Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ








Ривак Наталія Орестівна



Ривак Наталія Орестівна
Ryvak Nataliya Orestivna

Ступінь, звання:

кандидат економічних наук

Посада:

науковий співробітник

Місце роботи:

ІРД НАНУ, відділ проблем реального сектору економіки регіонів

Контакти:

ryvakn@gmail.com, (097)078-5154

Сторінки:

0

Народилась

26.11.1985.

Здобутки:

кандидат економічних наук (2014, спеціальність 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, науковий керівник доктор економічних наук, професор Крупка Михайло Іванович, тема: «Непряме оподаткування в механізмі державного регулювання економіки України»).

Досвід роботи:

менеджер по роботі з клієнтами у банківській сфері (01.2007-08.2014);
керівник проектів і програм (09.2014-08.2015) відділу міжнародних академічних зв’язків Українського католицького університету (відповідальна за співпрацю з іноземними партнерами та стипендіальними програмами);
менеджер по роботі з незалежними постачальниками електроенергії ПАТ “Львівобленерго” (07.2016-07.2017);
аспірант кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка;
студентка (05.2018) Перд’ю університету в Індіанаполісі, штат Індіана, США за обмінною програмою зі здобуттям ступеня магістра з бухгалтерії;
молодший науковий співробітник (01.2020), науковий співробітник (06.2022) відділу проблем реального сектору економіки регіонів ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України».

Наукові інтереси:

експорт,
промисловий розвиток,
фінанси,
непряме оподаткування.

Опубліковано:

понад 20 публікацій, серед яких 4 колективні монографії, 10 статей у фахових наукових виданнях.

Монографії

2023



Файл Adobe Reader УДК 380.8
Наукові засади структурної трансформації промислового сектора економіки: міжнародний, національний та регіональний виміри: монографія / ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”; наук. ред. С. О. Іщук. Львів, 2023. 191 с. (Серія «Регіони: моніторинг, прогнози, моделі»). URL: http://ird.gov.ua/irdp/p20230003.pdf (повний текст)

Джерел: 80

У монографії виявлено закономірності впливу економічної глобалізації на структурні параметри переробної промисловості. Розроблено та апробовано методику діагностики структурних трансформацій промислового сектора економіки у регіональному вимірі. Здійснено групування регіонів України за рівнем їх промислового розвитку і типом виробничої спеціалізації. Запропоновано новий методологічний підхід до визначення залежності переробної промисловості від імпорту продукції проміжного споживання. Побудовано економіко-математичні моделі оптимізації структури випуску, ВДВ і проміжного споживання переробної промисловості окремих країн ЄС і України за критеріями підвищення рівня технологічності та зниження імпортозалежності виробництв у напрямку зростання їх ефективності (частки ВДВ у випуску). Побудовано економіко-математичні моделі оптимізації технологічної структури реалізованої промислової продукції та інноваційної продукції у розрізі виробництв за критерієм підвищення інноваційності до рівня, який забезпечить зростання заробітної плати у переробній промисловості.
Для наукових працівників, представників органів влади, керівників профільних організацій та відомств, менеджерів промислових підприємств, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів.
Авторський колектив: С. О. Іщук, Л. Й. Созанський, Ю. В. Полякова, Л. П. Коваль, О. В. Ляховська, Н. О. Ривак, О. С. Процевят.
Ключові слова: промисловий сектор економіки, структурна трансформація, наукові засади, міжнародний вимір, національний вимір, регіональний вимір

2022



Файл Adobe Reader УДК 338.45.001.73(477.8)
Розвиток машинобудування в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення: електрон. монографія / ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”; наук. ред.: С. О. Іщук. Львів, 2022. 137 с. (Серія «Регіони: моніторинг, прогнози, моделі»). URL: http://ird.gov.ua/irdp/p20220002.pdf (повний текст)

