Державна установа
УКР   ENG
Інститут регіональних досліджень
ім. М. І. Долішнього  НАН України
   

ПОПУЛЯРНІ РОЗДІЛИ


 Конференції
Журнал «Регіональна економіка»
Збірник наукових праць «Соціально-економічні проблеми ...
Історія інституту
Координація наукової діяльності
Сектор просторового розвитку
Загальна інформація
Інститут
Експертні та аналітичні матеріали
Долішній Мар'ян Іванович
Співпраця з ВНЗ
Монографії
Відділ регіональної фінансової політики
Загальна структура
Мелешкін Михайло Тимофійович
Оголошення про захисти
Злупко Степан Миколайович
Тематика наукових досліджень
Наукові видання
Відділ регіональної економічної політики
Відділ розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва
Сектор проблем транскордонного співробітництва
Відділ розвитку виробничої сфери регіону та інвестицій
Відділ регіональної екологічної політики та природокористування
Відділ соціально-гуманітарного розвитку регіону
НАШІ ПАРТНЕРИ


Новітній інтелект України

XII Всеукраїнський молодіжний конкурс «Новітній інтелект України». Фінальний етап
(24 квітня 2018 року, м. Київ)

Щороку, з метою залучення інтелектуального потенціалу молодіжного середовища до формування стратегії розвитку України, вирішення важливих соціальних та економічних проблем держави, в Україні проводиться Конкурс наукових робіт «Новітній інтелект України». За 12 років у ньому взяло участь майже 8 тисяч молодих дослідників з усіх областей України. З 2017 року організатором Конкурсу виступає Молодіжна аналітична агенція «НОВІ», а співорганізатором – Асоціація благодійників України. Участь у цьогорічному заході взяло понад 100 молодих дослідників із наукових установ та закладів вищої освіти, котрі самостійно обирали тематику і предмет дослідження. При цьому однією із головних вимог до наукових робіт була наявність конкретних пропозицій і рекомендацій органам влади та громадянському суспільству щодо напрямів вирішення досліджуваної проблеми.

Оцінювання конкурсних робіт проходило у два етапи. На першому етапі Національна конкурсна комісія у дистанційному режимі відібрала 12 робіт, які максимально відповідали критеріям оцінювання згідно з Положенням про Конкурс. Автори цих робіт були запрошені презентувати свої дослідження перед Національною конкурсною комісією в рамках Молодіжного аналітичного форуму. Фінальний етап Конкурсу «Новітній інтелект України» відбувся 24 квітня 2018 року у місті Києві у приміщенні Університету банківської справи.

Засідання форуму розпочав голова Оргкомітету, віце-президент Асоціації благодійників України Олександр Олійник, привітавши фіналістів і представивши членів Національної конкурсної комісії, зокрема координатора робочої групи з розвитку сільських територій Мінагрополітики Романа Корінця, доцента Київського національного економічного університету Євгена Ніколаєва, координатора Офісу підтримки реформ Мінагрополітики Анатолія Розгона, члена правління Асоціації агенцій регіонального розвитку України Євгена Фишка. Далі голова Оргкомітету ознайомив учасників заходу із тематикою фінальних конкурсних робіт. Дослідження фіналістів стосувались різноманітних фінансових питань (формування фінансових ресурсів об’єднаних територіальних громад, створення програми «Державний депозит», застосування іпотечного кредитування в аграрній сфері), проблем розвитку гуманітарної сфери (освіти, культури та охорони здоров’я), геополітичного проектування країни, питань збереження людських ресурсів (міграції молоді та безробіття серед сільського населення), можливостей та ризиків в аграрній сфері, потенціалу альтернативних джерел енергії (зокрема, виробництва енергетичної верби) тощо.

Окрім конкурсної комісії у складі п’яти осіб, презентацію наукових робіт оцінювали і самі конкурсанти. Враховувались загальний науковий рівень, оригінальність та новизна робіт, лаконічність та чіткість представленого матеріалу, конкретність і практичність рекомендацій, повнота відповідей на запитання членів конкурсної комісії. За результатами опрацювання 17 листів оцінювання переможцями Конкурсу були визнані:

1 місцеКостянтин Денисов, викладач Запорізького національного університету (тема конкурсної роботи «Економічне підґрунтя розбудови геополітичного проекту «Україна»);

2 місцеМаксим Фрейдін, студент Академії митної справи та фінансів, м. Дніпро (тема конкурсної роботи «Програма «Державний депозит» або недитячий вклад для виходу країни з кризи»);

3-4 місцеОльга Левицька, науковий співробітник Інституту регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України, м. Львів (тема конкурсної роботи «Комплексне оцінювання стану здоров’я населення регіону: методологія та перспективи застосування»);

3-4 місцеОлексій Воронкін, викладач Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва (тема конкурсної роботи «На повістці – освітні проблеми та трансформації (під кутом власного погляду)»).

Під час церемонії нагородження переможцям Конкурсу було вручено почесні дипломи та грошові премії. На завершення урочистого заходу Олександр Олійник відзначив, що організатори Конкурсу орієнтуються  на обдарованих молодих людей, які не тільки розуміють суспільні проблеми та пропонують шляхи вирішення цих проблем, але і готові безпосередньо брати участь у їх вирішенні. Тому проведення щорічного Конкурсу «Новітній інтелект України» стало доброю традицією залучення молоді до активної суспільної діяльності через співпрацю з організаторами Конкурсу та його партнерами, органами влади, громадськими організаціями, аналітичними інституціями та бізнесом.

Підготувала: к.е.н. Левицька О. О.


Веб-майстер П. Попадюк