Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Досвід об’єднання територіальних громад на сході України: економіко-правові аспекти

Міжнародна науково-практична конференція
«Досвід об’єднання територіальних громад на сході України: економіко-правові аспекти»

(26-27 вересня 2017 року, м. Київ)

26–27 вересня 2017 року в Інституті економіко-правових досліджень НАН України у співпраці з Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні відбулася міжнародна науково-практична конференція «Досвід об’єднання територіальних громад на сході України: економіко-правові аспекти», яка зібрала понад 50 учасників.

Міжнародний статус заходу забезпечили вчені-економісти та юристи з Федеративної Республіки Німеччини (університету м. Аусбург, Лейбниц-Інституту східно- та південно-європейських досліджень, Центру наукових досліджень Східної та Південної Європи м. Регенсбург). Українську сторону на заході представляли співробітники центральних та місцевих органів влади, представники об’єднаних територіальних громад Донецької і Луганської областей, міжнародних організацій та науковці.

З урочистим вітальними промовами захід відкрили Володимир Анатолійович Устименко (директор Інституту, член-кореспондент НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, член ради директорів Європейської групи публічного права), Марсель Рьотіг (директор Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні) та Елла Марленівна Лібанова (академік-секретар відділення економіки НАН України, директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України, академік НАН України, доктор економічних наук, професор), які висловили свою позицію щодо впровадження децентралізації в Україні.

Ірина Зеновіївна Сторонянська (заступник директора ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України”, доктор економічних наук, професор) виступила з доповіддю «Фінансова спроможність ОТГ Карпатського регіону України: проблеми і напрями нарощення», в якій окреслила особливості та результати першого етапу адміністративно-фінансової децентралізації в Україні, а також їх вплив на громади Карпатського регіону.


Веб-майстер П. Попадюк