Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Конференції


24 червня 2021 року в режимі он-лайн відбулася циклічна 10-та Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управлінні та фінансах: наука-бізнес-самоврядування», організована: факультетом менеджменту Ченстоховської Політехніки, Вищою банківською школою в Познані (Хожувським відділенням), Варшавською головною торговельною школою та ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього».
Захід вже традиційно зібрав вчених, економістів та управлінців з різних країн, які мали нагоду обмінятися результатами наукових досліджень та практичним досвідом. Участь у роботі конференції взяли понад 70 науковців з України, Польщі, США, Австрії, Великої Британії, Японії. [...]

24.06.2021

10-11 червня 2021 року відбувся Міжнародний круглий стіл на тему «Особливості місцевого економічного розвитку у транскордонному просторі Україна-Молдова-Румунія», організований Академією державного управління Республіки Молдови в рамках проєкту Жана Моне «Стимулювання місцевого економічного зростання в прикордонних регіонах у процесі інтеграції до ЄС: кращі практики країн Східного партнерства», координатором якого є ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».
Співорганізаторами заходу стали ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України» (далі Інститут), University of Oradea (Румунія), Institute for Euroregional Studies (ISER) (Румунія), University of Debrecen (Угорщина), Centre of Excellence at SGH Warsaw School of Economics (CEWSE) (Польща), Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (Україна).
Захід, проведений у гібридному форматі, об’єднав дослідників та управлінців у сфері розвитку місцевого самоврядування та транскордонного співробітництва з п’яти країн (України, Румунії, Польщі, Угорщини та Молдови). [...]

11.06.2021

19 травня 2021 року в режимі он-лайн на платформі Teams відбулася Міжнародна наукова конференція "Виклики сучасного підприємництва та розвиток регіонів", організована ДУ "Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього" та Лодзьким університетом (Польща). Співорганізаторами конференції виступили: Інститут економіки промисловості НАН України, Інститут вугільних енерготехнологій НАН України, Центр підприємництва Лодзького Університету (Польща), Шауляйський державний коледж (Литва), Факультет економіки Західнобогемського університету (Чехія), Університет імені Матея Беля (Банська Бистриця, Словаччина). Участь у роботі конференції взяли понад 50 науковців з 5 країн, а саме України, Польщі, Чехії, Словаччини та Литви.
Інформація про конференцію на сайті Національної академії наук України – за посиланням, та на сайті Інституту – [...]

19.05.2021
11.05.2021. Львів, Західний науковий центр НАН України і МОН України. Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання використання та збереження природних ресурсів прикордонних територій України і Польщі»
11 травня 2021 року Західним науковим центром НАН України і МОН України разом зі співорганізаторами – Представництвом «Польська академія наук» в Києві, Державною установою «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», Інститутом екології Карпат НАН України, Департаментом екології та природних ресурсів Львівської ОДА проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання використання та збереження природних ресурсів прикордонних територій України і Польщі». З вступним словом на конференції виступили голова ЗНЦ НАН України і МОН України, академік НАН України Зіновій Назарчук та в.о. директора Представництва «Польська академія наук» у Києві Матеуш Бялас.
У рамках програми конференції з доповідями виступили провідні науковці й фахівці України та Польщі у сфері раціонального використання природних ресурсів й охорони природного довкілля, серед них науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України»: провідний науковий співробітник, д.е.н. Юрій Стадницький (доповідь «Шанс для сталого розвитку транскордонного Розточчя») і провідний науковий співробітник, к.е.н. Петро Жук (доповідь «Екологічна складова оцінювання якості життя в українсько-польському прикордонні»).
Науковий захід був приурочений 50-річчю з дня створення Західного наукового центру НАН України.
Більш повна інформація про науковий захід та програма конференції – за посиланням.

11.05.2021

08.04.2021. Львів, Університет банківської справи. ХХІ Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи»
8 квітня 2021 року на базі Університету банківської справи відбулася ХХІ Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Проблеми розвитку фінансово-кредитної системи» (в онлайн форматі). У роботі конференції взяла участь к.е.н., старший науковий співробітник відділу просторового розвитку Інституту Лещух Ірина Володимирівна, яка представила дослідження на тему «Вплив пандемії COVID-19 та карантинних обмежень на економічну динаміку в Україні». У виступі науковиця закцентувала увагу слухачів на ключових проблемах розвитку національної економіки та бізнесу, які поглибилися в умовах пандемії: зниження темпів макроекономічного розвитку, падіння промислового виробництва, зниження економічної мобільності суб’єктів економіки, зниженні прибутковості ведення бізнесу та ін.
Загалом у роботі конференції в он-лайн режимі прийняли участь понад 50 осіб, в тому числі здобувачі вищої освіти, аспіранти та молоді учені із закладів вищої освіти і наукових установ Львова, Києва, Дніпра, Харкова, а також студенти та дослідники із Білорусі, Литви та ін.
Фото з події:

08.04.2021

8 квітня 2021 року відбувся Міжнародний науковий семінар для молодих учених та аспірантів «Проблеми розвитку реального сектора економіки в умовах глобальних змін» в режимі он-лайн на платформі ZOOM. Організаторами та учасниками семінару були: відділ проблем реального сектора економіки регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» і кафедра підприємництва та промислової політики Лодзького університету (Республіка Польща). У підготовці семінару брала участь Мищишин І. Р. – науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування. [...]

