Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Наукові видання



Файл Adobe Reader УДК 332.146.2:001.895:316.334.2
Максимчук М. В. Проблеми інституційного забезпечення інтелектуально-інноваційного розвитку регіону / М. В. Максимчук ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2008. – 61 с. (фрагмент)

У науковому виданні розглянуто науково-теоретичні, методологічні та прикладні проблеми забезпечення інтелектуально-інноваційного розвитку регіонів України на основі використання діяльнісно-інституційного підходу, визначення ролі та місця інститутів у формуванні основних типів діяльності людини, як процесу структуризації простору та формування структур, що виникають внаслідок такої діяльності - регіонів.
Основною ідеєю дослідження є побудова моделей інституційного забезпечення розвитку регіонів на засадах економіки знань, визначення основних інститутів управління на регіональному та національному рівнях, які б були основою механізму інтелектуально-інноваційного розвитку територій, формували його інституційне середовище.
Для науковців, управлінців, працівників освіти, студентів, аспірантів, а також усіх фахівців, які цікавляться проблемами інтелектуально-інноваційного розвитку регіонів України та роллю у цьому процесі економічних та соціальних інститутів.
Ключові слова: інтелектуально-інноваційний розвиток, регіон, інституційне забезпечення

2007



Файл Adobe Reader УДК 330.341.1:334.716:658.1(477)
Возняк Г. В. Інноваційна діяльність промислових підприємств та способи її фінансування в Україні : монографія / Г. В. Возняк, А. Я. Кузнєцова ; Університет банківської справи НБУ. – К., 2007. – 183 с. (фрагмент)

Джерел: 163

Монографію присвячено дослідженню ключових проблем фінансування інноваційної діяльності промислових підприємств в Україні. Велику увагу приділено проблемам вибору ефективних форм та способів фінансування інноваційних проектів промислових підприємств. Запропоновано напрями вдосконалення фінансування інноваційної діяльності за рахунок власних коштів, способи підвищення ефективності використання банківських кредитів.
Ключові слова: інноваційна діяльність, промислові підприємства, фінансування інноваційної діяльності, Україна



Файл Adobe Reader УДК 332.1:630*6:001.891.7 (477.82)
Побурко Я. О. Моніторинг конкурентних переваг лісогосподарських систем (на прикладі Волинської області) / Я. О. Побурко, О. М. Шубалий, М. Ф. Семерак ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2007. – 105 с. (Серія «Регіони: моніторинг, прогнози, моделі»). (фрагмент)

Джерел: 37

Розглянуто теоретико-методологічні підходи моніторингу конкурентних переваг господарських систем районного рівня. Проведено моніторинг конкурентних переваг лісогосподарських систем Волинської області та запропоновано базові положення конкурентних стратегій їх поведінки на ринку.
Ключові слова: моніторинг, конкурентні переваги, лісогосподарські системи, Волинська область



Файл Adobe Reader УДК 332.142.6:332.021(477)
Кравців В. С. Регіональна екологічна політика в Україні та механізми її реалізації / В. С. Кравців ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2007. – 72 с. (фрагмент)

Джерел: 35 посилань

В монографії проведено аналіз теоретичних підходів до визначення поняття «регіональна екологічна політика», обґрунтовано її суть та сформульовано пріоритетні напрямки формування. Показано специфіку екологічної безпеки в системі ринкових методів господарювання. Висвітлено питання вдосконалення методів практичної реалізації регіональної екологічної політики.
Ключові слова: регіональна екологічна політика, механізми реалізації, Україна



Файл Adobe Reader УДК 004:332.1
Шевчук А. В. Інформаційні технології в забезпеченні соціально-економічного розвитку регіону / А. В. Шевчук ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2007. – 138 с. (фрагмент)

Джерел: 207

В монографії розглядаються сучасний стан та перспективи розвитку інформаційних технологій в регіонах України. Аналізується вплив нових технологій та інновацій на соціально-економічний розвиток регіонів України та розглядається їх взаємозв’язок з основними показниками економічного зростання. Проаналізовано приклади використання інформаційних технологій в управлінні регіоном на всіх етапах прийняття рішень. Обґрунтовано, що економічна безпека регіону – один з основних аспектів, на який необхідно звертати увагу при масовому впровадженні інформаційних технологій в господарство регіону.
При цьому, доведено, що тісна інтеграція економічної діяльності з новими інформаційними технологіями в регіоні приводить до зростання залежності від них. В результаті це може становити велику небезпеку у вигляді нових видів електронної злочинності, комп'ютерних вірусів або монопольного положення іноземних компаній на ринку інформаційно-технологічних послуг. Окреслено основні шляхи поліпшення та удосконалення застосування нових інформаційних технологій в управлінні регіоном на всіх рівнях.
Ключові слова: інформаційні технології, соціально-економічний розвиток, регіон



