Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Роль транскордонного співробітництва у відновленні європейського порядку після Першої світової війни

Міжнародний круглий стіл «Роль транскордонного співробітництва у відновленні європейського порядку після Першої світової війни»
(10-12 жовтня 2018 року, м. Орадя (Румунія))

10-12 жовтня 2018 року в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва, д.е.н., с.н.с. Притула Христина та молодший науковий співробітник сектору проблем транскордонного співробітництва Калат Ярослава ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут) взяли участь у роботі міжнародного круглого столу «Роль транскордонного співробітництва у відновленні європейського порядку після Першої світової війни», який відбувався у рамках міжнародної конференції «Європа через століття після закінчення Першої світової війни (1918-2018 рр.)» у м. Орадя (Румунія).

У доповіді «Концептуальні аспекти забезпечення економічної безпеки прикордонних регіонів в нових геополітичних умовах 21 століття (ЄС-Україна)» вчені розкрили сучасні виклики розвитку світової економіки в нових геополітичних умовах 21 століття та окреслили основні тенденції економічного розвитку країн-членів ЄС та України. Водночас, акцентували увагу на важливості побудови ефективної системи економічної безпеки країн та їх регіонів як важливої складової їх розвитку та забезпечення стійкості до внутрішніх та зовнішніх загроз. Крім того Притула Х. була головуючою пленарної частини міжнародного круглого столу, а Калат Я. – модератором однієї із секцій.

Також участь у заході взяли представники близько 10 європейських країн, зокрема, Румунії, Франції, Португалії, Норвегії, Греції, Молдови, Угорщини, Словенії, Білорусі.

Міжнародний круглий стіл було організовано факультетом міжнародних відносин і європейських студій Університету Орадя та Асоціацією Інституту єврорегіональних студій.

В рамках міжнародного круглого столу представники Інституту мали можливість обговорити деталі реалізації спільного проекту «Стимулювання місцевого економічного зростання в прикордонних регіонах у процесі інтеграції до ЄС: кращі практики країн Східного партнерства» щодо підтримки асоціацій Жана Моне та співпрацю в майбутніх спільних проектах.


Веб-майстер П. Попадюк