Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Наукові видання



Семів Л. К. Ринок праці : навч. посібник для студентів ВНЗ / Л. К. Семів, А. Я. Кузнєцова, Н. Є. Рак, І. М. Вознюк-Богів ; Університет банківської справи НБУ. – Київ, 2013. – 231 с.

Навчальний посібник розкриває теоретичні засади, інституційні та соціально-економічні механізми функціонування ринку праці в умовах трансформації економіки України. Зміст посібника відповідає змісту дисципліни відповідно до освітньо-професійної про-грами підготовки бакалаврів за напрямом підготовки 6.030505 «Управління персоналом та економіка праці» за спеціалізацією 0305 «Економіка і підприємництво». Відповідно до програми дисципліни у навчальному посібнику наведено короткий виклад теоретичного матері-алу за темами дисципліни, плани семінарських завдань, тематика доповідей та повідомлень, питання для самостійної роботи студентів, тестові завдання для самоперевірки, приклади практичних завдань, ментальні карти до тем курсу.



Дзяна О. С. Формування конфліктологічної культури фахівців сфери обслуговування : монографія / О. С. Дзяна, Ю. І. Стадницький ; Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут. – Кам’янець-Подільський : Медобори-2006, 2013. – 223 с.

У монографії досліджується формування конфліктологічної культури фахівців сфери обслуговування. Об'єкт дослідження – процес професійної підготовки майбутніх фахівців сфери обслуговування. Предмет дослідження – формування конфліктологічної культури майбутніх фахівців сфери обслуговування у професійній підготовці. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати й експериментально перевірити умови формування конфліктоло-гічної культури майбутніх фахівців сфери обслуговування. Видання призначене для науковців – економістів і студентів економічних спеціальностей.



Файл Adobe Reader Вовканич С. Й. Аксіологія вибору вектора інтеграції України : препринт / С. Й. Вовканич ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2013. – 36 с. (фрагмент)
Джерел: 16

На основі аксіологічного підходу до вибору вектора інтеграції України чи не вперше зроблена спроба комплексно окреслити низку неекономічних чинників підвищення ефективності її економіки і розбудови національної держави за умов сучасних трендів глобалізації та ренаціоналізації світу.
Стаття, власне, про множину неекономічних чинників українського державотворення, які є ціннісними для трансформації спільноти в державо- центричну націю. У процесі аналізу, може, недостатньо повно розглянуто усі фактори націо-державотворення, однак, вони достатньо представлені, аби мати репрезентативне судження про їхню вагу в збереженні національної ідентичності народу в сучасному глобалізованому світі. Для того, щоб Україна, її регіони в перспективі не втратили своєї конкурентоспроможності в освітньому, фахово-знаннєвому, науково-технологічному, інформаційно-інноваційному, духовно-інтелектуальному та інших якісних цінностях (сутностях) людського капіталу, а відтак на рівнопартнерських засадах увійшли у систему міжнародного розподілу праці у статусі не дешевої робочої сили, а активних і креативних суб’єктів, – політика людського, насамперед, духовно-інтелектуального розвитку має ґрунтуватися на засадах стратегічних складових національної ідеї, внутрішній соборнізації України та її зовнішній євроінтеграції.
Ключові слова: аксіологічний підхід, вектор інтеграції, Україна



Файл Adobe Reader УДК 316.334.2:316.3
Вовканич С. Й. Нетрадиційні технології удосконалення суспільних структур : препринт наукової записки / С. Й. Вовканич ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2013. – 76 с. (фрагмент)

Книжка про нетрадиційні технології творення образу Президента України та удосконалення інституту президентства в системі суспільних структур відродженої молодої держави - Україна. Про те, як моєму і, вірю, наступним поколінням - надзвичайно важливо, аби ці знакові структурні новоутворення первісно починалися не лише на ґрунтовних науково-методологічних засадах і ефективних соціально-економічних началах, а й високих духовно-інтелектуальних та патріотично-моральних вимірах. Наводиться робочий соціологічний інструментарій для активізації всеукраїнського діалогу та залучення духовно-інтелектуального потенціалу молоді, аби, нарешті, розпочати пізнавати справжніх, а не засланих лідерів нації. На основі аналізу застосування передвиборчих технологій показано, як допомогти титульній нації вийти із економічних, духовно- моральних та інших сучасних криз; рівно ж - не повестися на піарі та макусі патріотизму «нових українців», розпізнати імітаторів втілення національної ідеї під камуфляжем січових стрільців, упівців та інших справжніх її подвижників.
Водночас висвітлюються суперечності між чинним урядом, який щораз більше волюнтаристським способом зміцнює президентську «вертикаль» влади, і суспільним загалом, що демократично «по-горизонталі» шукає ідеальні характеристики, якими мала б володіти особистість, аби вона удостоїлася найвищої в державі посади - Президента України як гаранта виконання її Конституції, прапора всеукраїнської злагоди і згуртування нації. За ситуації, коли влада недостатньо прислухається до насушних потреб українського соціуму, пересічним виборцям при нерозвинених громадських структурах державотворення, нічого іншого не залишається, як удосконалювати суспільні інститути та інституції за допомогою самодіяльних нетрадиційних засобів - гротескних передвиборчих казок, віртуального пошуку образу державних достойників, моральних авторитетів, які могли б високим рівнем знань, інтелекту, своїми професійними і духовними якостями, набутим досвідом змінити незадовільний існуючий стан на краще.
Книга, власне, про комплекс речей, які можна разом відобразити, застосувавши не лише традиційний бром, а і нотатки сучасного самашедшого та новітні прийоми галюцинаторського реалізму, що «змішує казку, історію й сучасність».
Ключові слова: суспільні структури, нетрадиційні технології удосконалення

