Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ
АНОНСИ ТА ОГОЛОШЕННЯ


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий науково-практичний журнал

  «Регіональна економіка» №3 за 2020 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір статей
  у фаховий збірник наукових праць

  «Соціально-економічні проблеми
  сучасного періоду України» Вип. 3 та Вип. 4 за 2020 р.


 • ДУ «Інститут регіональних досліджень
  ім. М. І. Долішнього НАН України»
  здійснює набір на 2020 рік
  до 10 вересня 2020 р. в аспірантуру
  до 1 серпня (15 вересня на умовах контракту) 2020 р.
  в докторантуру
 

2020.08.19. Київ
Непоправна втрата
Колектив ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» з глибоким сумом сприйняв звістку про смерть видатного українського вченого, Президента Національної академії наук України, Героя України, академіка НАН України ПАТОНА БОРИСА ЄВГЕНОВИЧА.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, усій науковій спільноті.

Світла пам’ять про Бориса Євгеновича Патона назавжди залишиться в наших серцях

19.08.2020

17 червня 2020 року відбулася IX Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управління та фінансах: наука-бізнес-самоврядування в умовах «COVID 19» в режимі он-лайн на платформі ZOOM.
Головними організаторами конференції виступили: Вища банківська школа в Познані (філія у Хожуві), Факультет управління Ченстоховської політехніки, Університет Яна Кохановського (Кєльце) та Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України».
Метою конференції було обговорення та обмін думками між представниками науки, бізнесу, суб'єктів державного сектору та місцевого самоврядування щодо актуальних питань забезпечення сталого соціального-економічного розвитку в умовах "COVID 19".
В конференції взяли участь близько 70 науковців з Польщі, України, Литви, Чехії, Грузії, Албанії. Зокрема, польську сторону представили науковці з Вищої банківської школи в Познані, Ченстоховської Політехніки, Університету Яна Кохановського в Кєльцах, Варшавської Головної торгівельної школи, Вроцлавського економічного університету, Лодзького та Жешувського університетів та ін. Українську сторону представили науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», Національного інституту стратегічних досліджень, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Національного університету харчових технологій, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського торговельно-економічного університету, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій та ін.[...]

24.06.2020

2020.06.17. Про результати державної атестації Державної установи «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у 2020 році
У березні 2020 року ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» подано заявку та інформаційні матеріали для проведення державної атестації наукової установи відповідно до Порядку проведення державної атестації наукових установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 р. № 540 та наказу Міністерства освіти і науки України від 17.09.2018 № 1008 «Деякі питання державної атестації наукових установ».
29 травня 2020 року у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання Експертної комісії з проведення державної атестації наукових установ, на якому було розглянуто результати оцінювання ефективності діяльності наукових установ за сімома науковими напрямами..
За результатами засідання 29 травня 2019 року Експертною комісією визначено атестаційні оцінки та віднесено до однієї з чотирьох класифікаційних груп 79 наукових установ.
За результатами кваліфікаційної та рейтингової оцінок ефективності діяльності ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», експертна комісія визначила її атестаційну оцінку та віднесла установу до I класифікаційної групи, до якої відносять наукові установи-лідери, що мають високий рівень отриманих результатів діяльності, визнання в Україні і світі, демонструють високий науковий потенціал та ефективно його використовують для подальшого розвитку, інтегровані у світовий науковий простір та Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 17.06.2020 № 817 «Про результати державної атестації наукових установ» затверджені Висновки про результат державної атестації 79-и наукових установ, які до 1 червня 2020 року проходили державну атестацію та оприлюднена Зведена таблиця результатів державної атестації наукових установ.
Установам, що пройшли державну атестацію, Міністерство освіти і науки України видає Свідоцтво про державну атестацію наукової установи. Наукові установи, віднесені до I класифікаційної групи, атестуються строком на п’ять років.
Вітаємо колектив Інституту з високою оцінкою їх роботи!

