Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Львівщина – фабрика Європи

XVI Міжнародний економічний форум «Львівщина – фабрика Європи»
(3-4 листопада 2016 року, м. Львів)

3-4 листопада 2016 року у Львові на Арені Львів проходив 16-ий Міжнародний економічний форум (IEF) “Львівщина – фабрика Європи”. Форум відбувався під патронатом Президента України, а організатором заходу виступила Львівська обласна державна адміністрація. На форумі обговорювались актуальні питання розвитку інфраструктури, індустріальних парків, інвестиційної сфери, пріоритетних напрямів транскордонного співробітництва та загалом розглядались економічні перспективи регіону.

Учасниками форуму, окрім Президента України Петра Порошенка, стали міністри, народні депутати, очільники обласних держадміністрацій, зокрема голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз, інвестори, підприємці, дипломати, представники міжнародних фондів, бізнес-асоціації, банків, наукових установ. Загалом, захід відвідало майже 1500 гостей.

У роботі форуму взяли також участь співробітники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», зокрема: заступник директора з наукової роботи, д.е.н., проф. Ірина Сторонянська, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, д.е.н., доц. Віктор Борщевський, в.о. завідувача сектору проблем транскордонного співробітництва, д.е.н., с.н.с. Христина Притула, н.с. сектору, к.е.н. Олена Пастернак, м.н.с. сектору Ярослава Калат, докторант Інституту, к.е.н. Ірина Тимечко, н.с. відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону, к.е.н. Ольга Левицька.

Учасники форуму працювали у форматі експертних дискусій та обговорення економічних, географічних і працересурсних переваг Львівщини, які сприяють формуванню позитивного іміджу країни, залученню інвестицій та веденню зовнішньоекономічної діяльності. Під час пленарних засідань наголошувалось на важливості впливу індустріальних парків на розвиток національної та регіональної економіки, а також на проблематиці впровадження індустріальних парків на території України. Жваву дискусію викликали виголошені ідеї щодо ефективного управління талантами, вирішення проблем безробіття, мотивації персоналу, можливості участі у підготовці та здійсненні проектів в рамках Програм транскордонного співробітництва та необхідності реалізації наявного потенціалу транскордонного співробітництва.

Значна увага учасників була зосереджена на питаннях перспективи вітчизняного аграрного сектору економіки, стратегії виходу українських компаній-виробників продуктів харчування на зовнішні ринки, ролі банківської системи у розвитку агробізнесу (секція 1), реалізації сталої енергетичної політики у Львівській області, енергоефективного управління муніципальними та житловими будівлями, пошуку інструментів для реалізації енергоефективних проектів в Україні та регіоні (секція 2), особливостях транскордонного співробітництва на загальнодержавному та регіональному рівнях, а також були представлені приклади успішних проектів транскордонної співпраці (у тому числі у сфері культурно-пізнавального туризму) та висвітлено досвід функціонування єврорегіонів як дієвої форми міжрегіонального співробітництва (секція 3).

Щорічне проведення Міжнародного економічного форуму стало доброю традицією для Львівщини. Він є важливою дискусійною платформою для українських та іноземних політиків, економістів, інвесторів, бізнесменів, яка сприяє стійкому економічному зростанню регіону.


Веб-майстер П. Попадюк