Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Розвиток містобудівного комплексу Львівщини на 2017 рік

Стратегічна сесія Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації на тему «Розвиток містобудівного комплексу Львівщини на 2017 рік»
(20 січня 2017 року, м. Львів)

20 січня 2017 року завідувач сектору просторового розвитку, професор Мельник М.І., вчений секретар Інституту Демченко В.В., старший науковий співробітник відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва, доцент Залуцький І. Р. на запрошення директора департаменту О.В. Ткачук взяли участь у стратегічній сесії, присвяченій питанням розвитку містобудівного комплексу області на 2017 рік.

Співробітники Інституту виступили на засіданні з доповіддю, де розкрили основні проблемні питання просторового планування території Львівської області та містобудівного моніторингу та окреслили перспективне бачення в питаннях раціонального зонування об’єктів інфраструктурного забезпечення, узгодження державних, суспільних і приватних інтересів при плануванні територій, передпроектного аналізу економічного потенціалу територій, оновлення генеральних планів у частині інвестиційного розвитку територій, зокрема об’єднаних територіальних громад, в контексті реалізації стратегічних завдань регіонального розвитку.

У дискусії взяли участь голова обласної державної адміністрації Олег Синютка, представники депутатських комісій обласної ради, керівники профільних наукових та проектних установ, державних установ, будівельних компаній та громадські організації. Результатом спільного обговорення стало напрацювання пропозицій щодо залучення європейського досвіду планування територій та покращення якості розроблення містобудівної документації, необхідності удосконалення чинного законодавства у сфері земельних відносин, збереження та відновлення пам’яток архітектури.

Особливу увагу було приділено питанням попередження та усунення порушень у сфері містобудування, які виникають на практиці через відсутність чітких вимог до розроблення містобудівної документації. Було запропоновано створення на базі департаменту дискусійної платформи для оперативного реагування на виклики регіонального розвитку міських територій, вирішення проблем великого міста та інших суб’єктів містобудування задля усунення конфліктних ситуацій.


Веб-майстер П. Попадюк