Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України

Парламентські слухання на тему: «Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України»
(8 червня 2016 року у Верховній Раді України)

8 червня 2016 року у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: «Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України». Востаннє парламентські слухання з даної проблематики проводились у 2007 році.

Вела Парламентські слухання народний депутат, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. Учасниками слухань стали члени Кабінету Міністрів України, представники міністерств регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, інфраструктури України, енергетики та вугільної промисловості України, представники комітетів Верховної Ради з питань європейської інтеграції, з питань податкової та митної політики, директори департаментів обласних адміністрацій, представники наукових та освітніх установ, громадських організацій тощо.

У парламентських слуханнях прийняли участь працівники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України»: завідувач відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону, д.е.н., професор Садова У.Я. та в.о. зав. сектору проблем транскордонного співробітництва, к.е.н., с.н.с. Притула Х.М.

Працівниками сектору підготовлено та подано до Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції інформаційно-аналітичні матеріали та пропозиції до рекомендацій парламентських слухань.

На парламентських слуханнях було наголошено на важливості врахування сучасних глобалізаційних викликів у процесі формування та реалізації державної регіональної політики в Україні. На сьогодні вони здійснюють значний вплив на соціально-економічні процеси в Україні та спричиняють різку диференціацію у розвитку окремих регіонів, перш за все, прикордонних. Дієвим інструментом стимулювання розвитку прикордонних регіонів є використання потенціалу транскордонного співробітництва. За умов належної державної підтримки воно може стати потужним каталізатором соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів та євроінтеграційних процесів в Україні.

За підсумками обговорення було схвалено проект Рекомендацій Парламентських слухань.


Веб-майстер П. Попадюк