Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Монографії

2006



Файл Adobe Reader УДК 658:330.341.1
Іщук С. О. Виробничий потенціал промислових підприємств: проблеми формування та розвитку : монографія / С. О. Іщук ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2006. – 278 с. (фрагмент)

Джерел: 195

Монографія присвячена вирішенню актуальних наукових і господарських проблем, пов’язаних із формуванням і розвитком виробничого потенціалу промислових підприємств.
Висвітлені теоретико-методологічні засади формування виробничого потенціалу та його інноваційного відтворення; обґрунтовані методичні підходи до оцінки ефективності потенціалу і запропоновані організаційно-економічні та фінансові механізми удосконалення управління процесами його організації і використання. Особлива увага приділена розробці методів і моделей прогнозування розвитку виробничого потенціалу, зокрема, визначенню оптимальних виробничих і цінових стратегій промислових підприємств, а також моделюванню циклів простого і розширеного відтворення виробництва.
Для наукових працівників, викладачів вищих навчальних закладів, керівників підприємств, державних службовців, аспірантів.
Ключові слова: виробничий потенціал, формування, розвиток



Файл Adobe Reader УДК 338.49:332.1(477)
Бутирська І. В. Інфраструктурне забезпечення регіонального розвитку: проблеми та шляхи їх вирішення / І. В. Бутирська ; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. – Чернівці: Книги-XXI, 2006. – 238 с. (фрагмент)

Джерел: 170

У монографії системно викладено теоретичні й методологічні підходи щодо удосконалення організаційно-економічних засад інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку та визначено пріоритетні напрями їх реалізації. Здійснено системний аналіз теоретико-методологічних засад інфраструктурного забезпечення регіонального розвитку в сучасних умовах, визначено напрями інвестицій в інфраструктурну сферу регіону та обґрунтовано доцільність застосування методики бенчмаркінгу для визначення напрямів розвитку інфраструктури регіону.
Ключові слова: інфраструктурне забезпечення, регіональний розвиток, проблеми, шляхи вирішення

2005



Файл Adobe Reader УДК 332.021:330.342.146(477)
Садова У. Я. Соціальна політика в Україні: регіональні дослідження і перспективи розвитку : монографія / У. Я. Садова ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів : Колвес, 2005. – 408 с. (фрагмент)

Джерел: 46

У монографії висвітлено сучасні теоретичні, методологічні та прикладні засади формування й реалізації соціальної політики в Україні на шляху реалізації європейського вектору соціальних реформ, з’ясовано її регіональні особливості. Акцентовано увагу на значенні міждисциплінарного підходу, концепції соціальності у формуванні інструментарію вивчення регіональної соціальної політики. Значне місце відведено оцінці ролі державних та недержавних структур у розбудові громадянського суспільства, вказано на проблеми їх інституалізації. Запропоновано модель соціального паспорту територіальних суспільних систем як геоінформаційної бази даних соціальних реформ. Розвинуто концептуальні й прикладні положення моніторингу стану, факторів, індикаторів реагування регіональної соціальної політики.
Обґрунтовано гостру потребу підвищення ефективності механізму реалізації регіональної соціальної політики. Запропоновано концепцію ефективізації політики та приведено методику оцінки рівня. Вказано на перспективи темпологічної парадигми у розвитку адміністративного менеджменту у соціальній сфері. Приведено проект концепції регіональної соціальної політики.
Призначена для науковців, економістів, соціологів і політологів, керівників та практичних працівників органів державного управління.
Ключові слова: соціальна політика України, регіональні дослідження, перспективи



Файл Adobe Reader Мельник М. І. Інвестиційний клімат регіону: теоретичні та прикладні засади дослідження : монографія / М. І. Мельник ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2005. – 304 с. (фрагмент – перші 10 с. тексту)

Монографія присвячена поглибленню теоретико-методологічних засад дослідження інвестиційного клімату регіону. Досліджено формування поглядів про інвестиційний клімат в контексті еволюції економічної теорії, встановлено особливості генезису цієї категорії га розглянуто підходи до виділення факторів формування і складових оцінки інвестиційного клімату. Проведено періодизацію системи наукових знань про інвестиційний клімат та оцінку значимості чинників активізації інвестиційних процесів на різних етапах розвитку економічних концепцій і теорій. Розроблено структурну ієрархію споріднених категорій інвестиційної проблематики за принципом зростання ступеня охоплення інвестиційних відносин, розмежовано їх сутність та розкрито взаємозв’язки між ними; удосконалено класифікацію факторів формування інвестиційного клімату. Розроблено модель рейтингової оцінки інвестиційного клімату регіонів України на основі комплексного аналізу вхідних та вихідних індикаторів, проведено кластеризацію регіонів за рівнем сприятливості інвестиційного клімату. У монографії представлено системний аналіз умов, новітніх факторів та тенденцій формування інвестиційного клімату на різних рівнях оцінки, в т.ч. виявлено їх селективний мезорівневий вплив у Львівській області. Запропоновано принципи та етапи побудови інвестиційних моделей регіонального розвитку в сучасних умовах структурної трансформації економіки; розроблено множинні економетричні моделі дослідження впливу інтегральних факторів формування інвестиційного клімату на інвестиційні процеси в регіонах України, які дозволяють визначити напрями активізації регіональної інвестиційної політики та оптимізувати механізми її реалізації.



