У дослідженні розкрито суть інформаційно-аналітичного забезпечення міжнародної співпраці у вирішенні екологічних проблем транскордонних територій, запропоновано модель спільної інформаційної системи територіального моніторингу, розроблено заходи щодо його запровадження та механізми підсилення ефективності інформаційно-аналітичного забезпечення міжнародної співпраці.
інформаційно-аналітичне забезпечення, транскордонні території, екологічні проблеми
У статті здійснено аналіз впливу транскордонного співробітництва на розвиток регіональної економічної політики. Охарактеризовано форми транскордонного співробітництва, звернуто увагу на діяльність єврорегіонів і програм транскордонного співробітництва, що сприяють поглибленню економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших взаємин між прикордонними територіальними громадами.
транскордонне співробітництво, єврорегіон, регіональна економічна політика
У статті досліджено сучасний стан малого бізнесу в Україні та Закарпатській області з урахуванням змін в законодавчій базі. Визначено проблеми та пріоритетні напрямки його розвитку.
малий бізнес, мікропідприємства, спрощена система оподаткування, євроінтеграція
Звернено увагу на актуальність дослідження транскордонного співробітництва. Розглянуто теоретико-методологічну основу та практичну реалізацію транскордонного еколого-економіко-правового співробітництва України з ЄС. Аналізується поняття та сутність екологізації економіки та екологізації освіти. Обґрунтовано необхідність реалізації сутності транскордонної екологізації економіки та освіти як важливих умов для формування концепції сталого розвитку на міжрегіональному транскордонному рівні. Запропоновано створити “Транскордонний міжуніверситетський науковий центр сталого розвитку”.
транскордонне еколого-економіко-правове співробітництво, сталий розвиток, екологізація економіки і освіти, Європейський Союз
Визначено зміст поняття “регіональний ринок праці”, досліджено стан та тенденції розвитку регіонального ринку праці Закарпатської області, визначено ризики та перспективи розвитку регіонального ринку праці в умовах євроінтеграції.
регіональний ринок праці, попит і пропозиція робочої сили, економічно-активне населення, безробіття
У статті здійснено аналіз впливу єврорегіонів на формування конкурентоспроможності вищої економічної освіти у європейських країнах, зокрема в Чехії і Словаччині. Охарактеризовано єврорегіональне і транскордонне співробітництво як елементи інтеграційної освітньої та економічної стратегії Європейського Союзу.
У статті висвітлено деякі особливості транскордонної регіональної економіки та її пріоритетні позиції у структурі регіональної економічної науки, також розглядається “додержавний” режим функціонування, причини зростання економічних процесів та їхні наслідки у транскордонному регіоні, підкреслюється інкорпоративний характер транскордонного регіону тощо.
Досліджено фактори впливу євроінтеграції на функціонування та розвиток суб’єктів туризму на регіональному рівні. Обґрунтовано теоретико-методологічні засади формування туристичних послуг з метою активізації туризму, який визначає місце країни у високоінтегрованому світовому господарстві.
туризм, рекреація, євроінтеграція, регіон, глобалізація, туристичний інформаційний центр, програма розвитку туризму, туристична інфраструктура, транскордонне співробітництво у туристичній сфері
У статті проаналізовано сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку туристичної галузі. Проведено дослідження сучасних перспектив розвитку туризму, розроблення механізмів та практичних рекомендацій щодо активізації розвитку даної галузі програмними методами. На прикладі туристичної галузі розглядається організаційно-економічний механізм програмної активізації туристичної діяльності.
туристична індустрія, державна регулювання, розвиток, економічний механізм, активізація розвитку, програма
У статті, на основі узагальнення наукових підходів щодо визначення проблем політико-правової сфери, які стримують розвиток туристичної галузі в Україні, проведено їх систематизацію з урахуванням політичного стану у країні та законодавчого регулювання; проведено соціологічне дослідження з метою виокремлення проблему політико-правової сфери, на основі якого встановлено відсутність спільної точки зору між представниками бізнесу, вченими-економістами та державними службовцями щодо сприйняття проблем розвитку туристичної галузі в Україні; проаналізовано нормативно-правову базу туристичної галузі в Україні та визначено найбільш гальмівні чинники законодавчого порядку, що стримують її розвиток.
У статті розглянуто поняття “сталого розвитку” та його застосування в різних сферах. Здійснено огляд сучасного стану туризму, як напряму сталого розвитку сільських населених пунктів Закарпатської області. Визначено пріоритетні послуги сільського туризму, які забезпечують сталий розвиток регіону.