24.06.2020

10 березня 2020 року голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький провів робочі зустрічі з представниками ініціативних груп органів місцевого самоврядування з питань проведення реформи децентралізації, зокрема, щодо проблемних аспектів розроблення Перспективного плану формування територій громад області та створення й діяльності ОТГ. У зустрічах брали участь перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський, т.в.о. директора департаменту економічної політики Степан Куйбіда, експерт з децентралізації Юрій Ганущак, заступник міського голови Львова Любомир Зубач. У якості експерта в зустрічах також брав участь провідний науковий співробітник Інституту, кандидат економічних наук Петро Жук. [...]

11.03.2020

2020.03.10. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Тренінг «Управління стресом в сучасних умовах»
10 березня 2020 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту організовано тренінг «Управління стресом в сучасних умовах». Ментор – сертифікований коуч IPS, ментор IPACT, член Міжнародної Професійної Асоціації коучів і тренерів, к.е.н. Іванюк Уляна Володимирівна.
Під час тренінгу учасники ознайомилися з алгоритмом, основними інструментами та засобами профілактики стресових ситуацій, мінімізації негативних наслідків стресових подій, а також отримали практичні навики з підбору індивідуальної системи стрес-менеджменту. Ментором наголошено на необхідність формування «подушки» безпеки від стресу і розкрито значення різних видів ресурсів, сну та дихальних практик у повсякденному житті.
Учасники тренінгу освоїли навички управління енергетичними станами, позитивним оцінюванням життєвих ситуацій, розвитком особистої відповідальності. Виділено ключові елементи стрес-менеджменту відомих лідерів у різноманітних сферах бізнес й ефективні способи подолання стресу в мінливих сучасних умовах.
Підготувала О. П. Мульска
Фото з події:

10.03.2020

2019.10.29. Львів, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім.  М. І. Долішнього НАН України». Вітаємо лауреатів премії НАН України для молодих учених!
За підсумками конкурсу 2019 р., проведеного відділеннями Національної академії наук України, відповідно до Постанови Президії НАН України № 48 від 12.02.2020 р., премії НАН України для молодих учених за цикл праць «Дослідження факторів міграції населення в умовах посилення соціально-демографічних загроз України» присуджено:

 • Левицькій Ользі Олександрівні, кандидату економічних наук, старшому науковому співробітнику Державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»;
 • Мульскій Ользі Петрівні, кандидату економічних наук, науковому співробітнику Державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»

Вітаємо лауреатів премії НАН України для молодих учених!


03.03.2020

2020.02.27. Львів, музейно-культурний комплекс «Львіварня». ХІІІ Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020»
27 лютого 2020 р. на території Музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня» розпочав роботу ХІІІ Міжнародний форум з розвитку фермерства «AGROPORT WEST LVIV 2020». Участь у відкритті взяв перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.
АГРОПОРТ – щорічний масштабний захід з підтримки фермерства та сільськогосподарських виробників України. З початку заснування проходить за підтримки і участі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) і входить в календар ООН. Львівський АГРОПОРТ максимально враховує регіональні особливості та зорієнтований на розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору економіки, створення передумов стабільного динамічного розвитку регіону, виробництво конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин. Серед учасників заходу - гості з Республіки Польща, Республіки Білорусь, США, делегації з Луганської, Хмельницької та Вінницької областей.
«Хоча це вже 5 Форум на Львівщині, – як розповів генеральний менеджер Agroport Ukraine Дмитро Титаренко, – цьогорічний АГРОПОРТ проходить у новому форматі – клубному. Зараз ми фокусуємося саме на виробниках окремої категорії». Серед заходів «AGROPORT WEST LVIV 2020» – Стратегічна сесія: Аграрна Львівщина. Розвиток регіональної екосистеми, Keynote-сесія «Кращі Аграрні Практики» (індивідуальні презентації за участю галузевих експертів), нагородження школярів – переможців конкурсу малюнків в рамках проекту здорового шкільного харчування.
Від ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» участь у форумі взяв к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку І. Р. Залуцький, який представив доповідь «Перспективи розвитку сімейного фермерства на засадах реалізації потенціалу особистих селянських господарств».
Інформація про подію тут.

