Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Трикутник Румунія – Україна – Молдова:
геополітика та стратегії безпеки

Міжнародна літня школа «Геополітика. Трикутник Румунія – Україна – Молдова: геополітика та стратегії безпеки»
(9-19 липня 2017 року, м. Сучава (Румунія), м. Чернівці (Україна))

З 9 по 19 липня у Сучавському університеті імені Штефана Великого (Румунія) та Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (Україна) проходила Міжнародна літня школа «Геополітика» Трикутник Румунія – Україна – Молдова: геополітика та стратегії безпеки, на якій свою доповідь «Транскордонне співробітництво як складова стратегічної безпеки українсько-румунсько-молдовських відносин» представила Цісінська О. Б.

Відповідно до програми літньої школи, учасники слухали та обговорювали також доповіді професорів з Румунії, Молдови та України. Викладачі та слухачі літньої школи обговорювали актуальні питання безпеки, геополітики, заморожених конфліктів, геостратегічних цінностей тощо. Професор Чернівецького національного університету Анатолій Круглашов прочитав надзвичайно актуальну лекцію на тему: «Загрози регіональній безпеці як імператив співробітництва між Україною, Румунією і Молдовою», професор Державного інституту міжнародних відносин Республіки Молдова Людмила Рошка говорила про «Діалектичну єдність між внутрішньою та зовнішньою політикою Молдови», а професор Бухарестського університету Васілє Сіміляну розгорнув тему «Румунія – донор безпеки для України та Республіки Молдова».

Учасниками літньої шкоди стали професори, докторанти та магістранти з Румунії (Бухарест, Клуж Напока, Сучава), Республіки Молдова (Кишинів) та України (Львів, Чернівці). Також серед учасників були студенти, котрі представили доповіді відповідно до тематики Літньої школи. У рамках міжнародної літньої школи учасники відвідали Генеральне консульство Румунії в м. Чернівці.

Організаторами школи виступили Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Сучавський університет імені Штефана Великого, Геополітична асоціація «Іон Коня», Регіональний центр дослідження та аналізу транскордонних ризиків (Сучава) та Часопис «GeoPolitica».


Веб-майстер П. Попадюк