Файл Adobe Reader УДК 658:330.341.1
Гречаник Б. В. Інноваційноспрямований розвиток підприємств: організаційно-економічні аспекти / Б. В. Гречаник ; Інститут регіональних досліджень НАН України, Західноукраїнський економіко-правничий університет (Івано-Франківськ). – Львів, 2007. – 187 с. (фрагмент)

Джерел: 187

У монографії досліджені сучасні проблеми формування інноваційного мікро- та макроклімату, окреслені основні причини стримування інноваційно спрямованого розвитку вітчизняних суб’єктів господарювання, розглянута методика дослідження регулюючих факторів формування сприятливого інноваційного клімату підприємств.
На прикладі інноваційно активних підприємств Івано-Франківської області виявлено певні закономірності між рівнем інноваційної активності господарюючих суб’єктів і основними показниками їх економічної діяльності (в тому числі і величиною податкового навантаження).
Запропоновані методи і рекомендації для визначення регулюючих факторів формування інноваційного клімату підприємств забезпечують можливість проведення інтегральної оцінки інноваційного клімату певної сукупності суб’єктів господарювання, а також дозволяють виявити фактори, котрі є визначальними для формування сприятливого інноваційного клімату вітчизняних підприємств.
Ключові слова: інноваційний розвиток, розвиток підприємств, організаційно-економічні аспекти



Файл Adobe Reader УДК 331.102.24:001.895:[332.1+316.3]
Бідак В. Я. Когнітаріат як інноваційний суб’єкт регіональних суспільних систем (соціогуманістичні аспекти) / В. Я. Бідак, Х. Р. Копистянська, Л. С. Ноджак ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2006. – 120 с. (фрагмент)

Джерел: 58

Розглядаються соціогуманістичні проблеми становлення інноваційної парадигми суспільного поступу, його українські реалії й перспективи у зв’язку з актуалізацією цивілізаційних та євроінтеграційних викликів. Аналізуються значення і сутність інноваційного та інтелектуального потенціалів, зокрема їх знаннєво-інформаційної компоненти. Простежено вплив інноваційних феноменів на новітні тенденції структурування та взаємодії людських спільнот, становлення і функціонування суспільних систем у регіонах. Розкрито зміст поняття “регіональні суспільні системи” у контексті розвитку інноваційної сфери. Досліджено когнітивно-креативні та диспозиційно-мотиваційні характеристики когнітаріату як ключового елемента цих систем, виділено його критеріальні ознаки і функції. Окреслено концептуальні основи інноваційної політики з урахуванням соціогуманістичних принципів побудови інноваційної моделі подальшого суспільно-економічного розвитку держави.
Для економістів, соціологів, психологів, освітянських працівників, фахівців з питань регіональної соціальної політики, інноваційного менеджменту.
Ключові слова: регіональні суспільні системи, когнітаріат, інноваційний суб’єкт, соціогуманістичні аспекти

2006



Вовканич С. Й. Українська національна ідея (УНІ): візія і місія / С. Й. Вовканич ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2013. – 85 с.

Основна увага приділяється сутності Української Національної Ідеї (УНІ). Наведено цілу низку глибоких смислів щодо розумінні поняття «ідея» як субстанції з якої все починається. Ця праця служитиме інформаційній євроінтеграційній конвергенції сучасного розуміння української ідеї, її широкої соціалізації як всередині, так і за межами нашої країни, консолідуватиме націю та зміцнюватиме соборність України, врешті, прискорюватиме розбудову держави для народу, що дав їй назву і яка буласпоконвічною його мрією.
Ключові слова: Українська національна ідея, візія, місія



Зелінська Г. О. Регіональні особливості формування, оцінювання та використання людського капіталу : монографія / Г. О. Зелінська, У. Я. Садова, Я. С. Вітвицький ; наук. ред. М. О. Данилюк ; ІФНТУНГ. – Івано-Франківськ, 2006. – 124 с.

2004



Файл Adobe Reader УДК 330.15:551.4.035(292.451/454)
Гулич О. І. Рекреаційний потенціал Українських Карпат та сучасний стан його освоєння / О. І. Гулич ; Інститут регіональних досліджень НАН України. – Львів, 2004. – 56 с. (фрагмент)

Джерел: 29

У науковому виданні наведена характеристика рекреаційного потенціалу Українських Карпат (бальнеологічних, лісових, водних, спелеоресурсів, природних заповідних територій, історико-культурних ресурсів) та стан його освоєння. Розвиток бальнео- та кліматолікування, різноманітних видів туризму (гірськолижного, пішохідного, екологічного, водного, велосипедного, кінного, спелеотуризму, сільського зеленого) приведено у контексті розвитку курортів, туристичних центрів і місцевостей даного регіону.
На основі зроблених узагальнень запропоновані перспективні напрями і проекти освоєння незадіяних резервів рекреаційного потенціалу Українських Карпат.
Розрахована на науковців, фахівців з рекреалогії та туризму, практиків- курортологів і туризмознавців, організаторів відпочинку в Карпатах.
Ключові слова: рекреаційний потенціал, Українські Карпати, освоєння рекреаційного потенціалу


Веб-майстер П. Попадюк