02.03.2020

2020.02.13. Львів. Львівська обласна державна адміністрація. Круглий стіл «Непрямий вплив видобувної галузі на економіку України», Жук П. В.
13 лютого 2020 року у приміщенні Львівської облдержадміністрації проведено засідання круглого столу на тему «Непрямий вплив видобувної галузі на економіку України», організоване Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини у партнерстві з Департаментом ПЕК та енергозбереження Львівської ОДА в рамках ініціативи ГО «НОВА Енергія» та Асоціації Енерготранспарентність «UAEITI для ефективного управління на місцевому рівні», що реалізується за підтримки уряду Німеччини в рамках проекту «Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей Вірменії, Грузії, України». У рамках програми круглого столу з доповіддю «Добувна промисловість в економіці областей Карпатського регіону України: місце та перспективи» виступив провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» кандидат економічних наук П. Жук. У доповіді було висвітлено можливості та проблеми використання мінерально-сировинного потенціалу регіону задля розвитку добувної промисловості та умови й шляхи їх реалізації та вирішення. Зокрема, акцентувалося на відсутності необхідних інвестиційних вкладень у добувну промисловість, неналежній інституційній підтримці й державній опіці галузі, захопленні модними новаціями у стратегіях державного й регіонального розвитку, притаманними для економічно високорозвинених країн, замість націленості на максимальне використання тих можливостей, які є реальними для України й використання яких формуватиме фундамент для подальшого розвитку. Такі можливості криються і у модернізації добувної галузі й освоєнні вагомого мінерально-сировинного потенціалу України та її регіонів.

14.02.2020

2019.02.05. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Національна селекторна нарада
5 лютого 2020 р. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України провело селекторну нараду з актуальних питань агропромислового розвитку. Онлайн участь у нараді від Львівщини у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка,18, каб. 257) взяли директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області, райдержадміністрацій, керівники та землевпорядники місцевих рад, представники агроформувань області, науковці.
Серед розглянутих питань – план та інструменти перевірок землекористування, стан проходження земельної реформи в Україні. Зокрема детально зупинились на методології використання часових рядів супутникових даних та використанні супутникових даних для побудови карти класифікації (посівів) сільськогосподарських культур. Саме за допомогою карти класифікації з метою прийняття правильних управлінських рішень є можливість проводити різнопланові моніторинги, зокрема: змін в структурі посівної площі (сівозміни), виявлення ділянок вирубки лісів, контроль за несанкціонованим будівництвом, моніторинг небезпечних природних явищ, а найголовніше, що кожен орган місцевого самоврядування має можливість отримати наземні дані щодо незареєстрованих сільськогосподарських земель, а також виявити самовільно зайняті земельні ділянки.
Участь у заході взяв к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Іван Залуцький, який виступив із доповіддю «Проблеми інституційного забезпечення здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель в умовах децентралізації».
Інформація про подію тут.
Фото з події:
.

07.02.2020

2020.01.15. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Національний земельний селектор
15 січня 2020 р. у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 257) під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбувся земельний селектор. Онлайн участь у селекторі від Львівщини взяли директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська, представники об’єднаних територіальних громад, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, ГТУ юстиції у Львівській області, фермерські господарства та інші.
У межах селекторної наради присутнім презентували законопроект № 2178-10 до другого читання про обіг земель сільськогосподарського призначення.
ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» представив к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку І. Р. Залуцький, який виступив із доповіддю «Проблемні аспекти імплементації проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (реєстр. № 2178-10 у другому читанні)».
Інформація про подію тут.
Фото з події:
.

