Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Забезпечення розвитку місцевого самоврядування: досвід Польщі для України

Круглий стіл «Забезпечення розвитку місцевого самоврядування: досвід Польщі для України»
(12 жовтня 2015 р. в м. Ярослав (Польща) в Державній вищій технічно-економічній школі ім. Броніслава Маркевича

12 жовтня 2015 р. в м. Ярослав (Польща) в Державній вищій технічно-економічній школі ім. Броніслава Маркевича відбувся круглий стіл на тему «Забезпечення розвитку місцевого самоврядування: досвід Польщі для України». Співорганізаторами даного заходу були Державна вища технічно-економічна школа ім. Броніслава Маркевича в Ярославі та Державна установа «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішнього Національної академії наук України». У роботі круглого столу взяли участь провідні науковці та представники органів місцевого самоврядування Львівської області та Підкарпатського воєводства – всього понад 20 учасників.

Метою круглого столу було вивчення досвіду організації діяльності місцевого самоврядування у Республіці Польща та обговорення можливостей шодо його використання при здійсненні реформування адміністративно-територіального устрою та процесів децентралізації влади в Україні.

Засідання круглого столу відкрив ректор Державної вищої технічно-економічної школи ім. Броніслава Маркевича в Ярославі (Польща), доктор Кшиштоф Рейман. Він відзначив, що на рівні місцевого самоврядування формується громадянське суспільство. Україна готується до реформування системи місцевого самоврядування, і досвід функціонування місцевого самоврядування у Польщі буде надзвичайно корисним у цей складний перехідний період,

Зі вступним словом також виступив директор ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І.Долішього НАН України», д.е.н., проф. Василь Кравців, який виділив основні проблеми підготовки та практичної реалізації адміністративно-територіальної реформи й децентралізації публічної влади в Україні та акцентував увагу на необхідності тісної співпраці з науковцями та управлінцями Польщі в цілях наукового та практичного забезпечення здійснення цих реформ.

Із доповіддю на тему «Сучасний стан процесів децентралізації та актуальні завдання щодо реформування системи місцевого самоврядування в Україні» виступив провідний науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», к.е.н. Петро Жук. Доповідач представив існуючі в Україні підходи до формування територіальних громад та основні завдання конституційного й законодавчого забезпечення адміністративно-територіальної реформи в Україні.

З питань висвітлення польського досвіду забезпечення розвитку місцевого самоврядування виступили: староста Ярославського повіту Тадеуш Хржан, віце-бургомістр м. Ярослава Вєслав Пірожек, війт Ярославської гміни Роман Каламар та заступник голови ради Любачівського повіту др. Марек Вішнєвский. У їх доповідях, зокрема, були висвітлені такі питання:

  • законодавче й нормативне забезпечення місцевого самоврядування;
  • повноваження місцевого самоврядування за рівнями: гмінне самоврядування, повітове самоврядування;
  • порядок обрання (призначення) органів влади та посадових осіб місцевого самоврядування, їх повноваження;
  • бюджети місцевого самоврядування: джерела формування та порядок використання;
  • організація роботи рад гміни, повіту;
  • структура виконавчих органів місцевого самоврядування на рівні гмін та повіту, їх функції.

У дискусії взяли участь представники органів місцевої влади Львівщини: Роман Гладій – голова Нововитківської сільської ради Радехівського району, голова асоціації місцевих рад «Радехівщина»; Ігор Гриньків – міський голова м. Золочів, Надія Щур – голова Жовківської районної державної адміністрації.

Захід завершився проведенням робочих зустрічей української делегації в міській раді м. Ярослава, Ярославськім старостві та управлінні Ярославської гміни з метою вивчення практичного досвіду їх діяльності.


Веб-майстер П. Попадюк