Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Публічні виступи. Як донести свою думку так, щоб вас зрозуміли

Тренінг «Публічні виступи. Як донести свою думку щоб Вас зрозуміли»
(26 грудня 2017 року, м. Львів)

26 грудня 2017 року в Інституті регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України відбувся тренінг «Публічні виступи. Як донести свою думку щоб Вас зрозуміли», організований Радою молодих вчених Інституту. Своїм досвідом поділилась Ірина Швець – директор Громадської мережі «Опора» у м. Львові.

На тренінгу були присутні працівники Інституту д.е.н., в.о. зав. сектору проблем транскордонного співробітництва Притула Х. Р., к.геогр.н., в.о. зав. відділу соціально-гуманітарного розвитку регіону Теслюк Р. Т., голова Ради молодих вчених Цісінська О. Б., к.е.н., с.н.с. Кушнірецька О. В., к.е.н., н.с. Пастернак О. І., к.е.н., н.с. Левицька О. О., к.е.н., м.н.с. Бачинська М. В., к.соціол.н., м.н.с. Максименко А. О., м.н.с. Калат Я. Я., м.н.с. Синюра-Ростун Н. Р., м.н.с. Башинська Ю. І., провідн.інж. Демедюк О. П., провідн.інж. Ковальчук Л. В., асп. Бандура Т. І.

Під час тренінгу було розглянуто суть та завдання публічного виступу. Тренер дала відповіді на питання, яким чином потрібно представляти себе і свій матеріал перед різною аудиторією та з яких важливих елементів повинен складатися публічний виступ. Наголошено, що якісний виступ обов’язково має бути інформативним, візуально привабливим, структурованим, орієнтованим на конкретну аудиторію. Тренер навела конкретні приклади успішних ораторів для підтвердження думки про те, що спікер повинен подавати матеріал чітко, впевнено та емоційно. Уході дискусії з науковцями було також визначено ефективні способи привернення та підтримання уваги аудиторії (цікаві факти, подання ідей у протистоянні,голосові прийоми,емоційні жести, паузи, питання до аудиторії, засоби наочності, гумор).Важливими є теж різні форми зворотного зв’язку, що є одночасно індикаторами якості виступу і досягнення поставленої оратором мети. Наприкінці Ірина Швець наголосила, що для успішного виступу слід враховувати й організаційні моменти. Це, зокрема, логістика (час в дорозі та спосіб добирання до місця проведення заходу), технічні засоби (проектор, презентація тощо), формат заходу (конференція, семінар, форум тощо), регламент виступу, а також доповідач повинен мати нотатки за темою свого виступу. Тренер рекомендувала перед кожним виступом практикуватися та щонайменше пару годин залишати на відпочинок.

Загалом, тематика тренінгу викликала жваві дискусії у ході активної роботи групи науковців. Працівники Інституту висловлюють вдячність Ірині Швець за корисні поради та за приклад майстерного публічного виступу.

Підготували: А. О. Максименко, О. О. Левицька


Веб-майстер П. Попадюк