Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Олійник Ярина Ігорівна



Олійник Ярина Ігорівна

кандидат економічних наук

Контакти: yarynaok@gmail.com



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Олійник Я. І. Прогноз кон'юнктури ринку електроенергії Західного регіону / Я. І. Олійник // Регіональна економіка. – 2010. – №3(57). – С. 200-207. 

Проаналізовано основні прогнозні показники Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Відзначено, що вони потребують корегування з огляду на те, що даний документ складено у 2005 р. і за період 2006-2008 рр. реальні показники розвитку галузі відрізнялися від прогнозованих, а також зважаючи на кризовий стан економіки України. Обґрунтовано недоцільність значного нарощування потужностей на АЕС. Зважаючи на вищезазначене, розроблено прогнозний баланс електроенергії для Західного регіону, в якому передбачено введення в експлуатацію лише одного блоку потужністю 1 ГВт на Рівненській АЕС, зростання потужності (порівняно з 2008 р.) ТЕС в 1,4 разу, ТЕЦ – 1,75 разу, ГЕС – у 8,5 разу, блок-станцій та інших джерел – у 5,2 разу, що призведе до збільшення маневрових потужностей в регіоні та покращення стану електрозабезпечення. 
електроенергія, Західна електроенергетична система, прогнозний баланс електроенергії, генеруючі потужності, коефіцієнт використання встановленої потужності 



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Олійник Я. І. Дослідження ціни як регулятора попиту на електроенергію / Я. І. Олійник // Регіональна економіка. – 2009. – №2(52). – С. 173-181. 

В рамках дослідження кон’юнктури ринку електроенергії проаналізовано динаміку ціни на електроенергію в областях Західного регіону. Здійснено аналіз оптових цін (цін закупівлі електроенергії енергопостачальними компаніями на Оптовому ринку електричної енергії України), а також роздрібних тарифів, за якими енергопостачальні компанії регіону реалізують електроенергію споживачам; методики їх формування. Подано пропозиції щодо розширення застосування роздрібних тарифів для управління електроспоживанням. Це особливо важливо для зменшення дефіциту маневрових потужностей в енергосистемі. В дослідженні використано такі методи аналізу кон’юнктури, як метод кількісних порівнянь, метод аналізу рядів динаміки і візуально-графічний метод. 
енергосистема, графік навантаження, економічне регулювання режимів електропостачання, маневрові потужності, ціновий механізм 


Веб-майстер П. Попадюк