Файл Adobe Reader Злупко С. М. Шлях до великої науки (про наукову діяльність академіка НАН України М. І. Долішнього) / С. М. Злупко ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2005. – 160 с. (повний текст)

У книзі вперше висвітлюється шлях академіка НАН України М.І. Долішнього до великої науки. На основі праць вченого розкривається його внесок у розвиток економічної науки, передусім регіоналістики.
Розрахована на економістів і широкий інтелектуальний загал.
Ключові слова: історія науки, Мар'ян Долішній

2004



Файл Adobe Reader УДК 332.021:331.101.262
Семів Л. К. Регіональна політика: людський вимір : монографія / Л. К. Семів ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2004. – 392 с. (фрагмент)

У монографії висвітлені сучасні теоретико-методологічні основи розвитку людських ресурсів в умовах трансформації соціально-економічного середовища України. Розкрито український та європейський виміри регіональної політики розвитку людських ресурсів. З'ясовано особливості регіональної політики людських ресурсів в умовах глобалізації, європейської інтеграції, інноваційного моделі розвитку Розвинуто концептуальні основи інноваційної культури в Україні; обґрунтовано концепцію інноваційної якості людських ресурсів; запропоновано методику розрахунку регіонального індексу інноваційної якості людських ресурсів як новітнього інструменту побудови стратегій регіонального розвитку Розглянуто ринкові механізми в системі регіонального ринку праці та регіонального ринку освітніх послуг.
Для економістів, соціологів, спеціалістів державного регіонального управління і місцевого самоврядування, в епіцентрі діяльності яких перебувають інтереси і потреби людини.



Файл Adobe Reader УДК 711.1
Габрель М. М. Просторова організація містобудівних систем : монографія / М. М. Габрель ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – К. : Видавничий дім А.С.С, 2004. – 400 с. (фрагмент)

Монографія присвячена формуванню методологічних основ просторової організації та розвитку містобудівних систем у динамічних умовах України. Запропоновано й досліджено модель багатовимірного містобудівного простору ПРОГРЕС (ПРОсторової Гармонізації РЕгіональних Систем), яка включає п’ять вимірів: людський, функціональний, умов, геометричний і часовий. Встановлено параметри просторового потенціалу і соціально-еколого-економічної ефективності його використання. Виходячи з рівня використання просторового потенціалу території розроблено модель гармонійної містобудівної системи.
Розрахована передусім на містобудівників, економістів, соціологів, географів та екологів, але буде цікавою й широкому колу читачів.
Ключові слова: містобудівні системи, просторова організація

2003



Файл Adobe Reader УДК 33+34-057.4(477.8)(03)
Провідні вчені Західного регіону України (Економіка та право) : довідкове видання / ред. кол.: відп. ред. М. І. Долішній. – Львів, 2003. – 250 с. (повний текст)

З метою популяризації досягнень вітчизняної та регіональної науки, за ініціативою Західного наукового центру НАН та МОН України і Ради ректорів вищих навчальних закладів Львівського регіону започатковано серію довідкових видань “Провідні вчені Західного регіону України” за напрямами (галузями) наук. Перше видання цієї серії присвячено вченим у галузі економіки та права. Довідник містить короткі автобіографічні довідки та інформацію про основні показники наукової діяльності докторів наук, а також кандидатів наук (професорів, заслужених діячів науки і техніки) Західного регіону України.
Для економістів, правників, науковців, а також всіх, хто цікавиться досягненнями науки України.
Ключові слова: економіка, право, провідні вчені, Україна, Західний регіон



Файл Adobe Reader УДК 332
Регіональна політика та механізми її реалізації : монографія / М. І. Долішній, С. М. Злупко, С. Й. Вовканич та ін. ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – К. : Наукова думка, 2003. – 504 с. (фрагмент)

Джерел: 346

У книзі висвітлюється механізм реалізації регіональної політики, який охоплює широкий спектр процесів регіонального розвитку і зорієнтований на активну державну регіональну політику щодо зміцнення економічного потенціалу регіонів, забезпечення фінансово-економічної самостійності регіональних та локальних територіальних систем. Аналізуються сучасні проблеми територіального управління та місцевого самоврядування у західних регіонах України, запропоновані напрями та інструментарій їхнього вирішення.
Для вчених-економістів, викладачів та студентів, спеціалістів з питань регіональної економіки.
Авторський колектив: Долішній М. І., Безносюк В. Д., Бережна І. В., Бєлєнький П. Ю., Бідак В. Я., Буряк П. Ю., Вовканич С. Й., Гнатюк І. Р., Даниленко О. А., Демченко В. В., Жук М. В., Злупко С. М., Караванський О. В., Карпов В. І., Козоріз М. А., Кондратюк С. В., Копистянська Х. Р., Кравців В. С., Кривицький А. Ф., Куйбіда В. С., Луцишин І. Я., Луцишин Н. П., Луцків О. М., Матковський С. О., Мельник М. І., Мікула Н. А., Мошинець О. С., Ноджак Л. С., Писаренко С. М., , Побурко Я. О., Риндзак О. Т., Садова У. Я., Сімків Л. Є., Смовженко Т. С., Соловей Л. С., Стадницький Ю. І., Сторонянська І. З., Фурдичко Л. Є., Цапок С. О., Семів Л. К., Фрис Р. Д., Шевчук А. В., Шевчук Л. Т., Шульц С. Л., Шевчук Я. В.
Ключові слова: регіональна політика, механізми реалізації

2002



Сторонянська І. З. Міжнародне міжрегіональне співробітництво: На прикладі Західного регіону України : монографія / І. З. Сторонянська ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2002. – 210 с.
Ключові слова: економіка окремих країн і частин світу


Веб-майстер П. Попадюк