Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Дребот Наталія Петрівна



Дребот Наталія Петрівна
Drebot Nataliya Petrivna

Ступінь, звання:

кандидат економічних наук, доцент

Посада:

старший науковий співробітник

Місце роботи:

ІРД НАНУ, відділ проблем реального сектора економіки регіонів

Контакти:

drebot72@gmail.com

Профілі:

1 11

Народилась

1972.

Здобутки:

кандидат економічних наук (2001, спеціальність 08.06.02 – підприємництво, менеджмент і маркетинг , установа: Національний університет «Львівська політехніка», тема: «Управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства»), доцент.

Досвід роботи:

доцент кафедри банківської справи, доцент кафедри фінансів, банківської справи і страхування факультету фінансів, економіки та обліку Львівського інституту ДВНЗ “Університет банківської справи” (до 08.2014 Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ);
старший науковий співробітник (09.2024) відділу проблем реального сектору економіки регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».

Статті

2019

#sep20192(136)_073_TanchakYa,DrebotN,MykolyshynM 

УДК 334.012.64:338.2; JEL R10, M21
Танчак Я. А., Дребот Н. П., Миколишин М. М. Підтримка малого підприємництва як фактор розвитку національної економіки. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2019. Вип. 2(136). С. 73-78. DOI: https://doi.org/10.36818/2071-4653-2019-2-13.

Літер.: 5


Досліджено місце та роль малого підприємництва для національної економіки; проаналізовано сучасний стан малого бізнесу в Україні; визначено основні фактори, що гальмують і перешкоджають його розвитку. Наведено детальну оцінку операційної діяльності підприємств України, вивчено актуальні програми підтримки малого бізнесу та визначено шляхи його розвитку в Україні. Виявлено переваги створення та розвитку підприємств малого та середнього бізнесу, а також вивчено етапи становлення малого підприємництва. Наведено модель державної підтримки розвитку малого бізнесу в Україні та проведено ґрунтовний аналіз інституцій підтримки малого підприємництва Львівщини. 
мале підприємництво, бізнес, причини, фактори, розвиток, національна економіка, проблеми, етапи, діяльність 

2018

#sep20182(130)_036_SemehenI,DrebotN 

УДК 339.7.01; JEL G10, O30, O16
Семеген І. Б., Дребот Н. П. Місце і роль криптовалюти у світовій економіці. Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 2(130). С. 36-39. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.02.039_u.

Літер.: 5


Здійснено аналіз та опис нової, сучасної форми грошей, так званої віртуальної валюти. Зроблено акцент на тому, що поняття віртуальної валюти та цифрової валюти не варто ототожнювати, оскільки остання є цифровим відображенням реальних грошей у процесі обігу, обміну між учасниками фінансового ринку в межах реальної економіки, з офіційним легальним статусом. Розглянуто зв’язок легальної(реальної), віртуальної та чорної(тіньової) економік крізь призму виникнення та обігу криптовалюти. Здійснено ґрунтовний аналіз переваг i недоліків обігу криптовалюти у світовій економіці. Відзначено, що вимоги, які відображатимуть, за яких саме умов повинні обертатися на ринку віртуальні гроші, повинні стати першим ключовим кроком державних, правоохоронних органів і приватного сектору на шляху до аналізу суті існування цього феномену. Зазначено, що з метою встановлення ефективного контролю повинна бути налагоджена плідна співпраця між регуляторними установами і торгівельними платформами щодо моніторингу трансакцій та ідентифікації бенефіціарів для уникнення анонімності та фактів відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом. 
світова економіка, розвиток економічної науки, гроші, валюта, криптовалюта, відмивання грошей 

2016

#sep20162(118)_078_BilykO,DrebotN 

Файл Adobe Reader УДК 338.51.658
Білик О. І. Аналіз цінової політики в України і Польщі / О. І. Білик, Н. П. Дребот // Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України : зб. наук. пр. / ДУ "Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України" ; відп. ред. В. С. Кравців. – Львів, 2016. – Вип. 2(118). – С. 78-81.

Літер.: 6


Проведено порівняльний аналіз факторів ціноутворення в банківських секторах України і Польщі, запропоновано підходи до вдосконалення системи ціноутворення на банківські продукти, які відрізняються від наявних орієнтацією на прибутковість діяльності банку. 
ціноутворення, банк, банківський продукт, ринок банківських послуг 

2013

#re201304_086_BilykOI,DrebotNP

2008

#re200804_125_DrebotNP,GalkoOR #re200802_176_DrebotNP


Веб-майстер П. Попадюк