Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Пінь Андрій Михайлович



Пінь Андрій Михайлович

кандидат економічних наук

молодший науковий співробітник, науково-дослідна частина, Тернопільський національний економічний університет

Контакти: rockgorn@gmail.com

Сторінки:



Публікації



УДК 911.375.4:316; JEL O18, Q42, R58
Пінь А. М. Адаптація «зелених» технологій у концепцію розумного міста. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 5(133). С. 76-82. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.05.082_u.

Літер.: 9


Беручи до уваги процеси соціальних та кліматичних змін на глобальному рівні, все більше міст у всьому світі переформатували стратегії розвитку в напрямі впровадження «розумних» реформ з метою забезпечення сталого розвитку, збільшення виробництва енергії за рахунок розширення бази відновлювальних ресурсів і покращення системи управління утилізації сміття. Апгрейд до розумного міста означає покращення якості життя жителів урбанізованої території шляхом забезпечення можливостей для культурного, економічного та соціального розвитку у здоровому, безпечному та надихаючому навколишньому середовищі. Здійснено аналіз найбільш ефективних ініціатив у межах концепції «розумного» міста, що стосуються розвитку «зелених» споруд з особливим акцентом на концепції вертикального озеленення. Наводиться детальна характеристика позитивних ефектів від встановлення конструкцій «зеленого» полотна. Серед наведених переваг реалізації цих технологій зменшення викиду забруднювачів, які є рушійними силами парникового ефекту, та економія на електроенергії є найбільш значущими. За результатами аналізу ефективності імплементації концепції вертикального озеленення розроблені пропозиції щодо розвитку чи покращення стратегій сталого розвитку урбанізованих територій з наголосом на «зелені» та «розумні» технології. 
«розумне» місто, «зелені технології, концепція розумного міста, концепція вертикального озеленення, вертикальне озеленення 



УДК 911.375.4:316; JEL O31, O14
Пінь А. М. Концепція розумного міста в контексті розвитку інноваційного управління. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 4(132). С. 114-118. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.04.118_u.

Літер.: 12


У статті здійснений багатогранний аналіз концепції розумного міста (смарт сіті), мультилатерально окреслено теоретичні засади концепції розумного міста та виокремлено найбільш ефективні рекомендації в контексті апгрейду традиційного статус-кво з метою створення інноваційної і технологічної урбанізованої одиниці. Встановлено, що поняття «розумне місто» поєднує в собі запровадження інноваційних технологій в комунальні служби міст, для підвищення їх ефективності, а також прозорі взаємини між міською владою, бізнес-структурами та громадськістю. Особливу увагу приділено дослідженню «смарт» транспорту та дорожній інфраструктурі. Виявлено значущість ефективного, в контексті фінансових та часових затрат, транспорту у забезпечені територіально-просторової організації міста. Встановлено та охарактеризовано індикатори сучасного інноваційного розумного міста на основі наявних принципів смарт сіті. Встановлено, що досягнення та утримання високого рівня продуктивності за означеними індикаторами зумовлює забезпечення глобальної тенденції ефективного використання ресурсів і збереження навколишнього середовища. Всеохоплююча комп’ютеризація сприяє зміцненню контролю за використанням обмежених ресурсів і його раціоналізації. 
розумне місто, інноваційне управління, концепція розумного міста, смарт-економіка, електронне урядування, раціоналізація використання ресурсів 


Веб-майстер П. Попадюк