Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Піхоцький Володимир Федорович



Піхоцький Володимир Федорович

доктор економічних наук, доцент, заслужений економіст України

начальник управління, Територіальне управління Рахункової палати України по Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській та Закарпатській областях

Контакти: ltu@ac-rada.gov.ua

Сторінки:



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 336.008.6:002(477);JELE63,E69,G28,H61,H72
Піхоцький В. Ф. Система інформаційного забезпечення контролюючих органів як інструмент підвищення державного фінансового контролю в Україні / В. Ф. Піхоцький // Регіональна економіка. – 2016. – №1(79). – С. 138-143.

Літер.: 5


Проаналізовано основні проблеми застосування новітніх технологій у системі фінансового контролю, інформаційного забезпечення та взаємодії органів державного контролю. Для успішного державного фінансового контролю треба збирати та аналізувати величезні обсяги інформації Запропоновано створення єдиної глобальної інформаційної системи контролюючих органів на загальнодержавному рівні для налагодження ефективної співпраці і комплексної оцінки економічної ситуації в державі. Наявне інформаційне забезпечення контрольних органів має низку недоліків, які має вирішити ефективна інформаційна взаємодія в межах єдиної інформаційної системи. Це дозволить проводити аналіз на різних рівнях – від всієї держави загалом до кожного конкретного суб’єкта. Інформація в розрізі окремих платників податків, розпорядників коштів, дасть можливість аналітичним шляхом виявити будь-які податкові правопорушення, проаналізувавши податкові та інші фінансові надходження і витрачання коштів, господарські зв’язки економічного суб’єкта. Створення єдиної інформаційної системи необхідне для управління бюджетними коштами задля контролю за їх цільовим витрачанням і надходженням і дозволить оптимізувати процеси взаємодії, співпраці і комплексної оцінки економічної ситуації на макрорівні. 
контроль, організація перевірок, об’єкти контролю, носії контрольної інформації, джерела інформації, державна інформаційна база 



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 336.148
Піхоцький В. Ф. Державний фінансовий контроль в Україні: проблеми нормативно-правового забезпечення / В. Ф. Піхоцький // Регіональна економіка. – 2014. – №4(74). – С. 194-204.

Літер.: 25


Досліджено питання побудови ефективної єдиної системи державного фінансового контролю. Проведено аналіз норм Бюджетного кодексу України щодо здійснення державного фінансового контролю та інших законодавчих і нормативно-правових актів. Враховано думки провідних науковців, які досліджують проблематику контролю за ефективним використанням коштів Державного та місцевих бюджетів, реформування у цій галузі. Проаналізовано сучасний стан державного фінансового контролю в державі, окреслено низку проблем усередині системи. Окреслено характерні недоліки функціонування елементів системи державного контролю, неприпустимість дублювання функцій контролю. Запропоновано для використання на практиці основні напрями удосконалення структурних перебудов і шляхи розвитку цілісного системного фінансового контролю в державі. 
державний фінансовий контроль, єдина система державного фінансового контролю, нормативно-правова база, система управління якістю, правовий статус контролюючих органів, незалежність контролерів 



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Піхоцький В. Ф. Державне забезпечення соціальних потреб регіонів / В. Ф. Піхоцький // Регіональна економіка. – 2010. – №1(55). – С. 107-114. 

Розглянуто проблеми формування фінансових ресурсів місцевих бюджетів, проведено аналіз системи організації міжбюджетних відносин в Україні, аналіз стану надання з державного бюджету України міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам Львівської та Тернопільської областей у 2006-2008 рр., запровадження у 2007 р. нового виду міжбюджетного трансферту – додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості регіонів, висвітлено наявні проблеми на прикладі Львівської і Тернопільської областей. Досліджено, що збільшення обсягів трансфертів у доходах та видатках місцевих бюджетів свідчить про централізацію бюджетної політики та зростання впливу центральних органів влади на управління фінансовими потоками в регіонах, що не дозволяє органам місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних ресурсів, внесено пропозиції щодо їх удосконалення та ролі системи державного фінансового контролю у забезпеченні ефективності використання коштів. 
бюджетна система, міжбюджетні відносини, трансферти, дотаційність регіонів, збалансованість бюджетів, децентралізація 


Веб-майстер П. Попадюк