Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Кльоба Тарас Львович



Кльоба Тарас Львович
Klyoba Taras Lvovych

Ступінь, звання:

доктор філософії

Посада:

аспірант

Місце роботи:

ІРД НАНУ, відділ регіональної фінансової політики

Контакти:

taras.kloba@gmail.com

Сторінки:

2 3

Народився

1991.

Освіта:

ВНЗ (2012, спеціальність – назва).

Здобутки:

доктор філософії (2021, спеціальність 051 – Економіка, установа: ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України», науковий керівник доктор економічних наук, старший науковий співробітник Возняк Галина Василівна, тема: «Регулювання фінансових дисбалансів ендогенно орієнтованого розвитку регіонів України»).

Досвід роботи:

аспірант (11.2017-10.2021, спеціальність – економіка, науковий керівник доктор економічних наук, старший науковий співробітник Возняк Г.В.) відділу регіональної фінансової політики ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України».

Монографії

2023

Файл Adobe Reader УДК 336.1:330.34:332.122:159.9.019.4
Фінансові детермінанти економічного зростання регіонів і громад України в умовах нестабільності: погляд крізь призму поведінкової економіки: електрон. монографія / ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”; наук. ред.: Г. В. Возняк.”. Львів, 2023. 557 с. URL: http://ird.gov.ua/irdp/p20230002.pdf (повний текст)

Джерел: 613 посилань

Монографія присвячена поглибленню теоретико-методологічних засад економічного зростання регіонів та територіальних громад, обґрунтуванню теоретичної концептуалізації поведінкової економіки та доцільності її застосування в сучасних дослідженнях регіонального та місцевого розвитку. Містить фундаментальні розробки міждисциплінарного характеру на стику фінансів, поведінкової та регіональної економіки, психології. Розкрито теоретичні засади дослідження фінансових детермінант економічного зростання через призму сучасних теорій. Розвинуто теоретичні основи поведінкової економіки як новітньої моделі ірраціональної поведінки суб’єктів фінансово-економічних відносин. Висвітлено психологічні закономірності, що притаманні процесу прийняття рішень на різних рівнях управління в умовах невизначеності. Приділено значну увагу новим викликам територіального розвитку України в період пандемії Covid – 19 та російсько-української війни. Проаналізовано закономірності та тенденції розвитку регіонів та територіальних громад України в умовах кризових явищ. З’ясовано природу фінансових дисбалансів на регіональному та локальному рівнях, обґрунтовано їх причини та наслідки. Чільне місце відведено питанням бюджетної безпеки територій. Розроблено методичний інструментарій оцінювання впливу фінансових детермінант на економічне зростання регіонів та територіальних громад з використанням методу Principal Components. Проведено апробацію на прикладі всіх регіонів України за 2015-2021 рр. Здійснено економетричне моделювання сили зв’язку, характеру коливань і міри чутливості компонент економічного зростання регіонів до зміни детермінант фінансової стійкості на основі тесту Гренджера, 2SLS-моделей і Forward stepwise multiple. Запропоновано напрями відновлення економіки та обґрунтувати пріоритети розвитку регіонів та територіальних громад в умовах нестабільності з урахуванням поведінкових ефектів.
Для економістів і фінансистів, представників органів влади та місцевого самоврядування, дослідників, аспірантів та студентів, усіх, хто цікавиться питаннями проблем соціально-економічного розвитку регіонів та територіальних громад, а також поведінкової економіки.
Авторський колектив: Г. В. Возняк, І. З. Сторонянська, М. М. Біль, О. П. Мульска, Л. Я. Беновська, Х. О. Патицька, Т. Л. Кльоба, Д. О. Сороковий.
Ключові слова: економічне зростання, фінансові детермінанти, регіон, громада, Україна, нестабільність, поведінкова економіка

Наукові видання

2021



Файл Adobe Reader УДК 336.1:330.34:332.122: 159.9.019.4(477)
Фінансові детермінанти економічного зростання регіонів і територіальних громад України в координатах поведінкової економіки: науково-аналітична доповідь / наук. ред. Г. В. Возняк; ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». Львів, 2021. 126 с. URL: http://ird.gov.ua/irdp/p20210037.pdf (повний текст)

Джерел: 147 посилань

У науковому виданні визначено та розглянуто фінансові детермінанти економічного зростання регіонів та територіальних громад України, оцінено їх вплив на стан економік в умовах невизначеності. Обґрунтовано можливість застосування принципів поведінкової економіки до вирішення проблем регіонального та місцевого масштабу. Визначено поведінкові чинники та з’ясовано особливості їх впливу на прийняття рішень на різних рівнях управління.
Науково-аналітична доповідь може бути корисною у процесі вироблення рішень у сфері фінансової, бюджетної та регіональної політики, а також для представників органів влади та місцевого самоврядування, науковців, практиків і тих, хто цікавиться питаннями регіонального та місцевого розвитку.
Авторський колектив: Г. В. Возняк, І. З. Сторонянська, М. М. Біль, О. П. Мульска, Л. Я. Беновська, Х. О. Патицька, Т. Л. Кльоба.
Ключові слова: соціально-економічний розвиток, регулювання, регіон, ексклюзивність, чинники, наслідки

Статті

2018



УДК 332.122.64; JEL O18, R10, R11
Кльоба Т. Л. Суть та значення ендогенно-орієнтованого розвитку регіонів . Соціально-економічні проблеми сучасного періоду України: зб. наук. пр. 2018. Вип. 1(129). С. 46-52. URL: http://ird.gov.ua/sep/doi/sep2018.01.052_u.

Літер.: 13


Розглянуто наукові підходи щодо сутності та значення ендогенно-орієнтованого розвитку регіонів. Проаналізовано теорії економічного розвитку регіонів та розглянуто основні концепції щодо стимулювання їх конкурентоспроможності. Досліджено основні теорії ендогенно-орієнтованого розвитку регіонів з точки зору їх наукової еволюції. Проаналізовано різні підходи щодо сутності, чинників, характеру і форм ендогенно-орієнтованого розвитку регіонів, за допомогою яких можна вдосконалювати економічний потенціал і підвищувати якість життя у регіонах. Розширено уявлення про економічне зростання, розвиток, а також розглянуто різноманіття формулювань диференціації соціально-економічного розвитку регіонів. Досліджено еволюцію концептуальних засад ендогенно-орієнтованого розвитку регіонів. Проведений аналіз економічних теорій ендогенно-орієнтованого розвитку, що дозволяє на підставі синтезу спрогнозувати створення ефективного механізму підвищення рівнів соціально-економічних показників за допомогою теорій кумулятивного і «домінуючого» підходів, застосування індикативного планування і розвитку державно-приватного та інших видів партнерств. Визначено та систематизовано основні складові ендогенно-орієнтованого розвитку регіонів. 
ендогенно-орієнтований розвиток, теорія розміщення, теорії конвергенції, теорії регіонального розвитку, концепція регіональних інноваційних систем, умовна конвергенція, сталий розвиток, регіон 



Репозитарій НБУВ Репозитарій ІРД НАНУ УДК 332.142.4; JEL G28, O16, O18, R58
Кльоба Т. Л. Регулювання фінансових дисбалансів у системі ендогенно орієнтованого розвитку регіонів. Регіональна економіка. 2018. №3(89). С. 81-87. URL: http://re.gov.ua/doi/re2018.03.081_u.php.

Літер.: 15


Веб-майстер П. Попадюк