Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Бондаренко Вікторія Михайлівна



Бондаренко Вікторія Михайлівна

кандидат економічних наук, доцент

доцент кафедри бізнес-адміністрування, маркетингу та менеджменту, ДВНЗ "Ужгородський національний університет"; старший науковий співробітник, Закарпатський регіональний центр соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України

Контакти: viktoriya.bondarenko@gmail.com, viktoria.bondarenko@uzhnu.edu.ua

Сторінки:



Співавтори



Воронич Кристина Мирославівна

Дрипка Катерина Романівна

Пітюлич Михайло Михайлович

Чобаль Людмила Юріївна



Публікації



УДК 334.722:[332.122:911.375.635]; JEL O11, L26, R58
Бондаренко В. М. Особливості економічного розвитку підприємництва у приміських територіях регіону. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 3(137). С. 22-25. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-3-3.

Літер.: 12


Проаналізовано наукові підходи до регулювання економічного розвитку підприємництва у приміських територіях регіону. Запропоновано комплексне узагальнення особливостей економічного розвитку підприємництва у приміських територіях за типом рішення, що приймається підприємством щодо здійснення господарської діяльності у відповідній приміській території, впливом внутрішніх і зовнішніх чинників. Обґрунтовано, що великі підприємства керуються більш об’єктивними причинами прийняття рішень, надаючи найбільшого значення фізичному та інноваційному середовищу. Середні та малі підприємства орієнтуються переважно на отримання користі для підприємця у короткостроковому періоді та розміщення у найближчому географічному районі. Приділено увагу інструментам забезпечення економічного розвитку підприємництва у приміських територіях регіону, враховуючи інституційні зміни у національному господарстві та досвід розвинених країн світу. 
економічний розвиток, підприємництво, суб’єкти господарської діяльності, інструменти забезпечення розвитку, приміські території, регіон 



УДК 330.1:332; JEL
Бондаренко В. М., Дрипка К. Р., Чобаль Л. Ю. Особливості інноваційних процесів в аграрному секторі. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 2(136). С. 48-53. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-2-9.

Літер.: 20


Обґрунтовано суть, ознаки та проблеми впровадження інновацій у вітчизняному аграрному секторі. Визначено особливості інноваційний процесів агросектору в сучасних умовах. Розглянуто головні проблеми та перешкоди для інноваційного розвитку сільського господарства в Україні. Основними стримуючими чинниками інноваційної активності його суб’єктів є: ставлення сучасного підприємця до інноваційних процесів та усвідомлення їх ролі у забезпеченні успіху, відсутність державної підтримки інноваційної діяльності і недосконалість законодавчої бази в Україні. Окреслено перспективні напрями підвищення рівня інноваційного розвитку агропродовольчих компаній в Україні. 
інновації, технології, АПК, інноваційна діяльність, агроінновації 



УДК 338.4;Q10,Q11
Бондаренко В. М., Дрипка К. Р. Сучасні тенденції та проблеми розвитку сільського господарства в Україні. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 3(131). С. 60-67. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.03.067_u.

Літер.: 16


Стаття присвячена розгляду загального стану сільського господарства в Україні, перспектив та можливостей розвитку даної галузі, а також загроз та ризиків, що перешкоджають її ефективному функціонуванню. Проаналізовано такі показники галузі, як обсяги виробництва, реалізації, середніх цін. Розглянуто основні фактори, що стримують розвиток сільського господарства в Україні. Висвітлено питання щодо урядової підтримки досліджуваного сектору, його державного фінансування та системи оподатковування. Важливу увагу приділено актуальним питанням земельних відносин, а саме мораторію. Оцінено вплив інтеграції України в ЄС та визначено об’єктивні переваги та недоліки даного процесу. Виявлено тенденції та проблеми щодо розвитку сільського господарства та запропоновано шляхи вирішення останніх. 
економіка, сільське господарство, агросектор, експорт, сільськогосподарська продукція, мораторій, урядова підтримка 



Цитування



Кондратьев Н. Д.: Кризисы и прогнозы в свете теории длинных волн. Взгляд из современности / ред.: Л. И. Гринин, А. В. Коротаев, В. М. Бондаренко. Москва: Учитель, 2017. 384 с. {sep2020.03.009.010}


Веб-майстер П. Попадюк