Джерел: 80

У монографії висвітлено результати комплексного дослідження машинобудування як стратегічного сегменту світової і національної економіки. Зокрема ідентифіковано місце українського машинобудування серед країн ЄС, діагностовано поточний стан і перспективи зовнішньоекономічної діяльності машинобудівних підприємств. Визначено організаційні та правові особливості функціонування вітчизняних і міжнародних корпорацій в Україні у розрізі базових сегментів машинобудування. Проведено порівняльну структурно-динамічну оцінку ключових тенденцій розвитку машинобудівних виробництв у регіонах України за показниками випуску, ВДВ, експорту-імпорту продукції, інноваційної діяльності та ін. Обгрунтовано авторські пропозиції щодо нетарифного стимулювання розвитку українських машинобудівних компаній на засадах локалізації.
Для наукових працівників, представників органів влади, керівників профільних організацій та відомств, менеджерів машинобудівних підприємств, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів.
Авторський колектив: С. О. Іщук, Л. Й. Созанський, Ю. В. Полякова, Л. П. Коваль, О. В. Ляховська, Н. О. Ривак.
Ключові слова: машинобудування, розвиток, Україна, проблеми, шляхи вирішення проблем

2020



Файл Adobe Reader УДК 338.45.001.73(477.8)
Переробна промисловість регіонів України: проблеми та перспективи розвитку: монографія / ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”; наук. ред.: С. О. Іщук. Львів, 2020. 341 с. (Серія «Регіони: моніторинг, прогнози, моделі»). URL: http://ird.gov.ua/irdp/p20200002.pdf (повний текст)

Джерел: 107

У монографії висвітлено результати комплексного дослідження переробної промисловості України та її регіонів. Зокрема сформовано систему пріоритетів імпортозаміщення на внутрішньому ринку промислових товарів та окреслено базові напрямки розвитку імпортозаміщувальних виробництв. Встановлено особливості функціонування хімічної промисловості в Україні на підставі порівняльного аналізу тісноти міжсекторальних зв’язків та рівня витратності вітчизняних і європейських хімічних виробництв. Побудовано мезорівневу матрицю економічного і ресурсного потенціалу хімічних виробництв. Обґрунтовано стратегічні орієнтири розвитку перспективних хімічних виробництв у Західному регіоні. Визначено проблеми розвитку легкої промисловості в Україні за результатами оцінки рівня функціонування переробних виробництв, зокрема їх імпортозалежності та експортоорієнтованості. Розроблено організаційний механізм відновлення сировинної бази текстильних та інших виробництв. Окреслено ключові напрямки розвитку деревообробної промисловості в областях Західного регіону (у розрізі виробництв) і визначено базові стратегії та механізми їх практичної реалізації. Здійснено групування регіонів України за обсягами виробництва сировини (зернових, м’яса і молока) та продуктів їх промислової переробки. Обґрунтовано перспективи розвитку вітчизняних агропереробних виробництв, виходячи з поточних і прогнозних трендів кон’юнктури на внутрішньому і зовнішньому ринках збуту продукції. Досліджено ризики функціонування сучасної системи фінансового вирівнювання, що пов’язані з впровадженням бюджетної децентралізації.
Автори: С. О. Іщук, Л. Й. Созанський, Ю. В. Полякова, Л. П. Коваль, Я. В. Кудря, О. В. Ляховська, В. В. Косовська,Н. О. Ривак , О. С. Процевят.
Ключові слова: переробна промисловість, Україна, регіон, розвиток, проблеми, перспективи

Наукові видання

2021



Файл Adobe Reader УДК 339.5(477)
Іщук С. О., Полякова Ю. В., Ривак Н. О., Процевят О. С. Український товарний експорт в умовах глобальних економічних змін: наукове видання / ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України”; [наук. ред. С. О. Іщук]. Львів, 2021. 72 с. (Серія “Регіони: моніторинг, прогнози, моделі”). URL: http://ird.gov.ua/irdp/p20210031.pdf (повний текст)

Джерел: 62 посилання

Наукове видання комплексно висвітлює проблематику ведення експортної діяльності під впливом глобальних змін у світовій економіці. У цьому контексті проведено аналіз сучасних тенденцій розвитку міжнародної торгівлі та українського експорту, зокрема в умовах пандемії Covid-19; розраховано залежність показників соціально-економічного розвитку України від експортно-імпортних операцій з ЄС; здійснено структурно-динамічну оцінку українського експорту в регіональному розрізі; визначено проблеми та перспективи нарощення зовнішніх поставок продукції вітчизняної металургії; змодельовано основні параметри експортного потенціалу України; обґрунтовано організаційно-економічні та інституційні механізми стимулювання експорту.
Для наукових працівників, представників органів влади, керівників профільних організацій та відомств, менеджерів підприємств-експортерів, викладачів вищих навчальних закладів, аспірантів.
Ключові слова: український товарний експорт, глобальні економічні зміни

Статті

2023

2022

2021

2020


Веб-майстер П. Попадюк