2012



Козоріз М. А. Формування фінансових рішень в бюджетному секторі: моделі та інформаційне забезпечення : науково-аналітична доповідь / М. А. Козоріз, І. З. Сторонянська, Г. В. Возняк, Л. Я. Беновська, І. С. Музика ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2012. – 100 с.
Ключові слова: Державний бюджет України



Інвестиційна діяльність у Західному регіоні України: стан, тенденції, ефективність / С. О. Іщук, Т. В. Кулініч, С. М. Ткач ; Інститут регіональних досліджень НАН України ; наук. ред. С. О. Іщук. – Львів, 2012. – 114 с.



Файл Adobe Reader Концептуальні засади інноваційного розвитку сільських територій у посткризовий період: на прикладі Карпатського регіону України : наукова доповідь / наук. ред. В. В. Борщевський ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2012. – 57 с. (повний текст)
Джерел: 57

Пропонована наукова доповідь підготована за результатами наукового дослідження, ґрунтованого на виявленні проблем і перспектив інноваційного розвитку сільських територій Карпатського регіону. Результати цього дослідження адаптовані до інноваційних потреб сільських територій України на основі відповідної систематизації та узагальнення отриманих даних.
Авторський колектив: В. В. Борщевський, І. М. Куліш, Я. В. Шевчук, Х. М. Притула, В. Є. Крупін, В. А. Чемерис, І. В. Коваль

2011



Мікула Н. А. Транскордонне співробітництво : посібник / Н. А. Мікула, В. В. Толкованов. – Київ : Крамар, 2011. – 259 с.

Згаданий посібник представляє комплексне бачення відносно нового явища, яким є транскордонне співробітництво, що має забезпечити сталий розвиток та конкурентоспроможність українських прикордонних регіонів. До посібника, який було підготовлено за сприяння Ради Європи та у співробітництві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, Інститутом регіональних досліджень НАН України (м.Львів), Академією муніципального управління, Проектом Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Сприяння економічному розвитку та зайнятості в Україні», включено основні документи Ради Європи та ЄС, кращі практики України та інших європейських країн з питань розвитку транскордонного співробітництва та єврорегіонів (об’єднань єврорегіонального співробітництва). Підготовка навчального модуля з питань транскордонного співробітництва, який також увій¬шов до цього посібника та має бути впроваджений у вищих навчальних закладах України, має надзвичайно важливе значення для кадрового забезпечення розвитку транскордонного співробітництва як інноваційного інструменту в реалізації державної регіональної політики в Україні.
Для державних службовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування, науковців, студентів, а також широкого кола громадян, які цікавляться питаннями транскордонного співробітництва.



Файл Adobe Reader УДК 332.122:338.43(477.8)
Проблеми та перспективи розвитку сільських територій України (на прикладі Карпатського регіону) : науково-аналітична доповідь / В. В. Борщевський, Х. М. Притула, В. Є. Крупін, І. М. Куліш ; Інститут регіональних досліджень НАН України ; наук. ред. В. В. Борщевський. – Львів, 2011. – 60 с. (повний текст)

В доповіді розглянуто сучасний стан та проблеми розвитку сільських територій Україні, а також виявлено основні чинникивпливу на формування та використання виробничого і соціального потенціалу українського села в умовах ринкових трансформацій. Проаналізовано демографічні, економічні та інституційні аспекти функціонування сільських територій України. Узагальнено досвід країн ЄС щодо стимулювання розвитку сільських територій, а також окреслено основні напрями державної політики щодо вирішення існуючих проблем. Сформульовано пропозиції для органів державної влади і місцевого самоврядування.
Ключові слова: розвиток, сільські території, Україна, Карпатський регіон, проблеми, перспективи



Розвиток сільських територій (стан, проблеми, перспективи) / Є. І. Бойко, І. Р. Залуцький, Х. М. Притула та ін. ; Інститут регіональних досліджень НАН України ; наук. ред. Є. І. Бойко. – Львів, 2011. – 61 с.


Веб-майстер П. Попадюк