Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Стратегічний поступ освіти в умовах сталого розвитку Карпатського регіону

Регіональний науково-практичний семінар «Стратегічний поступ освіти в умовах сталого розвитку Карпатського регіону»
(27 березня 2019 року, м. Івано-Франківськ, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Проектно-освітній центр «Агенти змін»)

27 березня 2019 р. на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у Проектно-освітньому центрі «Агенти змін» (м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 88) відбувся регіональний науково-практичний семінар на тему: «Стратегічний поступ освіти в умовах сталого розвитку Карпатського регіону». У роботі семінару взяли участь науковці, освітяни, проектні менеджери, громадські активісти та представники органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад Карпатського регіону. У роботі науково-методичного семінару взяли участь співробітники відділу просторового розвитку Інституту, к.е.н., н.с. Синюра-Ростун Н. Р. та к.е.н., с. н.с. Кушнірецька О. В.

В рамках роботи пленарного засідання семінару обговорювалася проблематика та напрацьовувалися шляхи вирішення питань збереження і розвитку закладів освіти гірського регіону, використання інноваційних технологій у освітньому просторі, використання технологій стратегування у діяльності освітніх закладів, пропедевтики обдарованості школярів в умовах децентралізації.

Жваву дискусію та конструктивні пропозиції викликала доповідь к.е.н., н.с. Синюри-Ростун Н. Р. на тему «Шкільна автономія: виклики і можливості в умовах гірської школи». Доповідач обґрунтувала необхідність активізації шкільної автономії як дієвого механізму збереження та випереджаючого інноваційного розвитку закладів освіти, розвиток освітніх систем із використанням локальних культурних особливостей.

Під час роботи семінару відбувся також круглий стіл, в рамках якого особливу увагу було приділено питанням формування унікального освітнього вектору об’єднаних територіальних громад як чинника сталості Карпатського регіону, перспектив розвитку інклюзивної освіти у об’єднаних територіальних громадах, а також організації позашкільної освіти. Науково-методичний семінар став майданчиком формування конструктивних пропозицій щодо розвитку освітнього простору, формування мережі професійних контактів та промоції науково-освітньої інтеграції задля інноваційного розвитку Карпатського регіону.


Веб-майстер П. Попадюк