Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Денис Оксана Борисівна



Денис Оксана Борисівна
Denys Oksana Borysivna

Ступінь, звання:

доктор економічних наук, доцент

Посада:

доцент

Місце роботи:

УБС, Інститут банківських технологій та бізнесу, кафедра банківської справи

Контакти:

optumist@rambler.ru

Сторінки:

9

Народилась

1975.

Освіта:

Львівський державний університет імені Івана Франка (економічний факультет, спеціальність – соціологія);
аспірантура – Інститут регіональних досліджень НАН України.

Здобутки:

кандидат економічних наук (2005, установа: Інститут регіональних досліджень НАН України, тема: «Соціально-економічні механізми управління акціонерним капіталом»), доцент (2011), доктор економічних наук (рік, установа: ДВНЗ «Університет банківської справи», тема: «Фінансові передумови та наслідки корпоративних конфліктів в банківському секторі України»).

Досвід роботи:

науковий співробітник відділу проблем розвитку фінансово-кредитних відносин в регіоні Інституту регіональних досліджень НАН України;
доцент (2005) кафедри економіки та управління персоналом Львівського інституту ДВНЗ “Університет банківської справи” (до 08.2014 Львівського інституту банківської справи Університету банківської справи НБУ);
докторант (10.2014-2017), доцент (09.2016) кафедри банківської справи Інституту банківських технологій та бізнесу ДВНЗ «Університет банківської справи».

Статті

2016



Файл Adobe Reader УДК 336.71
Смовженко Т. С. Оцінка фінансових втрат банків України від кредитних операцій / Т. С. Смовженко, О. Б. Денис // Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України : зб. наук. пр. / ДУ "Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України" ; відп. ред. В. С. Кравців. – Львів, 2016. – Вип. 2(118). – С. 82-88.

Літер.: 8


На основі аналізу статистичних даних представлено оцінку фінансових втрат банків України від кредитних операцій за період 2005–2015 рр. Проаналізовано обсяг, динаміку і структуру простроченої заборгованості банків України за кредитами. Досліджено обсяги недійсних кредитів і розраховано частку недійсних кредитів у загальному обсязі наданих кредитів банками України. Оцінено втрати банків унаслідок збільшення відрахувань у резерви під кредитні операції та показано зростаючу частку резервів за кредитними операціями в обсязі резервів банківських установ за активними операціями. Зроблено висновок про різке зростання показників фінансових втрат банків України від кредитних операцій, що в підсумку, за відсутності адекватної системи регулювання, загрожує настанням системного банківського ризику. 
банк, банківська криза, кредит, конфлікт, прострочена заборгованість за кредитами, банківські резерви 

2014



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 336.71:658.014.1(477).
Денис О. Б. Форми прояву корпоративних конфліктів у банках / О. Б. Денис // Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України. : зб. наук. пр. / Інститут регіональних досліджень НАН України ; відп. ред. В. С. Кравців. – Львів, 2014. – Вип. 1(105). – С. 240-247.

Літер.: 4


Виділено дві форми прояву корпоративних конфліктів у банках: власницькі конфлікти і конфлікти принципал-агент. Висвітлено особливості корпоративних конфліктів у банках. 
банк, корпоративні відносини, учасники корпоративних відносин, корпоративний конфлікт 



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 658.014.1(477)
Денис О. Б. Аналітичні дослідження корпоративних конфліктів в англо-американській і німецькій (континентальній) моделі корпоративного управління / О. Б. Денис // Регіональна економіка. – 2014. – №4(74). – С. 205-211.

Літер.: 10


Досліджено зарубіжний досвід передумов появи та механізмів вирішення корпоративних конфліктів. Виділено фактори, що впливають на появу та вирішення певних форм корпоративних конфліктів, до яких належать: концентрація та структура корпоративної власності, позиція ключових учасників корпоративних відносин, роль держави, стан ринку цінних паперів. Показано, що домінуючими корпоративними конфліктами в англо-американській моделі є конфлікти категорії «принципал-агент» між акціонерами та менеджерами. Виділено основні причини, що сприяють появі корпоративних конфліктів у моделі: розпорошена власність, обмеженість впливу інвесторів на управління корпорацією та контроль керівництва, необмежені повноваження ради директорів. Зазначено, що вирішенню корпоративних конфліктів у моделі притаманні такі риси: активна роль акціонерів, належна система судового захисту інвесторів, швидке внесення змін у законодавство в напрямі попередження виникнення конфліктів. Висвітлено особливості корпоративних відносин у континентальній моделі, до яких належить концентрована власність і дворівнева система управління. Показано, що основними корпоративними конфліктами, притаманними моделі, є власницькі конфлікти, що виникають через зловживання мажоритарних інвесторів. Зазначено, що попередженню корпоративних конфліктів у моделі притаманні такі риси: належний контроль керівництва та потужний вплив працівників. 
корпоративні відносини, модель корпоративного управління, корпоративний конфлікт 



Репозитарій ІРД НАНУ Репозитарій НБУВ УДК 336.71:658.014.1(477)
Денис О. Б. Тенденції прояву корпоративних конфліктів у банківському секторі України / О. Б. Денис // Регіональна економіка. – 2014. – №2(72). – С. 148-155.

Літер.: 8


Досліджено практику корпоративних конфліктів у банківському секторі України. Висвітлено дві форми корпоративних конфліктів: конфлікти між власниками банку та конфлікти між власниками ресурсу та особами, які ним розпоряджаються (конфлікти «принципал-агент»). Розглянуто передумови появи корпоративних конфліктів кожної форми. Представлено емпіричні дослідження тенденцій прояву корпоративних конфліктів у банківському секторі України. Показано, що ключовими корпоративними конфліктами в банках України є конфлікти категорії «принципал-агент» між банком і клієнтами, які виникають при здійснення всіх основних банківських операцій: кредитних, депозитних і розрахунково-платіжних. Виділено основні причини, що сприяють появі корпоративних конфліктів у банках України: необмежена законодавством монополія власників контрольних пакетів акцій; відсутність у багатьох банках належної перевірки наявних і потенційних клієнтів, а також їхніх бізнес-проектів, під які надається фінансування; недосконалість системи контролю за особами власниками депозитних рахунків; недостатній рівень моніторингу та фінансової грамотності окремих клієнтів; неналежна увага банку до підбору персоналу. 
банк, корпоративні відносини, учасники корпоративних відносин, корпоративний конфлікт 

2013



Репозитарій ІРД НАНУ УДК 336.71:338.24(477)
Денис О. Б. Підходи до формування наглядових рад у банках: зарубіжний досвід і вітчизняна практика / О. Б. Денис // Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України : [зб. наук. пр.] / Ін-т регіональних досліджень НАН України ; редкол.: В.С. Кравців (відп. ред.). – Львів, 2013. – Вип. 1(99). – С. 277-282.

Літер.: 4


Висвітлено зарубіжний і вітчизняний досвід формування наглядових рад у банках. 
банк, акціонери, менеджери, наглядова рада, корпоративне управління 


Веб-майстер П. Попадюк