аспірант (2013-2016, 08.00.05, Борщевський В.В.) відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, здобувач (-05.2021) відділу просторового розвитку ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України»; викладач кафедри маркетингу та аналітичної економіки Львівського інституту менеджменту.
Геополітичні зміни, зокрема в регіоні Центральної та Східної Європи, які відбулися в результаті кількох останніх хвиль розширення ЄС на схід, актуалізують проблему наближення регіональної політики України до європейських стандартів, у тому числі й у площині транскордонного співробітництва, включаючи розвиток транскордонних регіонів. У статті акцентується увага на таких механізмах, дотичних до формування організаційно-економічного забезпечення розвитку транскордонних регіонів, як: інституційно-правовий, єврорегіональний, фінансовий, прикордонно-торговельний, інформаційно-освітній, комунікаційно-мережевий, міграційний, маркетинговий, підприємницький, преференційний та інші.
транскордонне співробітництво, прикордонні регіони, єврорегіональний механізм, механізм фінансування
Розглянуто роль організаційно-економічного забезпечення в розвитку транскордонних регіонів, на прикладі єврорегіональних структур за участю областей України, а також за участі країн ЄС. Проаналізовано низку проблем і шляхи їх вирішення, на прикладі успішного досвіду європейських держав.
єврорегіон, транскордонне співробітництво, транскордонні регіони, єврорегіональні структури
Розглядаються основні проблеми розвитку українсько-польського транскордонного співробітництва в сучасних соціально-економічних умовах. Основна увага акцентується на організаційно-економічному забезпеченні транскордонного співробітництва в контексті функціонування єврорегіонів, реалізації Європейської політики сусідства та міжрегіональної співпраці між Україною та Польщею. Сформульовано пропозиції щодо підвищення ефективності прикордонної торгівлі та інвестиційного співробітництва в українсько-польському прикордонні.