сталий розвиток, туризм, сільський туризм, сільські гірські території, садиби зеленого туризму
У роботі проаналізовано перспективи розвитку підприємництва в контексті євроінтеграції України. Досліджено особливості функціонування інститутів інфраструктури підприємництва (економічної безпеки, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, захисту інтересів у СОТ, лобізму тощо) в регіонах в умовах принципово нових завдань після підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Розроблена концепція трансформації інституціональної інфраструктури підприємництва в умовах євроінтеграції з урахуванням регіонального аспекту. З метою стимулювання виходу продукції українських підприємств малого та середнього бізнесу на європейські ринки висвітлені напрями (економічний, технічний, ментальний) та запропоновано відповідний інструментарій інфраструктурного забезпечення підприємництва в областях України.
У статті обґрунтована важливість реалізації заходів енергозбереження в Україні, досліджена діяльність вітчизняних підприємств світлотехнічної продукції, визначені особливості їх інноваційної діяльності на прикладі ПАТ “Іскра”, досліджені можливості впровадження інноваційних технологій енергоефектив¬ності та паливозаміщення на підприємствах регіону.
енергозбереження, енергоефективні технології, паливо заміщення, інноваційний розвиток
В статті розглянуто основні проблеми управління підприємством, та важливість стратегічного управління як основи функціонування підприємницьких структур в нестабільних умовах господарювання. Визначені особливості стратегічного управління та основні його завдання. Наведено та охарактеризовано дві концепції стратегічного управління та їх важливість в процесі здійснення діяльності підприємств.
стратегічне управління, концепція стратегічного управління, стратегія, філософська концепція стратегічного управління, організаційно-управлінська концепція стратегічного управління
Розглянуто стан інвестиційної активності та тенденцій інноваційного розвитку підприємств малого і середнього підприємництва (МСП). Проаналізовано інституціональне забезпечення державного регулювання. Доведено низьку ефективність заходів, інструментів державної та регіональної політики підтримки розвитку підприємництва та запропоновано шляхи вирішення проблеми.
мале та середнє підприємництво, державне регулювання, інвестиції, інновації, розвиток
У статті розглянуто поняття обліково-аналітичної моделі стратегічного управління доходами закладів ресторанного господарства, визначено її основні складові та проблеми, які виникають в управлінців та власників бізнесу при її побудові; запропоновано схематичну модель управління доходами мереж закладів ресторанного господарства в регіонах України.
обліково-аналітична модель, стратегічне управління доходами, класифікація доходів, контрольні точки на шляху руху інформації, стратегія аналізу доходу
Розглянуто поняття достатності капіталу банків та основні підходи до її визначення. Конкретизовано основні положення Базеля ІІІ в контексті забезпечення достатності капіталу банків на регіональному рівні. Проаналізовано рівень капіталізації банківської системи України та запропоновано комплекс заходів вітчизняним банкам, необхідних для успішного застосування міжнародних стандартів достатності капіталу.
достатність капіталу, міжнародні стандарти, капіталізація, нормативи достатності, регіональна банківська система, Базель ІІІ
З метою встановлення термінологічної єдності досліджено існуючі у науковій літературі понятійні визначення у сфері іпотечних відносин, наведено вживання різними авторами різних понять для характеристики одних і тих процесів. Розроблено загальну та інституційну структуру іпотечної системи, висвітлено роль та функції держави як незалежного суб’єкта іпотечної системи. Досліджено процеси, що об’єднують фінансово-кредитний ринок, іпотечний, ринок нерухомості у єдину іпотечну систему. Розглянуто економічні інтереси суб’єктів іпотечної системи, досліджено взаємозв’язок між ними в процесі відтворення іпотечного капіталу.
Здійснено аналіз інвестиційної діяльності банківських установ в регіоні. Визначено основні проблеми, що мають місце на ринку банківських послуг, зокрема в інвестиційному кредитуванні.
У статті розглянуто методичні підходи до оцінювання проведення бюджетної політики на місцевому рівні: традиційний; результативний, комплексний. Автором запропоновано комплексний підхід оцінювання реалізації бюджетної політики на місцевому рівні, який забезпечить виявлення резервів щодо мобілізації засобів до бюджету та підвищення ефективності використання бюджетних коштів, посилення контролю за їх виконанням.
