Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Міста та місцеві громади: роль у вирішенні глобальних екологічних проблем

Перший Львівський Екологічний форум на тему: «Міста та місцеві громади: роль у вирішенні глобальних екологічних проблем»
(10-11 листопада 2016 року, м. Львів)

10-11 листопада 2016 року у Національному лісотехнічному університеті України відбувся Перший Львівський Екологічний форум на тему: «Міста та місцеві громади: роль у вирішенні глобальних екологічних проблем». Організаторами Форуму виступили Львівська міська рада та Національний лісотехнічний університет України.

Присвячений 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи, Форум мав за мету обговорення стратегічних питань розвитку міста та місцевих громад щодо вирішення глобальних, регіональних та локальних екологічних проблем на шляху виконання рішень Паризької угоди від 12 грудня 2015 року щодо змін клімату.

Зі вступним словом до учасників виступили ректор НЛТУ Туниця Ю.Ю. та голова м. Львова Садовий А.І. Учасниками Форуму були представники органів місцевого самоврядування, законодавчої та виконавчої влади, вчені різних держав (України, Німеччини, Польщі, Словаччини, Румунії та ін.), працівники вищих навчальних закладів, наукових установ, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Доповідачами та учасниками Форуму розглядалася проблематика екологізації інфраструктури і техногенно-екологічної безпеки як передумови сталого розвитку великих і малих міст; зменшення промислових викидів парникових газів; зеленого господарства великих міст та шляхів покращення якісного та кількісного складу міських зелених зон; поводження з побутовими відходами, відходами електричного та електронного устаткування; зелених інвестиційних проектів та сталого розвитку житлового будівництва.

У роботі Першого Львівського Екологічного форуму взяли участь працівники ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», зокрема: д.е.н., проф., керівник сектору просторового розвитку Мельник М.І., к.е.н., с.н.с. Кушнірецька О.В. та к.е.н., с.н.с. відділу регіональної екологічної політики та природокористування Колодійчук І.А. Співробітники сектору просторового розвитку представили доповідь на тему: «Екологічні імперативи подолання явища конфліктогенності розвитку великих міст в умовах метрополізації», у якій наголосили на першочерговості подолання екологічних конфліктів у розвитку великих міст та необхідності застосування у політиці містобудування екологічних ініціатив, спрямованих на скорочення викидів парникових газів, ширше використання альтернативних джерел енергії, ефективізацію міської системи утилізації відходів та раціоналізацію використання міського простору.


Веб-майстер П. Попадюк