Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Мельник Оксана Володимирівна



Мельник Оксана Володимирівна

кандидат економічних наук

доцент кафедри економічної теорії, факультет економіки та управління, ДВНЗ "Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана"

Контакти: melnyko@kneu.edu.ua

Сторінки:



Співавтори



Возна (Сіверська) Любов Богданівна



Публікації



УДК 364(477)(075.8); JEL H41, H15, I38
Возна Л. Б., Мельник О. В. Аналіз системи підготовки фахівців соціальної роботи в Україні. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2022. Вип. 6(158). С. 42-48. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2022-6-6.

Літер.: 12


Розглянуто особливості професії соціального працівника та основні складові системи підготовки фахівців соціальної роботи. Проаналізовано сучасну систему підготовки фахівців соціальної роботи в Україні. Зазначено недоліки та проблеми української системи підготовки соціальних працівників, зокрема низький рівень заробітної плати та недостатнє фінансування системи підготовки, надмірна теоретична та слабка практична підготовка, а також наведено рекомендації щодо її покращення, зокрема вдосконалення освітніх програм, підвищення фінансування та створення умов для підвищення професійного рівня соціальних працівників. Обґрунтовано необхідність реформи вітчизняної системи підготовки фахівців соціальної роботи, яка має стати основою для побудови нової моделі професійної ролі сучасного соціального працівника. Успішному формуванню якісної системи підготовки фахівців соціальної роботи сприятиме якісна освіта та практичний досвід. Висновки аналізу свідчать про те, що удосконалення системи підготовки фахівців соціальної сфери в Україні є необхідним етапом для підвищення якості та ефективності соціальної роботи та забезпечення якісних послуг для осіб, які мають потребу в соціальній підтримці. 
соціальна робота, соціальний працівник, соціальна сфера, системи підготовки фахівців соціальної роботи, професійна роль 



УДК 330.14.01; JEL G32
Мельник О. В. Концептуальні засади стратегії інкорпорованої капіталізації підприємства. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 4(138). С. 84-88. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-4-14.

Літер.: 10


Актуалізація дослідження інкорпорованої капіталізації як першопричинного джерела забезпечення зростання вартісних результатів капіталотворення пов’язана з тим, що за постіндустріальних умов діяльності підприємств їхня успішність визначається здатністю продукувати та використовувати нові знання, організаційна природа яких вивчається в інкорпорованій площині. Основним фокусом дослідження стали стратегічні орієнтації на навчання та самонавчання, що зумовлено конкуренцією у сфері неявного знання й ключових компетенцій, які формуються та відтворюються виключно в межах конкретного підприємства. Доведено, що переважна більшість моделей трансформації знань фокусуються на кодифікації, зберіганні та повторному використанні знань. 
інкорпорована капіталізація, знання, трансформація знань, стратегія, стратегічні орієнтації, організаційне самонавчання 



Цитування



Мельник О. В. Теоретико-змістовна площина взаємозв’язку категорії капіталізації підприємства. Вісник КНУТД. Серія «Економічні науки». 2019. № 4(137). С. 83-94. {sep2019.06.067.005}


Веб-майстер П. Попадюк