бюджетна політика на місцевому рівні, дотація, фінансове забезпечення, ефективність, результативність
Проаналізовано сучасний стан загальнообов’язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Україні. На основі здійсненого аналізу встановлено, що найбільшу частку у структурі виплат Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності займають витрати з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Також досліджено основі проблеми соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та обґрунтовано необхідність запровадження рекомендованих напрямків їх подолання.
соціальне страхування, тимчасова втрата працездатності, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, страхувальники, застраховані особи, роботодавці, добровільні форми страхування.
Здійснено оцінювання параметрів діяльності недержавних пенсійних фондів (НПФ) в Україні в контексті їх регіонального розвитку. Встановлено, що попри позитивну динаміку ключових показників діяльності НПФ в Україні, спостерігається уповільнення темпів їх приросту протягом останніх років. Виявлені диспропорції у функціонуванні НПФ в Україні поглиблюються дисбалансом їх регіонального розвитку, що підтверджують розраховані показники локалізації та концентрації послуг недержавних пенсійних фондів.
В статті розкрито результати комплексної оцінки впливу детермінант на трансформацію сільського розселення. Встановлено, що сучасний процес трансформації сільського розселення відбувається під впливом дії суспільно-політичних, інституційно-економічних, соціально-економічних, соціально-демографічних, інвестиційно-інноваційних та еколого-економічних груп детермінант. Обґрунтовано вплив та зміни напрямів дії цих детермінант на сільське розселення.
У статті окреслено можливості формування кластерів на сільських територіях Львівської області. На основі розглянутих факторів виділено агропромисловий, лісопромисловий та туристично-рекреаційний кластери. Проаналізовано особливості та можливі проблеми кластеризації на сільських територіях регіону. Визначено основні засади, на яких повинно здійснюватися формування кластерів на сільських територіях Львівської області.
сільські території, кластеризація, соціально-економічний розвиток, Львівська область
У статті охарактеризовано сучасний стан земель сільськогосподар¬ського призначення Волинської області та України в цілому. Проаналізовано земельне і податкове законодавство. Висвітлено основні аспекти оподаткування земель сільськогосподарського призначення. Охарактеризовано земельний податок та орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності як складові плати за землю. Проаналізовано спеціальний режим оподаткування сільськогосподар¬ських товаровиробників. Охарактеризовано основні складові проекту Концепції реформування податкової системи, які стосуються оподаткування землі. Проаналізовані надходження плати за землю та фіксованого сільськогосподарського податку до Зведеного бюджету Волинської області. Досліджено нормативну грошову оцінку сільськогосподарських угідь Волинської області та України. Проаналізовано нормативну грошову оцінку ріллі Волинської області по районах.
землі сільськогосподарського призначення, плата за землю, земельний податок, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, фіксований сільськогосподарський податок, нормативна грошова оцінка земель
У статті висвітлено сучасні тенденції інноваційного розвитку крізь призму трактування філософського аспекту прогресу. Глобалізація визначально впливає на процеси ствoрення i дифузії інновацій та розвиток людського капіталу сільських територій, що актуально в контексті становлення економіки знань.
економічний розвиток, інновації, економіка знань, технологічний уклад, сільські території
Визначено основні тенденції розвитку процесу оптимізації освітніх закладів у сільській місцевості. Обґрунтовано недоцільність закриття малокомплектних шкіл з врахуванням територіального чинника та можливостей покращення демографічної ситуації на селі.
освітні заклади, якість освітніх послуг, оптимізація, сільські населені пункти, демографічна ситуація, населення
Обґрунтовується необхідність застосування функціонально-цільового підходу при моделюванні перспективної системи соціального захисту населення в його загальнонаціональному та регіональному вимірах. Пропонується розглядати соціальний захист як державно-регіональну систему підтримки благополуччя населення на рівні, не нижчому від діючих стандартів і нормативів, яка повинна орієнтуватись на попередження нагромадження соціальних дефіцитів. Висвітлено проблеми, ризики і новітні негативні фактори, що зумовлюють необхідність накреслення модернізаційних змін у діючій соціально захисній системі.
соціальна захищеність, система соціального захисту населення, функціонально-цільовий підхід, соціальні дефіцити
У статті систематизовано історико-культурні передумови формування територіальних міграційних систем. Визначено характер впливу таких систем на історико-культурний розвиток регіонів у функціональних ролях донорів і реципієнтів міграційних процесів. Обґрунтовано можливості розвитку мультикультуралізму в регіонах України з урахуванням сучасних подій кризового, націоідентичного характеру.
Розкрито новітні тенденції міграційних процесів – соціально-економічні проблеми молодого покоління в умовах розвитку їх потенціалу. Виявлено вплив трудової міграції на рівень розвитку емігрантських дітей.