08.04.2021
19 березня 2021 року відбулася Міжнародна наукова конференція «Підприємництво в умовах кризи COVID-19 – уроки на майбутнє» в режимі он-лайн на платформі ZOOM. Головними організаторами конференції виступили: Жешувський Університет (Польща), ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» (м. Львів, Україна), Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна), Гданська Політехніка (Польща), Університет ім. Матея Бела (Словаччина), Національний транспортний університет (м. Київ, Україна), Вища банківська школа в Познані (Польща), Західнобогемський університет (Чехія), Західний університет Тімішоара (Румунія). [...]

19.03.2021

19 листопада 2020 року на базі Львівського торговельно-економічного університету відбулася ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених на тему «Сучасний стан та пріоритети модернізації фінансово-економічної системи України» (в режимі он-лайн на платформі Zoom). Співорганізатором заходу, окрім інших, виступила Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України». [...]

19.11.2020

3 листопада 2020 року відбулася V Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених «Перспективи розвитку підприємництва в глобальній перспективі» (в режимі он-лайн на платформі Microsoft Teams).
Головними організаторами конференції виступили: кафедра підприємництва та промислової політики факультету управління Лодзького університету, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», SKN Globalni, Центр підприємництва ФУЛУ, Рада молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», ГО «Інститут регіоналістики», Львівський національний університет ім. Івана Франка.
Метою конференції було обговорення актуальних проблем підприємництва та інновацій через обмін думками та досвідом молодих вчених, а також інтеграції та співпраці в міжнародних командах в галузі підприємництва та форм його розвитку, підтримки підприємств у часи глобальних проблем, а також питань, пов’язаних із підприємницькою поведінкою та бізнес-середовищем.
Програма конференції – тут. [...]

03.11.2020

28 жовтня 2020 року відбувся Міжнародний науковий семінар «Проблеми регіонального та місцевого розвитку в Польщі та Україні» в режимі он-лайн на платформі ZOOM.
Організаторами та учасниками семінару виступили: відділ регіональної економічної політики ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» та кафедра економіки і менеджменту Інституту економіки і фінансів Жешувського університету (Польща).
Метою семінару було ознайомлення з науковими дослідженнями вказаних підрозділів, обговорення учасниками наукового семінару проблем регіонального та місцевого розвитку в Польщі та Україні. У підготовці наукового семінару активну участь прийняла науковий співробітник відділу регіональної екологічної політики та природокористування Мищишин І. Р. [...]
Фото з події:

28.10.2020

30 вересня 2020 року відбулася IX Міжнародна наукова конференція «Економіка, фінансування та управління в плоскому світі – перспектива "COVID 19"» (в режимі он-лайн на платформі ZOOM). Головними організаторами конференції виступили: Вища банківська школа в Познані (філія у Хожуві), Державна установа "Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України", Факультет управління Люблінської політехніки, Вища школа підприємництва та адміністрування (Люблін). [...]

30.09.2020

17 червня 2020 року відбулася IX Міжнародна наукова конференція «Сталий розвиток в управління та фінансах: наука-бізнес-самоврядування в умовах «COVID 19» в режимі он-лайн на платформі ZOOM.
Головними організаторами конференції виступили: Вища банківська школа в Познані (філія у Хожуві), Факультет управління Ченстоховської політехніки, Університет Яна Кохановського (Кєльце) та Державна установа «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України».
Метою конференції було обговорення та обмін думками між представниками науки, бізнесу, суб'єктів державного сектору та місцевого самоврядування щодо актуальних питань забезпечення сталого соціального-економічного розвитку в умовах "COVID 19".
В конференції взяли участь близько 70 науковців з Польщі, України, Литви, Чехії, Грузії, Албанії. Зокрема, польську сторону представили науковці з Вищої банківської школи в Познані, Ченстоховської Політехніки, Університету Яна Кохановського в Кєльцах, Варшавської Головної торгівельної школи, Вроцлавського економічного університету, Лодзького та Жешувського університетів та ін. Українську сторону представили науковці ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України», Національного інституту стратегічних досліджень, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Національного університету харчових технологій, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівського торговельно-економічного університету, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій та ін.[...]

17.06.2020Веб-майстер П. Попадюк