Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Молоді вчені України: проблеми та виклики

Круглий стіл «Молоді вчені України: проблеми та виклики»
(25 квітня 2018 року, м. Київ)

25 квітня 2018 року у м. Києві під парасолькою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» відбувся круглий стіл «Молоді вчені України: проблеми та виклики».

Найбільш гострі проблеми, які були розглянуті на заході – це відтік кадрів з науки, недостатнє інноваційне співробітництво науки та бізнесу, недостатність популяризації науки та низький рівень престижності професії науковця.

Зі вступним словом та висвітленням проблем в науці виступили академік НАН України, проф., д.фіз.-мат.н. А. Г. Загородній, заступник міністра освіти і науки України, д.фіз.-мат.н. Стріха М. В., президент ГО «АЄІ» Кульчицький І. І., голова Ради молодих вчених НАН України Скороход О. М.

На запрошення Ради молодих вчених НАН України та ГО «Агенція Європейських Інновацій» голова Ради молодих вчених ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього НАН України» Цісінська О. Б. виступила з доповіддю на тему: «Проблеми сучасної науки очима молодих науковців», яка була побудована на базі соціологічного опитування стипендистів Програм Республіки Польща 2017-2018 навчального року. Основні питання, на які було звернуто увагу, – це перелік недоліків в розвитку сучасної науки, демотиватори повернення на Батьківщину молодими науковцями після закінчення стажування та вказано реальні їх мотивацій повороту додому. Також доповідач наголосила на позитивних сторонах для участі молоді в українській науці та вказала відсоток серед всіх опитаних, які не хочуть повертатись додому та відсоток тих, які вказали, що не повернуться в Україну після завершення їх стажування у Польщі.

Також на круглому столі було наголошено основні проблеми молодих науковців, що займаються космічними дослідженнями, ядерними технологіями, радіофізикою та електронікою, фізіологією, біологією тощо.

За результатами круглого столу буде підготовлено рекомендації щодо заходів, які необхідні для вирішення проблем, пов’язаних з молодими вченими.


Веб-майстер П. Попадюк