міграційні процеси, молоде покоління, розвиток дітей трудових мігрантів
Обґрунтовано потребу в організації геріатричної допомоги. Проаналізовано та визначено потенційних споживачів геріатричних послуг в Україні. Розглянуто функціонування системи геріатричної допомоги в Україні та в деяких європейських країнах.
старіння населення, якість життя, організація системи геріатричної допомоги, геріатрична послуга, особи похилого віку
У статті досліджується поширення соціального сирітства в Україні та її регіонах: сучасний стан, тенденції змін, демографічні витоки цієї проблеми. Аналізується поширення у регіонах сучасних форм виховання і утримання цієї категорії дітей.
діти-сироти, діти, позбавленні батьківського піклування, соціопатична сім’я, однобатьківська сім’я, державні інтернатні заклади, сімейний дитячий будинок, прийомна сім’я
Визначено базисні складові, що визначають регіональні особливості демографічної безпеки держави. Розглянуто загрози складовим демо¬графічної безпеки. Визначені ланки ланцюга циклічності демографічної безпеки. Описана суть кожної ланки. Проаналізовано особливості забезпечення ланок ланцюга циклічності демографічної безпеки України. Запропоновано основні завдання стратегії політики національної безпеки.
Висвітлюються можливості використання поляризаційно-дифузійного підходу до формування концептуальних засад модернізації економічного простору регіону. Особлива увага звертається на необхідність врахування метрополізаційних викликів при розгляді сучасних тенденцій розвитку просторових форм організації науково-освітньої сфери. На основі первинних статистичних даних проведено порівняльний аналіз стану й основних тенденцій змін у сфері науки та вищої освіти в обласних центрах Західного регіону України.
науково-освітня сфера, економічний простір, модернізація, поляризаційно-дифузійна модель розвитку, метрополізація, Західний регіон України, обласні центри
У статті обґрунтовано теоретико-методологічні основи дослідження удосконалення регулювання урбанізаційних процесів у регіоні. Проаналізовано структуру регуляторів урбанізаційних процесів. Запропоновано напрямки удосконалення застосування виділених регуляторів. Виділено головні об’єкти та напрямки регулювання.
Проаналізовано стан інфраструктури Карпатського регіону та її складових. Окреслено взаємовплив рівня розвитку господарства регіону та стану інфраструктури. Виявлено найгостріші проблеми розвитку інфраструктури та визначено підходи до їх розв’язання.
У статті висвітлено основні характеристики процесів метрополізації, проаналізовано підходи до визначення метрополій, запропоновано критерії виділення метрополійних функцій та індикаторів їх аналізу.
У статті розглянуто теоретичні аспекти розвитку виробничих потужностей регіонів України на основі кластеризації. Представлено стратегії провідних країн щодо кластеризації виробничої сфери регіонів. Наведено моделі розвитку регіональних виробничих систем та представлено потенціал кластеризації виробничої сфери в розрізі областей.
Проаналізовано чинники зростання внутрішнього ринку України та масштаби впливу імпорту на його розвиток. Розраховано обсяги потенційного попиту на внутрішньому ринку. Оцінено співвідношення вітчизняних та імпортних товарів на внутрішньому ринку України та виявлені загрози значних масштабів імпортоспоживання при низько¬конкурентоспроможному національному виробництві.
внутрішній ринок, ринкова кон’юнктура, імпорто¬залежність, регулювання імпорту, регіоналізація торгівлі
У статті розглядаються теоретичні засади якісного економічного зростання яке має базуватись на процесах інтенсифікації економічного розвитку держави за рахунок чинників, що забезпечать не тільки кількісне зростання, а й якісні зміни. Обґрунтована об’єктивна необхідність розробки концепції нової якості економічного зростання та переходу національної економіки до стратегії випереджаючого розвитку на інноваційно-інвестиційній основі.
якісне економічне зростання, людський капітал, інноваційно-інвестиційний розвиток, якість життя, конкурентоспроможність
У статті визначено і охарактеризовано стан житлового фонду Волинської області за допомогою окремих індикаторів. Встановлено, що у сільській місцевості забезпеченість населення житлом є вищою. Звертається увага на низький благоустрій житла в регіоні. Проаналізовано проблеми забезпечення населення житлом. Окреслено шляхи поліпшення ситуації, зокрема, розкривається роль програми “Доступне житло”.
проблема, житло, регіон, забезпеченість, благоустрій, програма