Збірник наукових праць
УКР   ENG
Соціально-економічні проблеми
сучасного періоду України
   



Олексунь Надія Олександрівна



Олексунь Надія Олександрівна

аспірант, асистент кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту, Державний університет "Житомирська політехніка"

Контакти: fpup_vno@ztu.edu.ua

Сторінки:



Публікації



УДК 338.439; JEL Q18
Олексунь Н. О. Еволюція понятійно-категоріального апарату продовольчої безпеки. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2024. Вип. 2(166). С. 21-25. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2024-2-3

Літер.: 14


Розглянуто та систематизовано наукові напрацювання щодо визначення продовольчої безпеки. З’ясовано, що спочатку акцент у визначенні поняття «продовольча безпека» робили на забезпеченні достатньої кількості продуктів для задоволення базових потреб населення; розуміння продовольчої безпеки зводилося до наявності продовольчих ресурсів на рівні країни або регіону У відповідь на глобальні зміни та виклики підходи до трактування продовольчої безпеки стали більш складними. У 1970-х рр. поняття продовольчої безпеки відображало дедалі більшу важливість соціально-економічних аспектів у її забезпеченні. У 1980-х рр. концепція продовольчої безпеки була доповнена аспектом використання продовольства, а питання продовольчої безпеки почали охоплювати якість і безпеку харчів. На початку ХХІ ст. до концепції продовольчої безпеки було додано аспект стабільності. За результатами дослідження запропоновано власні підходи до визначення поняття «продовольча безпека» на різних рівнях, що сприяє глибшому розумінню цієї багатогранної проблеми та може бути корисним для розроблення ефективних стратегій забезпечення продовольчої безпеки в сучасних умовах. 
продовольча безпека, рівні продовольчої безпеки, продовольчі ресурси 


Веб-майстер П. Попадюк