Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Навчальний семінар для посадових осіб місцевого самоврядування «Розбудова спроможних громад: особливості та перспективи» у Бродах

Семінар
«Розбудова спроможних громад: особливості та перспективи»

(10 травня 2016 р., м. Броди на Львівщині)

10 травня 2016 року у Бродівській районній раді пройшов навчальний семінар на тему «Розбудова спроможних громад: особливості та перспективи». Метою семінару було інформування учасників про особливості здійснення реформи місцевого самоврядування в Україні та процесу об’єднання громад, аналізу ресурсного й фінансового забезпечення розвитку громад. Семінар проводився для голів та секретарів сільських та міських рад району.

Семінар був проведений представниками Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».

Одним із доповідачів семінарі був кандидат економічних наук, науковий співробітник ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Андрій Пелехатий, який зазначив, що інновацією реформи є прирівняння об’єднаних громад до міст обласного значення, що надасть громадам ті ж податкові надходження, які мають і великі міста, а укрупнення адміністративно-територіальних одиниць створить можливості децентралізувати фінансові видатки. Економія коштів у новостворених адміністративно-територіальних одиницях буде відбуватися за рахунок масштабів їх надання, а здійснення цілої низки видаткових функцій в розрахунку на одну послугу може бути значно дешевшим у великих об’єднаннях.

Участь у навчальному семінарі взяли Віра Підгрушна – заступник голови Бродівської районної ради, працівники виконавчого апарату райради та голови і секретарі місцевих рад.


Веб-майстер П. Попадюк