Науково-практичний журнал
УКР   ENG
Регіональна економіка
   



Слава Світлана Степанівна



Слава Світлана Степанівна

кандидат економічних наук, доцент

професор кафедри економіки підприємства, Ужгородський національний університет; заступник директора, Закарпатський регіональний центр соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України

Контакти: svitlanaslv@gmail.com, svitlana@gd.uzhgorod.ua

Сторінки:



Співавтори



Бондаренко Вікторія Михайлівна

Гапак Наталія Мирославівна



Публікації



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 332.146.2
Гапак Н. М. Кластеризація субрегіонів за активністю підтримки пріоритетних видів економічної діяльності: емпірична модель на прикладі Закарпатської області / Н. М. Гапак, С. С. Слава // Регіональна економіка. – 2015. – №2(76). – С. 37-43.

Літер.: 12


Визначено напрями формування кластерів пріоритетних видів економічної діяльності в Закарпатській області на основі застосування емпіричного (опитування) та економетричного (кластеризація методом k-середніх і деревовидна кластеризація) підходів. Обґрунтовано, що в області доцільно створити чотири кластери: сільськогосподарсько-харчовий, туристичний, машинобудівний і лісопромисловий. Враховуючи активність підтримки місцевою владою розвитку пріоритетних видів економічної діяльності в Закарпатті, здійснено рівневу кластеризацію субрегіонів (районів і міст обласного підпорядкування) області на основі їх поділу на чотири групи. Застосування цього підходу дозволило чітко розмежувати і згрупувати субрегіони за кількістю і ступенем підтримки розвитку пріоритетних видів діяльності. Узагальнено економічні характеристики кожної з груп рівнів кластеризації субрегіонів. Акцентовано увагу на тому, що набір інструментів підтримки економічного розвитку субрегіону залежатиме також і від згаданих характеристик кластерних груп. 
кластеризація, пріоритетний вид діяльності, субрегіон, економічний розвиток, інструменти підтримки економічного розвитку 



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ Слава С. С. Структурування життєздатного розвитку: аналіз підходів та дефініцій / С. С. Слава, В. М. Бондаренко // Регіональна економіка. – 2008. – №4(50). – С. 208-214. 

Дослідження охоплює теоретичний аналіз визначень сталого розвитку з метою ідентифікації вагових характеристик різних компонентів, оцінки значень, що вони в собі містять і які їм «присвоєні» різними авторами та громадами, та розуміння ролі управлінських підходів у сталому розвитку. У принциповій управлінській моделі, представленій в результаті дослідження, спільні цілі та об’єднаний менеджмент слугують для поєднання економічних, соціальних питань та проблем, пов’язаних з довкіллям. 
сталий розвиток, визначення, компоненти, управлінська модель сталого розвитку 


Веб-майстер П. Попадюк