Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Сучасні тенденції регіонального співробітництва: україно-румуно-молдовський вимір

Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції регіонального співробітництва: україно-румуно-молдовський вимір»
(25 травня 2017 року, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, м. Чернівці)

25 травня 2017 року співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва к.е.н. Олена Пастернак та провідний інженер Оксана Цісінська взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції регіонального співробітництва: україно-румуно-молдовський вимір», яка проходила в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Конференція була організована Центром Румунських студій на базі факультету історії, політології та міжнародних відносин.

Конференція об’єднала науковців та практиків з України, Румунії та Республіки Молдова. Серед учасників заходу – Генеральний консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук, представники наукових кіл, громадських організацій, незалежних економістів та аналітиків з України (Чернівці, Київ, Львів, Одеса), Румунії (Бухарест, Яси, Сучава) та Республіки Молдова (Кишинів), представники органів влади.

К.е.н. Олена Пастернак виступила із доповіддю «Маркетинг транскордонних регіонів: сутність та перспективи розвитку», в якій обґрунтовано актуальність та необхідність маркетингу транскордонних регіонів в контексті активізації євроінтеграційних процесів, досліджено ключові європейські тенденції маркетингу територій, окреслено проблеми маркетингу транскордонних регіонів за участю України, представлено рекомендації щодо співробітництва прикордонних регіонів України та Румунії з точки зору маркетингу..

Оксана Цісінська представила результати власних досліджень на тему «Розвиток українсько-румунського транскордонного регіону в умовах дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», в якій обґрунтовано напрямки соціально-економічного розвитку українсько-румунського транскордонного регіону, виявлено потенційні можливості та ризики для розвитку суміжних прикордонних територій України та Румунії, представлено практичні рекомендації щодо можливостей розвитку регіонів від дії Угоди для всіх суб’єктів та учасників українсько-румунського транскордонного регіону.

Основні тематичні напрями роботи конференції стосувалися силового та інформаційного факторів безпеки на східному кордоні ЄС, актуальних регіональних проблем сучасності, прогнозування регіональних явищ та процесів, європейської ідентичності та культурної різноманітності, перспектив та реалій розвитку транскордонного співробітництва, культурної дипломатії.

Веб-майстер П. Попадюк