Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Львівщина – локомотив промислової революції в Україні

XVII Міжнародний економічний форум «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні»
(26-27 жовтня 2017 року, м. Львів)

26-27 жовтня 2017 року у Львові на Арені Львів проходив XVII Міжнародний економічний форум «Львівщина – локомотив промислової революції в Україні». Організатором заходу виступила Львівська обласна державна адміністрація. На форумі обговорювались актуальні питання розвитку інфраструктури, інвестиційної сфери, міжрегіонального співробітництва, експортних стратегій, агропромислового комплексу та загалом розглядались економічні перспективи Львівщини. Учасниками форуму стали вище керівництво держави, інвестори, підприємці, дипломати, представники міжнародних фондів, бізнес асоціації та банків, науковці та освітяни.

У перший день форуму працювали пленарні засідання за такими напрямами:

  • Пленарне засідання 1. «Реформи – рушій змін на шляху економічного зростання».
  • Пленарне засідання 2. «Безпека і комфорт – основні фактори успішної економіки регіону».
  • Пленарне засідання 3. «Територія без корупції. Львівщина як еталон відкритості влади».
  • Пленарне засідання 4. «Нові підходи Львівщини у формуванні професійно-технічної кузні кадрів».

Тематика дискусій стосувалася питання реформ в Україні, реалізації сучасної економічної політики, відкритості влади та формування кузні професійно-технічних кадрів.

Від ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» у роботі пленарних засідань форуму взяли участь завідувачі відділів, д.е.н., проф. Ірина Сторонянська, Мар’яна Мельник, Світлана Шульц і Світлана Іщук, а також співробітники відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону д.е.н., проф. Уляна Садова, н.с., к.е.н. Ольга Левицька і м.н.с., к.е.н. Марія Бачинська.


На другий день роботи форуму було представлено 6 секцій різноманітної тематики, зокрема:

  • Секція 1. World Food Day «Всесвітній День продовольства».
  • Секція 2. «Сталий енергетичний розвиток громад Львівщини: шлях до успіху».
  • Секція 3. «Стратегічна роль Львівщини у формуванні векторів міжрегіонального співробітництва України. Погляд у майбутнє».
  • Секція 4. «Львівщина - транспортні ворота між Європою та Азією».
  • Секція 5. «На шляху з Азії до Європи».
  • Секція 6. «Експортна стратегія Львівщини: нові ринки – нова альтернатива».

У роботі секції 3 «Стратегічна роль Львівщини у формуванні векторів міжрегіонального співробітництва України. Погляд у майбутнє» прийняли участь співробітники сектору проблем транскордонного співробітництва ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України», зокрема: в.о. завідувача сектору, д.е.н., с.н.с. Христина Притула, н.с., к.е.н. Олена Пастернак, м.н.с. Ярослава Калат, пров. інженер Оксана Цісінська та сектору просторового розвитку, зокрема: н.с., к.е.н. Соломія Ткач та пров. інженер Роман Яремчук.

Спікери та запрошені гості секції ділилися можливостями політики регіонального партнерства як шляху до вирішення спільних викликів та шукали ефективні інструменти залучення міжнародної технічної допомоги.


У межах Форуму підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією та виконавцем Проекту «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку USAID. Підписання цього меморандуму створить нові можливості для забезпечення прозорості у виконанні посадових обов’язків державними службовцями Львівщини та формування мереж професіоналів для поширення та застосування міжнародного досвіду в Україні.

Важливою подією Форуму стало підписання Угоди про міжрегіональне співробітництво між Львівщиною та провінцією Альберта (Канада), а також Меморандум про взаєморозуміння між Львівською областю та Конгресом українців провінції Альберти, що є кроками активізації двостороннього співробітництва та реалізації подальших ініціатив у різноманітних сферах розвитку регіонів.

В рамках Форуму відбувся фестиваль «Ярмарок фондів», на якому представники донорських організацій презентували можливості співпраці та залучення коштів міжнародної технічної допомоги для областей, районів, громад у процесі децентралізації.

Форум став важливою дискусійною платформою для українських та іноземних політиків, економістів, інвесторів, бізнесменів, науковців.


Веб-майстер П. Попадюк