17.01.2020

2019.12.26. Львів. Львівська обласна державна адміністрація, департамент агропромислового розвитку. Національний земельний селектор
26 грудня 2019 р. у приміщенні Львівської обласної державної адміністрації (м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 257) відбувся національний земельний селектор у режимі відео конференції з депутатами Верховної Ради України; представниками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.
На нараді презентовано правки, які розглядаються в Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики щодо змін законодавства з питань обігу земель сільськогосподарського призначення та земельної реформи загалом. Участь у заході взяли: перший заступник голови Львівської ОДА В. Лозинський, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА, ГУ Держгеокадастру у Львівській області, Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області, Львівської дорадчої служби, Львівської аграрної палати, університетської спільноти, об’єднаних територіальних громад, фермерських господарств, а також к.е.н., с.н.с. відділу просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Іван Залуцький, який виступив із доповіддю «Проблеми актуального земельно-кадастрового забезпечення прозорого обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні».
Інформація про подію тут.
Фото з події:
.

26.12.2019

6 грудня 2019 року в приміщенні Банк Готелю відбувся Форум електронного урядування 451°E, у роботі якого взяли участь науковиці Інституту к.е.н., с.н.с. Світлана Щеглюк та к.е.н., н.с. Надія Синюра-Ростун.
Темою обговорення цьогорічного Форуму «Future in Data» були дані, майбутнє їхнього аналізування, особливості застосування для прийняття обґрунтованих рішень у щоденному житті містян, бізнесом та органами місцевого самоврядування. [...]

19.12.2019

2019.12.13. Київ. Вітаємо лауреата Державної премії України!
Колектив державної установи «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» поповнився черговим лауреатом Державної премії України. Ним стала кандидат економічних наук, старший науковий співробітник відділу проблем соціально-гуманітарного розвитку регіонів Левицька Ольга Олександрівна, якій присуджено премію Президента України для молодих вчених 2019 року.
13 грудня Указом Президента України № 903/2019 «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2019 року» та на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки було постановлено присудити Левицькій Ользі Олександрівні премію за роботу «Розвиток людського потенціалу системи охорони здоров'я України за умов внутрішніх трансформацій і глобальних викликів». Детальніше тут.
Ця нагорода – це вагома відзнака високих досягнень науковців нашого Інституту. Нагадаємо, у 2016 р. премію Президента України для молодих вчених здобула кандидат економічних наук, науковий співробітник Мульска О. П.
Щиро пишаємось ними! Бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги у професійному зростанні та майбутніх наукових пошуках!

18.12.2019

11-13 грудня 2019 р. у м. Варшава (Польща) відбувся міжнародний науковий семінар на тему «Транскордонне співробітництво на зовнішніх кордонах ЄС – вивчення уроків від співробітництва між: Польщею, Росією, Білоруссю та Україною». Захід зібрав науковців з Польщі, України, Словаччини, Чехії та Білорусі, фахівців у сфері транскордонного співробітництва. Мета заходу полягала у формуванні науковців-дослідників, які б в подальшому проводили спільні дослідження щодо розвитку транскордонного співробітництва на зовнішніх кордонах ЄС.
ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» представила завідувач сектору транскордонного співробітництва, д.е.н., с.н.с. Христина Притула. [...]

18.12.2019

12 грудня 2019 р. в ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» відбувся науково-практичний семінар «Сучасні методи економічного моделювання», проведений д.е.н., проф. Львівського торговельно-економічного університету Флейчук Марією Ігорівною на запрошення Ради молодих вчених Інституту.
Під час семінару учасники отримали практичні навики використання програмного забезпечення OnFront і Statistica. Ментором продемонстровано процес оцінювання рівня ефективності чи продуктивності, у т. ч. за умови врахування багатьох незалежних та результативних змінних, за допомогою програми OnFront. Для побудови багатофакторної регресійної лінійної моделі було представлено інший методичний інструментарій, а саме програмне забезпечення Statistica. Робота по моделюванню економічних процесів почалася з логарифмування даних та відхилення гіпотези про існування автокореляції між показниками. Було показано, як коректно аналізувати основні показники регресійної моделі, наголошено на головних принципах перевірки моделі на адекватність. За допомогою програмного забезпечення кожен з учасників семінару виконав відповідне дослідження, здійснив додатково кластеризацію регіонів за рівнем ефективності використання ресурсів. [...]

13.12.2019Веб-майстер П. Попадюк