Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Конференції



26.09.2022. Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування»
26 вересня 2022 року в режимі он-лайн відбулася циклічна 11-та Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування», організована: факультетом менеджменту Ченстоховської політехніки, факультетом менеджменту Варшавської політехніки, Вищою банківською школою в Познані (Хожувським відділенням) та ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».
Захід зібрав вчених, економістів та управлінців з різних країн, які мали нагоду обмінятися результатами наукових досліджень та практичним досвідом. Участь у роботі конференції взяли понад 50 науковців з України, Польщі, ФРН, Італії, Чехії, Данії, Румунії, Литви, Туреччини, Бахрейну, Нігерії, Кенії.
У рамках конференції було проведено 3 секції:
1. Управління і знання на службі сталого розвитку сталого розвитку ;
2. Інновації для сталого розвитку;
3. Економічні та екологічні проблеми сталого розвитку.
Участь в конференції взяли науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», зокрема: д.е.н., проф. Ірина Сторонянська; д.е.н., проф. Юрій Стадницький; м.н.с. Іванна Мищишин.
Результатом проведення конференції стане публікація статей у виданнях установ-партнерів.
Програма конференції тут.
Фото з події:

26.09.2022
22 вересня 2022 року відбулася ХІІ Міжнародна наукова конференція «Економіка, фінанси і управління в умовах невизначеності» в режимі он-лайн на платформі Teams, організована ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього» спільно з Вищою банківською школою в Познані (Республіка Польща). Співорганізаторами конференції виступили: Ченстоховська політехніка, Жешувський університет (Інститут економіки і фінансів), Люблінська політехніка.
Пленарне засідання відкрилось вітальними словами представників Вищої школи банкової в Познані (відділення в Хожові) доктора хаб., проф. Лукаша Вавровського і доктора хаб., проф. Вєслави Капути, а також професора кафедри фінансів, банківництва і обліку Ченстоховської політехніки, доктора хаб., проф. Ізабелли Кравчик-Соколовської і завідувача кафедри фінансів, банківництва і обліку Люблінської політехніки, доктора хаб., проф. Артура Паждзьори. Від Інституту регіональних досліджень учасників конференції привітала завідувач відділу проблем реального сектора економіки регіонів, д.е.н., професор Світлана Іщук, яка наголосила на особливій значущості для України допомоги і підтримки Польщі в умовах протистояння російській військовій агресії. [...]
Програма конференції тут.

22.09.2022

9 червня 2022 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» відділом регіональної економічної політики в Zoom-форматі проведено дискусійну платформу на тему “Імперативи та безпекові пріоритети збереження і розвитку продуктивної спроможності регіонів України в умовах війни”.
Тематичними напрямами науково-комунікаційного заходу було визначено такі: трансформація теоретико-методологічних підстав дослідження продуктивної спроможності економіки під впливом зовнішніх викликів; ризики та загрози збереження та реалізації продуктивної спроможності економіки регіонів в умовах воєнного стану; розбудова інституційної інфраструктури залучення технологій та інвестицій для відновлення економіки України.
Вступною промовою науковий захід відкрив директор Інституту, д.е.н., проф. Кравців В.С.
До участі в дискусійній платформі долучились представники наукових шкіл з різних регіонів України (м. Києва, м. Львова, м. Кривого Рогу, м. Запоріжжя, м. Тернополя та м. Жешува (Польща)) та широкого спектра економічних напрямів і спеціальностей. [...]
Тези доповідей дискусійної платформи можна подивитись отут.

09.06.2022

08.06.2022. ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Тренінг «Управління стресом в умовах війни»
8 червня 2022 року в ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» Радою молодих вчених Інституту проведено тренінг «Управління стресом в умовах війни», ментором якого була Олексин Анна, тренер, HR business partner, SoftServe, MA HR&Organization Development, Львівська бізнес-школа Українського католицького університету.
Тренер закцентувала, що через війну українські науковці потрапили в зону турбулентності, пов’язану з тривожним емоційним станом і неможливістю підтримувати стабільний рівень продуктивності праці. Така тенденція сприяла виникненню стресових ситуацій визначила потребу формування обізнаності науковців у питаннях природи стресу, методів нівелювання негативних наслідків стресових ситуацій, механізмів управління стресом. Зроблено наголос на тому, що стресова реакція має диференційовані прояви для людей, незалежно від віку, роду занять чи темпераменту. Зокрема, для окремих особистостей стрес є детермінантою зростання ефективності діяльності, а для інших – фактором зниження продуктивності праці та бажання працювати загалом. Тренер виділила фази і компоненти (тривоги, опору та виснаження), фізіологічні ознаки стресу та можливі шляхи управління ним.
Основою практичної частини тренінгу була вправа “Світлофор”, завдяки якій молоді науковці змогли пропрацювати власні індикатори реакції на стрес та стратегії самодопомоги, зокрема над запобіганням вигорянню на роботі.
Фото з події:

08.06.2022

26-27 січня 2022 року ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут) спільно з НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проведено міжнародний науково-практичний семінар на тему «Транскордонна співпраця – випробування кризами: пошуки більшої ефективності та результативності», організований в рамках проєкту Жана Моне «Стимулювання місцевого економічного зростання в прикордонних регіонах у процесі інтеграції до ЄС: кращі практики країн Східного партнерства» (№599948-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-SUPPA), координатором якого є Інститут. Співорганізаторами заходу були також University of Oradea (Румунія), Institute for Euroregional Studies (ISER) (Румунія), University of Debrecen (Угорщина), Centre of Excellence at SGH Warsaw School of Economics (CEWSE) (Польща), The Academy of Public Administration (Республіка Молдова). [...]

26.01.2022

6 грудня 2021 року відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Перспективи розвитку підприємництва в глобальній перспективі» в режимі он-лайн на платформі Microsoft Teams.
Головними організаторами конференції виступили: кафедра підприємництва та промислової політики WZ UL, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», SKN Globalni, Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України», ГО «Інститут регіоналістики», Львівський національний університет ім. Івана Франка.
Метою конференції було обговорення актуальних проблем підприємництва та інновацій через обмін думками та досвідом молодих вчених, а також інтеграції і співпраці в міжнародних командах в галузі підприємництва та форм його розвитку, підтримки підприємств у часи глобальних проблем, а також питань, пов’язаних із підприємницькою поведінкою та бізнес-середовищем. [...]

06.12.2021

21-22 жовтня 2021 року у конференц-залі готелю «Леополіс» (м. Львів, вул. Театральна, 16) було проведено міжнародну конференцію «Досвід ЄС у стимулюванні місцевого економічного зростання у процесі європейської інтеграції: кращі практики країн Східного партнерства».
Конференція відбувалась в рамках реалізації міжнародного проекту «Стимулювання місцевого економічного зростання у прикордонних регіонах у процесі європейської інтеграції: кращі практики країн Східного партнерства» (№ 599948-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-SUPPA) за напрямком «Жан Моне – Підтримка асоціацій» Програми ЄС ERASMUS+. Координатором проекту є ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Партнери проєкту: Інститут єврорегіональних досліджень (ISER) (Румунія), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (Україна), Академія державного управління (Республіка Молдова), Центр досконалості при Варшавській школі економіки (CEWSE) (Польща), Університет Дебрецена (Угорщина) та Університет Ораді (Румунія). [...]

22.10.2021

21 жовтня 2021 року ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» спільно з Львівським торговельно-економічним університетом проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію здобувачів вищої освіти та молодих учених на тему «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічної системи: пріоритети та перспективи». Співорганізаторами заходу виступили: Національна академія статистики, обліку та аудиту; Львівський національний університет ім. Івана Франка, факультет управління та бізнесу; Державний біотехнологічний університет; Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника; Вища школа управління та банківської справи в м. Познань (Польща); Жешовський університет, Польща; Ченстоховська політехніка (Польща); Державний вищий професійно-технічний коледж імені проф. С. Тарновського (м. Тарнобжег, Польща); Таллінський технічний університет (Естонія). [...]

21.10.2021
24 червня 2021 року в режимі он-лайн відбулася циклічна 10-та Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування», організована: факультетом менеджменту Ченстоховської Політехніки, Вищою банківською школою в Познані (Хожувським відділенням), Варшавською головною торговельною школою та ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього».
Захід вже традиційно зібрав вчених, економістів та управлінців з різних країн, які мали нагоду обмінятися результатами наукових досліджень та практичним досвідом. Участь у роботі конференції взяли понад 70 науковців з України, Польщі, США, Австрії, Великої Британії, Японії. [...]

24.06.2021

10-11 червня 2021 року відбувся Міжнародний круглий стіл на тему «Особливості місцевого економічного розвитку у транскордонному просторі Україна-Молдова-Румунія», організований Академією державного управління Республіки Молдови в рамках проєкту Жана Моне «Стимулювання місцевого економічного зростання в прикордонних регіонах у процесі інтеграції до ЄС: кращі практики країн Східного партнерства», координатором якого є ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».
Співорганізаторами заходу стали ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут), University of Oradea (Румунія), Institute for Euroregional Studies (ISER) (Румунія), University of Debrecen (Угорщина), Centre of Excellence at SGH Warsaw School of Economics (CEWSE) (Польща), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (Україна).
Захід, проведений у гібридному форматі, об’єднав дослідників та управлінців у сфері розвитку місцевого самоврядування та транскордонного співробітництва з п’яти країн (України, Румунії, Польщі, Угорщини та Молдови). [...]

11.06.2021



Веб-майстер П. Попадюк